Wieści z Leśnej Krainy - Szkoły i przedszkole niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wieści z Leśnej Krainy

Przedszkole Leśna Kraina

- Przedszkole Leśna Kraina


ZAKOŃCZENIE ROKU
25.06.2021 r.

ŻABKI, MOTYLKI I BIEDRONKI


Dzisiaj bawiliśmy się świetnie. Panie przygotowały dla nas mnóstwo atrakcji. Były wspólne tańce, wata cukrowa i balonowe zwierzątka. Otrzymaliśmy drobne upominki własnoręcznie wykonane przez nasze wychowawczynie i kolorowe dyplomy. Dziękujemy panią i kolegom za wspólnie spędzony czas.

galeria>>POŻEGNANIE STARSZAKÓW
25.06.2021 r.


Nadszedł ten dzień, kiedy przyszło nam pożegnać przedszkole. To były niesamowite cztery lata zarówno dla nas jak i naszych opiekunów, za które serdecznie dziękujemy. Na uroczystości zakończenia roku, mieliśmy przyjemność gościć przedstawiciela Fundacji Wspierania i Rozwoju Edukacji Panią Mirosławę Krzyśkę, Panią Dyrektor Przedszkola, Grono Pedagogiczne oraz naszych kochanych Rodziców. Wystawiliśmy piękne przedstawienie, podczas którego recytowaliśmy wiersze, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki, otrzymaliśmy drobne upominki, dyplomy oraz gratulacje. Po części oficjalnej mogliśmy obejrzeć  dwa filmy - jeden przygotowany przez grupy młodsze i drugi, który był prezentem dla naszych rodziców. Na koniec czekał na nas słodki poczęstunek. To był niezwykły dzień, pełen wrażeń, łez oraz radości.

galeria>>JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI
28.06.2021 r.

WIEWIÓRKI


Dziękujemy za nominację Biedronkom do  challenge „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”. Z przyjemnością wykonaliśmy pracę plastyczną metodą stemplowania, ubraliśmy się na niebiesko, wykonaliśmy gazetkę tematyczną i nominowaliśmy trzy kolejne grupy. Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!


galeria>>JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI
24.06.2021 r.

BIEDRONKI


W związku z otrzymaniem nominacji do  challenge „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” wykonaliśmy pracę plastyczną, ubraliśmy się na niebiesko i nominowaliśmy trzy kolejne grupy. Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!


galeria>>DZIEŃ DZIECKA
1.06.2021 r.


Nadszedł oczekiwany przez wszystkie dzieci dzień. Wiedzieliśmy, że jak zawsze będzie to czas pełen zabawy i niespodzianek. Nie myliliśmy się. Zabawy zorganizowane przez naszych opiekunów sprawiły nam wiele radości, a prezenty, sylwetki zwierzątek,  otrzymane od przedstawiciela Fundacji Wspierania i Rozowju Edukacji Pani Mirosławy Krzyśki, które symbolizują nazwy naszych grup, umieściliśmy na placu zabaw. Wyglądają pięknie.

galeria>>PIKNIK RODZINNY
29.05.2021 r.


W minioną sobotę mieliśmy możliwość wystąpienia przed naszymi rodzicami z okazji Dnia Rodziny. Tego dnia został zorganizowany piknik w Zielonej Enklawie, gdzie mogliśmy skorzystać z licznych atrakcji: dmuchanego zamku, przejazdu bryczką i na kucyku. Rodzice mogli upiec kiełbaski na ognisku. Pogoda nam dopisała, a każdy z nas otrzymał upominek z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

galeria>>WIZYTA W KURNIKU
13.05.2021 r.

Realizując temat: WIOSNA NA WSI i korzystając z zaproszenia rodziców Heleny mieliśmy okazje na własne oczy zobaczyć kury oraz koguty. Tata Heleny opowiedział nam o życiu kur, ich odżywianiu oraz opiece nad potomstwem. Największą atrakcją była możliwość pogłaskania koguta oraz zobaczenia kwoki wysiadującej jaja.

galeria>>DZIEŃ ZIEMI
22.04.2021 r.

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczyliśmy się jak dbać o naszą planetę. Wiemy, że trzeba segregować śmieci i co to jest recykling. Wiemy też, że należy oszczędzać wodę i papier, żeby nie zniknęły jeziora i lasy. Wszyscy chcemy, żeby nasza Ziemia była piękna i chcemy oddychać świeżym powietrzem, dlatego głośno śpiewamy „OCHROŃ ZIEMIĘ, BĄDŹ JEJ PRZYJACIELEM…”

galeria>>POWITANIE WIOSNY
22.03.2021 r.


MOTYLKI I ŻABKI
Dzisiaj najmłodsze grupy przywitały nową porę roku, z tej okazji przyszły ubrane w wiosennych kolorach. Był to dzień pełen atrakcji. Dzieci wykonały eksperymenty oraz stworzyły ogródek w sali przedszkolnej. Mamy nadzieje, że wiosenne słoneczko zostanie z nami na długo. Z niecierpliwością czekamy na wyniki naszej pracy, które z pewnością za kilka dni pojawią się w naszym ogródku.

BIEDRONKI I WIEWIÓRKI
My starszaki zdecydowaliśmy się przywitać wiosnę na sportowo. Skakaliśmy, ćwiczyliśmy równowagę i celność -  bawiliśmy się świetnie rozładowując nową wiosenną energię. Nie zabrakło też rozmów na temat nowej pory roku oraz zgodnie z tradycją ekologicznej marzanny, którą następnie wspólnie symbolicznie zniszczyliśmy.

galeria>>DZIEŃ KOBIET
8.03.2021 r.


ŻABKI I MOTYLKI

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od rozmów o kobietach, o tym jakie są ważne, jakie role wypełniają w naszym życiu.  Super bawiliśmy się podczas pokazu mody, dziewczynki chętnie zakładały kolorowe łaszki, korale czy kapelusze. Czuły się w roli modelek jak rybki w wodzie. Z przyjemnością wręczyliśmy dziewczynkom prezenty i słodką niespodziankę.

BIEDRONKI

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i małe. W tym szczególnym dniu nie obyło się bez cukierków i drobnych upominków. Wiele radości sprawiły nam przygotowane  zagadki, zabawy ruchowe i plastyczne.

WIEWIÓRKI

Starszaki także obchodziły Dzień Kobiet. Chłopcy zadbali, aby dziewczynki w tym dniu poczuły się wyjątkowo. Oprócz życzeń, słodkich upominków i drobnych prezentów nie zabrakło rozmów o tym jaką ważną rolę w życiu każdego pełnią najbliższe im kobiety. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że w tym dniu należy szczególnie docenić ich starania i to, że zawsze są przy nas. Dziękujemy!

galeria>>


DZIEŃ DINOZAURA
26.02.2021 r.


ŻABKI I MOTYLKI


Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Dowiedzieliśmy się, że dinozaury zamieszkiwały kiedyś naszą planetę, dzieliły się na mięso i roślinożerców, niektóre z nich potrafiły pływać, inne latały a jeszcze inne spacerowały po ziemi. Dużo radości sprawiła nam zabawa w paleontologa, naśladowanie dinozaurów i sesja zdjęciowa.

BIEDRONKI

Dzień Dinozaura, który przedszkolaki z grupy Biedronek obchodziły właśnie dziś, to doskonała okazja, aby kolejny raz przypomnieć sobie o pradawnych mieszkańcach Ziemi, o ich zwyczajach, zachowaniach oraz cechach szczególnych. W trakcie zajęć  przedszkolaki  samodzielnie wykonały maski i łapy dinozaura, wcielając się w swojego niepowtarzalnego i ulubionego gatunku dinozaura, układały  puzzle z różnymi gatunkami dinozaurów i kolorowały przygotowane sylwety dinozaurów.

galeria>>DZIEŃ KOTA
17.02.2021 r.


Dzień Kota rozpoczęliśmy od przypomnienia najsłynniejszych, bajkowych, kocich bohaterów. W tym zacnym gronie znalazł się Filemon, Bonifacy, Klakier, Kot w butach i Garfield. Później sami zamieniliśmy się w kotki naśladując ich codzienne zwyczaje. Po tym miłym dniu została nam pamiątkowa pacynka.

galeria>>


WALENTYNKI
15.02.2021 r.

Dzisiaj w przedszkolu z okazji Walentynek przygotowywaliśmy laurki. Adresatami naszych „walentynek” były osoby dla nas najbliższe. Nasze mamy, tatusiowie, babcie i dziadkowie, ciocie i wujkowie, siostry i bracia. Miłą niespodzianką dla nas były słodkie lizaki w kształcie serc.

galeria>>DZIEŃ PIZZY
9.02.2021 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu zagościła królowa dań włoskich - pizza. Aby delektować się tym wspaniałym przysmakiem, musieliśmy wykonać puszyste drożdżowe ciasto, przygotować dodatki i przede wszystkim zetrzeć ser. Nasze ciasto starannie rozwałkowaliśmy, posmarowaliśmy sosem pomidorowym i po posypaniu dodatkami upiekliśmy w piekarniku. Pachniało w całym przedszkolu, a smak zapamiętamy na długo. Pizza była pyszna.

galeria>>DZIEŃ ROGALIKA
1.02.2021 r.


Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Rogalika. Z tej okazji, każdy z nas zrobił własne ciasteczko. Wiemy już, że z ciasta trzeba przygotować trójkącik, dołożyć smakowite nadzienie i umiejętnie zwinąć, a potem do piekarnika…J i smaczny rogalik gotowy. Najlepszy był moment degustacji, rogaliki z nadzieniem czekoladowym to super sprawa.

galeria>>BALIK KARNAWAŁOWY
28.01.2021 r.


W końcu doczekaliśmy się tego niezwykłego wydarzenia jakim jest BALIK KARