2012-2013 - Szkoły i przedszkole niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2012-2013

Przedszkole Leśna Kraina > Wieści z Leśnej Krainy


9.08.2013 r.

Kontrola Wielkopolkskiego Kuratora Oświaty

Protokół kontroli Przedszkola "Leśna Kraina" przeprowadzonej w dniu 5 sierpnia 2013 r. przez wizytatora Kuratorium Oświaty w Poznaniu


- protokół28.06.2013 r.

POŻEGNAMY PRZEDSZKOLE, POKŁONIMY SIĘ SZKOLE …

Tymi słowami dzieci z grupy starszej „Biedronek” żegnały dzisiaj przedszkole. Do pożegnania przedszkola przygotowywaliśmy się bardzo starannie, ponieważ na tę uroczystość zaprosiliśmy Pana Dyrektora, wszystkich rodziców i gości. Zatańczyliśmy Poloneza i Sambę, wyrecytowaliśmy pięknie wiersze i zaśpiewaliśmy kilka piosenek w tym  jedną po rosyjsku.  W niejednym oku zakręciła się łza. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i małe upominki. Również rodzice zostali wyróżnieni dyplomami za współpracę i zaangażowanie w życie przedszkola. Po wakacjach młodsze dzieci wrócą do „Leśnej Krainy”, a starsze „w nową drogę wyruszą odważnie”.

galeria zdjęć>>14.06.2013 r.

WYJŚCIE DO TEATRU  IM. ALEKSANDRA FREDRY


Kolejny już raz odwiedziliśmy gnieźnieński teatr, do którego dotarliśmy autobusem. Przedstawienie które obejrzeliśmy nosiło tytuł „Dzikie łabędzie”. Na początku przedstawienia niektórzy z nas bardzo się wystraszyli, zabrzmiała bowiem głośna muzyka, a na scenie pojawiły się straszne czarownice. Wiedzieliśmy jednak, że to tylko przebrani aktorzy, bo już nie raz gościliśmy aktorów w naszym przedszkolu. Przedstawienie bardzo nam się podobało, po powrocie do przedszkola jeszcze długo o nim rozmawialiśmy z naszymi paniami. Okazało się, że wszyscy wiedzieliśmy, że nastąpi szczęśliwe zakończenie, tak jak w każdej baśni czytanej lub opowiadanej przez nasze panie.

galeria zdjęć>>


20.05.2013r.

TEATR LALKOWY I PRZEDSTAWIENIE  pt. „KOPCIUSZEK”

W przedszkolu oglądaliśmy znaną nam i lubianą bajkę „Kopciuszek” - odwiedził nas bowiem teatr lalkowy. Mimo, iż dobrze wiemy jak kończy się ta bajka to czekaliśmy z zapartym tchem do końca przedstawienia. Biedny Kopciuszek musiał słuchać złej macochy i wykonywać jej polecenia, które były bardzo trudne. Jednak dzięki dobrej wróżce biednej dziewczynce udaje się pojechać na bal, gdzie tańczy z księciem. Kiedy wybiła północ Kopciuszek ucieka z balu i gubi na schodach pantofelek. Na szczęście książę szukał dziewczyny, do której należał bucik. W przedstawieniu, jak w baśni, wszystko skończyło się dobrze. Kopciuszek i książę żyli długo i szczęśliwie a my bardzo lubimy takie zakończenia!17.05.2013 r.

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE BIEDRONECZEK


Na dzisiejsze zajęcia w przedszkolu z Panią Karoliną przyszli rodzice. Przyglądali się  jak uczymy i bawimy się w ciągu dnia. Razem z nami uczyli się słów gwary poznańskiej, obserwowali jak tańczymy wiwaty oraz poznawali pozostałe tradycje wielkopolskie. Na koniec pomagali nam ułożyć puzzle z herbem Wielkopolski, które sami wycięliśmy. Później niestety rodzice musieli pójść do swoich zajęć i było nam trochę smutno z tego powodu, ale szybko nam to minęło, bo przecież w przedszkolu jest świetna zabawa!14. 05.2013 r.

ZWIEDZAMY NASZE MIASTO14 maja punktualnie o godzinie 9.00 wyruszyliśmy na spacer po mieście. Celem naszej wyprawy było spotkanie z historia i zabytkami naszego miasta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pomnika Świętego Wojciecha- patrona Gniezna i Polski. Podczas spaceru po mieście dokładnie obejrzeliśmy pięknie zdobione kamienice na ulicy Chrobrego ,  Rynku i na ulicy Tumskiej, która zaprowadziła nas pod drzwi Katedry. Jest to najstarsze miejsce w Gnieźnie i początek państwa polskiego. Podczas gdy dzieci z grupy młodszej „Żabki” zwiedzały Katedrę, starsze dzieci ,, Biedronki” wchodziły na wieżę Katedry, z której rozciąga się przepiękny widok na całe Gniezno i okolice. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nowe wiadomości z historii naszego miasta.
13.05.2013 r.

WIZYTA W PRZEDSZKOLU SIÓSTR MIŁOSIERDZIA


Tego dnia udaliśmy się na wycieczkę miejskim autobusem do Przedszkola Sióstr Miłosierdzia, by obejrzeć przedstawienie pod tytułem „Wiosna”, które przygotowały dzieci z tamtejszego przedszkola Za tę możliwość dziękujemy pani Wioletce, dzięki której mogliśmy taką wycieczkę zorganizować. Przedstawienie było bardzo wesołe, opowiadało o budzącej się przyrodzie, dzieci pięknie mówiły wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Nie żałowaliśmy im braw, bo sami doskonale wiemy ile pracy, prób i odwagi trzeba, aby przedstawienie się udało. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze i pewnie na długo zostanie w naszej pamięci.

galeria zdjęć>>


24.04.2013 r.


SPOTKANIE Z BABCIĄ I Z DZIADKIEM


Dzisiaj do naszego przedszkola przyszli nasi ukochani dziadkowie. Powitaliśmy ich pięknym występem, za który otrzymaliśmy ogromne brawa. Nasze wierszyki i piosenki były raczej wesołe, mimo to niektóre babcie ukradkiem ocierały ze wzruszenia łzy. Dziadkowie otrzymali od nas w prezencie piękne korony i wyglądali w nich jak prawdziwi królowie. Dla babć mieliśmy w upominku konewki z kwiatkami. Podczas skromnego poczęstunku odbyły się dla nas i naszych gości konkursy, a następnie wszyscy tańczyliśmy przy piosenkach o babci i dziadku. Było super, takich gości moglibyśmy mieć codziennie!
22.04.2013 r.

ŚWIĘTO ZIEMI

Dzisiaj obchodziliśmy Święto naszej planety Ziemi. W związku z tym przypomnieliśmy sobie, co takie małe dzieci jak my mogą robić, żeby Ziemia była szczęśliwsza. Rozmawialiśmy o tym w przedszkolu w minionym tygodniu. Wiemy, że nawet mali ludzie mogą oszczędzać wodę, nie zostawiać po sobie śmieci w parku, w lesie czy nad jeziorem.  Postanowiliśmy zrobić naszej Ziemi prezent i posprzątać trochę w lesie, do którego często chodzimy. Było tam sporo śmieci, które z żalem musimy stwierdzić zostawili niekochający naszą planetę dorośli.


galeria zdjęć>>


19.04.2013 r.

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ
„O MIKOŁAJKU NIEŚMIAŁKU I PIESKU WIGORKU"


Obejrzeliśmy dzisiaj przedstawienie, które opowiadało o nieśmiałości. Mikołajek przez swoją nieśmiałość miał same kłopoty. Chłopiec był dobrze wychowany i znał wszystkie zwroty grzecznościowe, jednak wstydził się ich używać, bał się, że kiedy je wypowie z gardła wydostaną się inne słowa. Wielka była jego radość, kiedy przekonał się, że kiedy mówi na przykład „dzień dobry”, to sąsiedzi się do niego uśmiechają i chętnie z nim rozmawiają. Mikołajek pewnie nie dowiedziałby się tak szybko jaka jest moc zwrotów grzecznościowych gdyby nie musiał szukać niesfornego uciekiniera Wigorka. Chłopiec tak bardzo kochał swojego pieska, że zapomniał o swojej nieśmiałości, żeby tylko szybko odnaleźć przyjaciela. Doskonale rozumiemy Mikołajka. Sami też czasem wstydzimy się powiedzieć „proszę” lub „dziękuję”, chociaż wiemy doskonale, że kiedy przełamiemy swoją nieśmiałość to dorośli się serdecznie uśmiechają i są w stanie wybaczyć nam różne psoty.

galeria zdjęć>>

12.04.2013 r.

KOSMOS


Dzisiaj nasze panie opowiadały nam o kosmosie. Dowiedzieliśmy się jaka jest różnica między „kosmitą” a „kosmonautą”. Potem robiliśmy w grupach naszego kosmitę. Poznaliśmy również nazwy planet i już każdy przedszkolak wie, że nasza planeta nazywa się ZIEMIA, i że krąży wokół SŁOŃCA.5.04.2013 r.

DZIEŃ MARCHEWKI

Dzisiaj do przedszkola przyszliśmy ubrani w pomarańczowe rzeczy ponieważ postanowiliśmy uczcić MARCHEWKĘ. To popularne warzywo jest bardzo zdrowe. Dowiedzieliśmy się, że zawiera wiele witamin, które bardzo korzystnie wpływają na skórę, włosy, paznokcie i wzrok. Bardzo zdziwiła nas informacja, że kiedyś istniały gatunki marchwi w kolorze białym, żółtym, fioletowym a nawet tęczowym. Zrobiliśmy z marchewek sok, który wszyscy próbowali oraz placek, który był przepyszny. Dowiedzieliśmy się jeszcze, że w Portugalii przysmakiem jest dżem marchewkowy, chętnie spróbowalibyśmy taki dżem. Na koniec chrupaliśmy surowe marchewki, takie lubimy najbardziej!3.04.2013 r.

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ „RZEŻUCHOWY SKARB”

Obejrzeliśmy dzisiaj przedstawienie „Rzeżuchowy skarb”. Teatr przyjechał do nas z Krakowa na zaproszenie Pana Dyrektora. Przedstawienie opowiadało o tradycjach wielkanocnych oraz o wielkiej mocy przyjaźni. Głównymi bohaterami byli: bardzo śmieszny ślimak i skrzat leśny o imieniu Dydko. Głośno biliśmy brawa i świetnie się bawiliśmy.


28.03.2013r.

GALA MALOWANIA JAJA
II MIEJSCE W KONKURSIE

Cały tydzień pracy się opłacił. Odwiedziliśmy Miejski Ośrodek Kultury, wzięliśmy udział w konkursie na przebranie „Kury, kurczaki i koguty” i zdobyliśmy II miejsce! Bardzo się ucieszyliśmy. Każdy z nas dostał dyplom, długopis i notesik z rąk Prezydenta Miasta Gniezna Pana Jacka Kowalskiego. Niestety nie udało nam się pomalować jajek, ponieważ już ich nie było. Tysiąc jajek zostało pomalowane bardzo szybko i niestety dla nas zabrakło. W przyszłym roku postaramy się żeby w tym tysiącu znalazło się także nasze.


galeria zdjęć>>

26.03.2013 r.

WYRÓŻNIENIE ZA WYKONANIE PALMY WIELKANOCNEJ

Dzisiaj otrzymaliśmy wyróżnienie za wykonanie palmy wielkanocnej. Organizatorem konkursu było Przedszkole Nr 9 „Leśne Ludki”. Najpierw wszystkie palmy zostały poświęcone, a następnie obejrzeliśmy piękne przedstawienie wielkanocne wykonane przez dzieci z tego przedszkola. Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Wygrane i wyróżnione palmy będzie można zobaczyć w Katedrze gnieźnieńskiej przy Grobie Pańskim.


galeria zdjęć>>


22.03.2013 r.

POWITANIE WIOSNY - ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA


Wczoraj zima powinna odejść na dobre, a za oknem nadal króluje śnieg i mróz. Bardzo przeraża nas taka sytuacja, bo chcielibyśmy żeby zapanowała wiosna, ciepłe dni, śpiew ptaków, zieleń. Przeprowadziliśmy więc zawody w przeciąganiu liny- zdecydowanie wygrała WIOSNA, której trochę pomagała pani. Głośno śpiewaliśmy wiosenne piosenki i wiosna przyszła niestety tylko do naszego przedszkola w którym zrobiło się bardzo miło i wesoło również za sprawą wiosennych obrazków i dekoracji. W dniu dzisiejszym świętowaliśmy również DZIEŃ PRZEDSZKOLA, wykonaliśmy piękne słońca z nazwą naszego przedszkola, zaśpiewaliśmy nasz hymn i na cześć  przedszkola, do którego bardzo lubimy przychodzić wykrzyczeliśmy głośne HIP, HIP HURA!galeria zdjęć>>

21.03.2013 r.

Warsztaty wielkanocne w Biskupinie

Pani zorganizowała dla nas na wycieczkę do Biskupina, gdzie braliśmy udział w warsztatach wielkanocnych. Najpierw poznaliśmy historię Świąt Wielkanocnych oraz panujące wtedy zwyczaje. Następnie piekliśmy mazurki. Formowaliśmy ciasto, a po upieczeniu dekorowaliśmy słodkim dżemem, rodzynkami i kolorową posypką. Jest to chyba najsłodszy element tych świąt. Bardzo podobało nam się robienie zajączków z talerzyków papierowych, które wyszły nam świetnie. Otrzymaliśmy styropianowe jajko, które własnoręcznie ozdobiliśmy, a później zabraliśmy do domu. Jednym z symboli Świąt Wielkanocnych jest również palma, którą także stworzyliśmy przy użyciu gałązek, krepy oraz innych ozdób. Na koniec przy wielkanocnym stole mogliśmy zjeść żurek, który także spożywa się w czasie świąt.


galeria zdjęć>>

18.03.2013 r.

Międzynarodowy Dzień Słońca

Chociaż za oknem śnieg, to my postanowiliśmy dzisiaj uczcić Międzynarodowy Dzień Słońca. Wszyscy przyszliśmy do przedszkola z żółtymi elementami stroju, z uśmiechem na buzi i w dobrych humorach. Dowiedzieliśmy się, że Słońce jest gwiazdą i znajduje się w centrum układu słonecznego, a wokół niego krążą różne planety, również Ziemia. Śpiewaliśmy piosenki o słoneczku, tańczyliśmy w rytm wesołej muzyki i nauczyliśmy się krótkiego wierszyka. Każde dziecko wzięło do domu uśmiechnięte słoneczko. Mamy nadzieję, że już wkrótce prawdziwe słoneczko zaświeci nam cieplutko wraz z nadejściem Wiosny!
15.03.2013 r.

WIZYTA W BIBLIOTECE


Dzisiaj z naszymi paniami pojechaliśmy autobusem do Biblioteki Dziecięcej. Pani bibliotekarka przywitała się z nami bardzo serdecznie i opowiedziała nam o poecie Julianie Tuwimie. Dowiedzieliśmy się również, że rok 2013 ogłoszony jest rokiem Juliana Tuwima. Wybraliśmy się w ciekawą podróż „Lokomotywą” odwiedzając stacje takie jak: Słoniowo, Rzepka, Stacja Warzywna. Na każdej z tych stacji czekał na nas piękny i wesoły wiersz napisany właśnie przez Pana Tuwima. Naszym zadaniem było przedstawienie ruchem, minką, gestem treści recytowanych przez Panią wierszy. Bawiliśmy się przy tym wspaniale. Zajęcia w Bibliotece są bardzo ciekawe, dlatego będziemy ją odwiedzać częściej.4.03.2013 r.

WIZYTA W SZKOLE MUZYCZNEJ


Dzisiaj odwiedziliśmy naszych kolegów i koleżanki ze Szkoły Muzycznej, gdzie odbył się koncert z ich udziałem. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności gry na różnych instrumentach. Mieliśmy okazję zobaczyć niektóre z nich na żywo, jak na przykład: saksofon, akordeon czy skrzypce. Koncert bardzo nam się podobał. Wiemy jednak, że nauka gry na każdym z tych instrumentów jest bardzo trudna i wymaga wielu wyrzeczeń.


galeria zdjęć>>


Fizyka dla Smyka


Kolejny już raz odwiedziła nasze przedszkole Pani Agnieszka z Akademii Nauki. Tym razem dowiedzieliśmy się, że fizyka to taka dziedzina którą zajmują się naukowcy. Oni wykonują doświadczenia czyli eksperymenty, aby coś zbadać, odkryć coś nowego. Kilka takich eksperymentów pokazała nam Pani Naukowiec. Wiemy już, że światło może mieć wiele kolorów i wyglądać jak tęcza, a kolory tęczy w trakcie szybkiego wirowania łączą się tworząc kolor biały. Pani Naukowiec miała ze sobą specjalne okulary, przez nie mogliśmy zobaczyć jak widzi mucha i zrozumieliśmy dlaczego tak trudno ją złapać. W specjalnej maszynie nasz gość ożywił rysunki - tak powstają filmy animowane. Obserwowaliśmy kolegów przez peryskop, wrzucaliśmy pieniążki do tajemniczego pudełka, w którym one znikały. Fajnie jest być naukowcem, jest się wtedy również trochę magikiem. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za tą ciekawą lekcję i prosimy o jeszcze!


galeria zdjęć>>1.03.2013 r.

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Bajka o Krówce


Dzisiaj w przedszkolu byli rodzice naszej koleżanki Ani. W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytali nam śmieszną bajeczkę o krówce, której coś w nosku grało. Okazało się, że do noska krówki dostały się skrzypeczki konika polnego. Było bardzo miło a na koniec rodzice Ani poczęstowali nas słodkimi krówkami, ale już bez skrzypek w nosku.


galeria zdjęć>>15.02.2013 r.

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA


Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kota i w związku z tym przebraliśmy się za kotki, naśladowaliśmy ich zachowania, bawiliśmy się w różne zabawy, których bohaterem był kot. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych informacji o zwyczajach tych ślicznych i miłych zwierzątek.  Poznaliśmy różnice jakie występują u różnych gatunków kotów, zjadaliśmy lizaki używając wyłącznie języczka. To był bardzo wesoły dzień.

galeria zdjęć>>


14.02.2013 r.

WALENTYNKI

Dzień zakochanych rozpoczęliśmy od zabawy czerwonymi balonami. Każdy z nas zresztą miał na sobie coś w kolorze czerwonym. Później wyklejaliśmy trójkątami lub prostokątami duże serce. Tego dnia zrobiliśmy również walentynkę dla naszych rodziców, którą sami podpisaliśmy i wykleiliśmy kulkami krepy. Próbowaliśmy także połączyć postacie bajkowe, które się w sobie zakochały. Wiemy, że Walentynki to nie tylko dzień zakochanych, ale także dzień przyjaźni, więc nasza zabawa przebiegła właśnie w sposób przyjacielski i miły bez żadnych sporów.

galeria zdjęć>>12.02.2013 r.

WIZYTA W BIBLIOTECE DZIECIĘCEJ

Tego dnia odwiedziliśmy Bibliotekę Dziecięcą, gdzie Pani opowiadała nam o kotach, ponieważ już niedługo będzie ich święto. Na chwilę zamieniliśmy się w koty i udawaliśmy jak kotki piją mleczko i przeciągają się. Pani bibliotekarka pokazała nam również książki o kotach, które możemy wypożyczyć z biblioteki. Odpowiadaliśmy także na zagadki związane z kotkami, o których przeczytać mogliśmy w książkach albo zobaczyć w telewizji. Nasza Pani obiecała nam, że jeszcze odwiedzimy bibliotekę.

galeria zdjęć>>31.01.2013 r.

Przedstawienie pt. „Brzydal"

Dzisiaj odwiedził nas teatr żywego aktora z przedstawieniem pt. „Brzydal". Brzuchatek niedźwiadek był bardzo mądry i lubił czytać książki, a Gagatek uważał, że jest to niepotrzebne. Jednak kiedy szukali skarbu okazało się, że wiedza Brzuchatka jest bardzo potrzebna. Dowiedzieliśmy się, że największym skarbem nie jest wcale złoto, ale posiadanie przyjaciela. Nie wolno przyjaciół okłamywać ani przezywać, bo można sprawić im przykrość. Bardzo długo biliśmy Panom brawa, bo przedstawienie strasznie nam się podobało.

galeria zdjęć>>


28.01.2013 r.

BALIK KARNAWAŁOWY


Dziś w przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Wszystkie dzieci były pięknie przebrane, a sala udekorowana balonami, z których wcześniej stworzyliśmy różne śmieszne postacie. Po śniadaniu przybył do nas honorowy gość-Gwiazdor. Gwiazdor tańczył z nami, rozmawiał z całą grupą, a później z każdym dzieckiem, ponieważ chciał od nas usłyszeć, że w dalszym ciągu będziemy starać się być grzeczni. Tańcom i swawolom nie było końca, były też konkursy i upominki w postaci naszych portretów. Na koniec spotkania z miłym gościem wszyscy otrzymaliśmy certyfikaty podpisane przez Gwiazdora i renifera Rudolfa- ulubieńca naszego gościa. Przykro troszkę, że na kolejny bal trzeba czekać cały rok…

galeria zdjęć>>
19.12.2012 r.

PIECZENIE CIASTECZEK

Okres przedświąteczny to czas porządków, gotowania i pieczenia ciast. My również włączyliśmy się w te prace i razem z Paniami po przygotowaniu kruchego ciasta na ciasteczka, wykrawaliśmy z niego różne kształty. Potem je upiekliśmy. Świątecznymi ciasteczkami pachniało w całym przedszkolu. Następnego dnia udekorowaliśmy nasze wypieki kolorowym lukrem i cukierniczymi ozdobami. Mamy nadzieję, że innym będą smakowały tak samo jak nam…


galeria zdjęć>>


18.12.2012 r.

Wizyta Rodziców Michasi w przedszkoluTego dnia spotkała nas miła niespodzianka. Odwiedzili nas Rodzice Michasi p. Zamiara. Wspólnie całą rodziną zaprosili nas do wysłuchania ulubionych wierszy Michasi. Pani Zamiara czytała nam wiersze znakomitego polskiego poety Juliana Tuwima. Dzięki temu poznaliśmy wiersze,, Lokomotywa”, ,,Paweł i Gaweł”, ,,Ptasie radio”, ,,Murzynek Bambo”. Wszyscy słuchaliśmy w dużym skupieniu i z wielkim zaciekawieniem. Bardzo nam się to spotkanie podobało. Już dzisiaj wiemy, że nie było to jednorazowe spotkanie z rodzicami Michasi, ponieważ obiecali nam, że niedługo znów nas odwiedzą z kolejną interesującą książką.


galeria zdjęć>>


PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

Braliśmy udział w przeglądzie piosenki przedszkolnej pt. „PIOSENKI PACHNĄCE ŚWIĘTAMI”. Zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy piosenkę pt. „Siedem reniferów”, mieliśmy przy tym mnóstwo zabawy. Pierwszy raz występowaliśmy przed tak dużą publicznością, ale głównie byli to nasi koledzy i koleżanki z innych przedszkoli, więc nie baliśmy się tak bardzo tego występu. Na koniec dostaliśmy małe upominki i dyplomy za udział w spotkaniu ze świąteczną piosenką.

galeria zdjęć>>


12.12.2012

Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie ,, Żabki”


W tym dniu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Oznacza to, że nasi kochani Rodzice mogli zobaczyć jak my się uczymy i bawimy wspaniale w przedszkolu. I nie tylko mogli nas oglądać, ale także wspólnie z nami się bawić. Wraz z Rodzicami podczas zajęć ratowaliśmy królewnę Luizę uwięzioną w wysokiej wieży. Mieliśmy bardzo dużo zadań do wykonania, które znajdowały się w tajemniczych kopertach rozmieszczonych w sali. Były to zagadki, puzzle, zadania matematyczne, zadania plastyczne a nawet szukaliśmy plakietek z naszymi imionami. Dzięki pomocy Rodziców wszystkie zadania zostały prawidłowo rozwiązane, a królewna Luiza uratowana. Podczas zajęć Rodzice mogli zobaczyć jak my , przedszkolacy czujemy się w przedszkolu, co już umiemy i jak wspaniale się potrafimy bawić.

galeria zdjęć>>6.12.2012 r.

WIGILIA W BISKUPINIE


Pojechaliśmy dziś do Biskupina na warsztaty o tematyce bożonarodzeniowej. Na początku Pani opowiedziała nam o tradycjach związanych ze świętami, później wykrawaliśmy, piekliśmy i pięknie udekorowaliśmy pierniki. Każdy z nas zrobił także kartkę świąteczną dla rodziców. W grupach tworzyliśmy stroiki świąteczne i chyba każdy z nas robił to pierwszy raz w swoim życiu. Na koniec wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i zjedliśmy wspólną wigilię. W trakcie posiłku kolejna niespodzianka odwiedził nas Mikołaj i wręczył każdemu małe prezenty. Potem śpiewaliśmy kolędy. Mimo, że mieliśmy dużo pracy i byliśmy troszkę zmęczeni, to ten dzień na długo zapisze się w naszej pamięci.

galeria zdjęć>>


MIKOŁAJKI

Już dzisiejszy poranek wskazywał na to, że ten dzień będzie inny od pozostałych dni w roku. Gdy przyszliśmy do przedszkola okazało się, że wszystkie dzieci znalazły w butach upominki. W przedszkolu czekał na nas list od Świętego Mikołaja, z którego dowiedzieliśmy się, że musimy wykonać kilka zadań, a wtedy Mikołaj na pewno nas odwiedzi. Wzięliśmy się „ostro” do pracy, a Święty Mikołąj dotrzymał danego słowa i przybył do nas z workiem prezentów. Wyrecytowaliśmy Mu wierszyki, zaśpiewaliśmy i pięknie zatańczyliśmy. Mikołaj rozdał nam prezenty i chociaż był bardzo zmęczony wyruszył w dalszą podróż.

galeria zdjęć>>


30.11.2012 r.

ANDRZEJKI


Przyszliśmy do przedszkola w pięknych kolorowych strojach. Dzień rozpoczęły swobodne tańce przy skocznej muzyce. Tańczyliśmy wsłuchując się w rytm i tempo utworów. W trakcie odpoczynku opowiadaliśmy za kogo jesteśmy przebrani i jakie atrybuty naszego stroju na to wskazują. Główną atrakcją tego dnia były oczywiście wróżby andrzejkowe, a szczególnie lanie wosku. Wróżby przeplatały konkurencje m. in. taniec na gazecie, taniec z balonikiem. W tych zabawach uczestniczyły wszystkie dzieci, zwycięzcy zostali nagrodzeni  słodyczami.


galeria zdjęć>>


28.11.2012 r.


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzisiaj w przedszkolu była wielka uroczystość. Naszymi gośćmi byli Rodzice i Pan Dyrektor. Od początku roku przedszkolnego przygotowywaliśmy się do tej uroczystości, musieliśmy udowodnić, że zasługujemy na miano Przedszkolaka. Zaśpiewaliśmy piosenki, pięknie, wyraźnie wyrecytowaliśmy wiersze, udowodniliśmy, że znamy zasady przedszkolaka i umiemy się gimnastykować. Na koniec złożyliśmy uroczystą przysięgę, że będziemy szanować ludzi i przyrodę.


galeria zdjęć>>

26.11.2012 r.


ŚWIATOWY
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


Dzisiaj do przedszkola przyszliśmy z naszymi ulubionymi pluszakami, przedstawiliśmy nasze przytulanki kolegom i koleżankom. Rozmawialiśmy o tym jak ważni są w naszym życiu pluszowi przyjaciele, zaśpiewaliśmy im „Sto lat” i wykrzyczeliśmy głośne hip, hip, hura. Nasze maskotki „poszły” z nami na spacer i bawiły się z nami w sali. Za wzorową opiekę nad swoimi gośćmi otrzymaliśmy w nagrodę breloczek i tytuł Przyjaciela Pluszowego Misia.


galeria zdjęć>>

16.11.2012 r.


WYPRAWA DO AFRYKI

Dzisiaj do naszego przedszkola przyjechał Teatr Lalek - WSZĘDODYLSKI  z Poznania. Lalki zabrały nas w podróż do Afryki, powiedziały, że tam jest bardzo gorąco i można spotkać lwa i inne egzotyczne zwierzątka. Dowiedzieliśmy się również, że zwiedzanie jest bardzo pouczające, a złe postępowanie jest zawsze ukarane. Dziwnie się poczuliśmy, kiedy pani zgasiła światło, a my siedzieliśmy przed pięknie oświetloną sceną, było to jednak miłe uczucie, takie trochę tajemnicze. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za miłą niespodziankę.


galeria zdjęć>>


16.11.2012 r.


MAŁY GOŚĆ

Nasza koleżanka Oliwka przyniosła dzisiaj do przedszkola małego chomika. Obserwowaliśmy Pysię w jej klatce. Początkowo dużo spała, ale kiedy już się obudziła mogliśmy zobaczyć, jakie to jest ruchliwe zwierzątko. Bardzo sprawnie kręciła się w plastikowym kółeczku i biegała po klatce. Oliwka opowiedziała nam jak bardzo lubi swojego chomiczka i jak się nim opiekuje. Okazało się, że inne dzieci też mają swoich ulubieńców i chętnie o nich opowiadały.

galeria zdjęć>>5.11.2012 r.


ŚWIĘTO POSTACI Z BAJEK

Dzisiaj do przedszkola przyszliśmy przebrani za postacie z bajek. Prezentowaliśmy swoje przebrania, a nasi koledzy zgadywali, z jakiej bajki jest dana postać. Dzień minął w atmosferze tańców i konkursów. Ułożyliśmy własną bajkę o LEŚNEJ KRÓLEWNIE, a na koniec otrzymaliśmy dyplomy za aktywny udział w zabawach.


galeria zdjęć>>23.10.2012 r.


TAJEMNICZY GOŚĆ W PRZEDSZKOLU


Dzisiaj Panie przygotowały nam trudną zagadkę, mieliśmy odgadnąć kto jest naszym tajemniczym gościem. Nasz gość miał czarny mundur, gwizdek i żółtą chorągiewkę. Wszyscy bardzo chcieli rozwiązać zagadkę, ale udało nam się to dopiero po kilku podpowiedziach takich jak: Pani jeździ pociągami, daje znak odjazdu, sprawdza bilety. Naszym gościem była Pani Konduktorka !!! Pani Agnieszka pokazała nam kasownik biletowy i pozwoliła skasować nasze bilety, zabrała w podróż pociągiem przy piosence „Jedzie pociąg z daleka”, przeczytała nam „Lokomotywę” J. Tuwima. Powiedziała nam również jak należy zachowywać się na dworcu i w pociągu, żebyśmy byli bezpieczni.

galeria zdjęć>>

18.10.2012 r.

SZKOŁA TAŃCA
HAJDASZ W PRZEDSZKOLU


Dzisiaj w naszym przedszkolu gościły Panie ze SZKOŁY TAŃCA HAJDASZ oraz nasi Rodzice. Rodzice mieli okazję zobaczyć jak wyglądają zajęcia prowadzone przez Panie instruktorki. Nam bardzo się one podobają, ponieważ lubimy tańczyć i bawić się muzyką. Jeśli rodzice wyrażą zgodę, takie zajęcia będą odbywały się w przedszkolu raz w tygodniu. Już nie możemy się doczekać!!!

galeria zdjęć>>17.10.2012 r.

SPOTKANIE Z POEZJĄ


Dzisiaj do naszego przedszkola przyjechała pani poetka Alicja Patey-Grabowska. Pani Alicja przyjechała z Warszawy, czytała nam wiersze, które sama napisała, były to piękne wierszyki dla dzieci o kotku, piesku, księżycu. Dowiedzieliśmy się, że nadawanie cech człowieka zwierzętom, przedmiotom czy zjawiskom to PERSONIFIKACJA. Pani Alicja powiedziała nam, że te wiersze są takie ładne, ponieważ poeci potrafią czarować słowa. Było bardzo „czarodziejsko”, niektóre dzieci słuchały pani Alicji z otwartymi buziami. Na koniec spotkania podziękowaliśmy Poetce wręczając bukiet z jesiennych liści i laurkę.


galeria zdjęć>>10.10.2012 r.

DZIEŃ DRZEWA


10 października jest Dniem Drzewa. Postanowiliśmy uczcić ten dzień spacerem do lasu i sprawdzeniem swojej wiedzy przyrodniczej. Opisywaliśmy napotkane drzewa i utrwalaliśmy ich nazwy. Pamiętamy już, że w pobliskim lesie rośnie dużo sosen- drzew iglastych. Rosną tutaj również brzozy, dęby oraz klony, które są drzewami liściastymi. Znamy również ich owoce. W przedszkolu wyklejaliśmy piękne drzewa plasteliną, były one w kolorach jesiennych, bo las o tej porze roku jest naprawdę piękny. Zachęcamy wszystkich do częstych spacerów i obserwacji przyrody. Na koniec zajęć otrzymaliśmy dyplomy  MAŁEGO ZNAWCY DRZEW, byliśmy bardzo dumni.


galeria zdjęć>>


28.09.2012 r.

DZIEŃ CHŁOPCA

Dzisiaj uczestniczyliśmy w super imprezie  z okazji ŚWIĘTA CHŁOPCA. Razem z naszymi paniami pojechaliśmy do pizzerii, gdzie spędziliśmy trzy godziny pełne atrakcji. Były dla wszystkich frytki i lody, a oprócz smakołyków tańce dyskotekowe i zdjęcia z gnieźnieńskim żużlowcem i jego super motorami. Dziewczynki obdarowały chłopców słodkimi upominkami. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.


Dziękujemy Państwu Żyła
rodzicom Dawidka  za pomoc w organizacji imprezy!!!!


galeria zdjęć>>

25.09.2012r.

POWITANIE JESIENI

Dzisiaj wybraliśmy się do pobliskiego lasu na poszukiwanie jesieni. Znaleźliśmy kolorowe liście, żołędzie na wielkich dębach, różne grzyby z czego większość, to grzyby niejadalne, ale naszej Pani udało się znaleźć grzybka, który nazywa się kania i jest podobno bardzo smaczny. Zbieraliśmy żółte i czerwone liście. Po powrocie do przedszkola zrobiliśmy z tych liści i szarego papieru piękne jesienne drzewo. Pani przygotowała różne rzeczy, naszym zadaniem było określić do czego służą i w czasie jakiej pory roku są najbardziej przydatne. Było bardzo wesoło, szczególnie podczas śpiewania jesiennych piosenek.

galeria zdjęć>>


24.09.2012r.

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedziły dwie panie, ze SZKOŁY TAŃCA HAJDASZ. Uczą one małe i duże dzieci tańczyć. Pokazały nam różne kroki taneczne. Początkowo taniec wydawał nam się bardzo trudną sztuką, ale po kilku próbach szło nam całkiem dobrze. Jeśli nasi rodzice wyrażą zgodę, będziemy mogli uczestniczyć w takich zajęciach raz w tygodniu. Taniec to jest to, co przedszkolaki lubią najbardziej !!!


galeria zdjęć>>


21.09.2012r.


Razem ze starszymi kolegami ze szkoły pojechaliśmy do Biskupina. Odbywał się tam Festyn Archeologiczny. Sami ulepiliśmy sobie koraliki na ręce, które Pani później wypaliła. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak lepi się garnki z gliny, a także pokaz strojów wczesnośredniowiecznych. Jednak najbardziej podobały nam się pokazy wojów. Mamy nadzieję, że za rok Pani nas tam zabierze.


galeria zdjęć>>


14.09.2012 r.


Pierwszy raz poszliśmy wszyscy parami na długi spacer. Poznaliśmy okolice naszego przedszkola. Po drodze, wyposażeni w rękawiczki jednorazowe i worki, zbieraliśmy śmieci. Wiemy już jak ważne jest wrzucanie śmieci tam gdzie ich miejsce (do kosza). Gdyby wszyscy o tym wiedzieli, to okolica naszego przedszkola byłaby jeszcze piękniejsza.


galeria zdjęć>>Początek roku przedszkolnego
3.09.2012 r.


Dzisiaj pierwszy raz przyszliśmy do przedszkola. Panie przywitały nas uroczyście, co było bardzo miłe, bo poczuliśmy się ważni. Obawialiśmy się tego pierwszego dnia po wakacyjnej przerwie, ale byliśmy ciekawi nowych zabawek. Poznaliśmy nowych  kolegów i koleżanki. Starsze dzieci pokazały nam różne zabawy. Jutro z uśmiechem pójdziemy znowu do przedszkola (obiecaliśmy to pani i kolegom).


galeria zdjęć>>


DRODZY RODZICE!Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, których pociechy rozpoczną edukację w naszym przedszkolu oraz tych z Państwa, których dzieci już do nas uczęszczały na:

 
spotkanie, które odbędzie się  3 września 2012r. o godz. 17.00.

Podczas spotkania omówimy organizację roku przedszkolnego  oraz wyprawkę przedszkolaka.
Prosimy, aby dzieci pierwszego dnia  miały ze sobą podpisane: ręczniczek, poduszeczkę oraz bamboszki.

WSZYSTKICH RODZICÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego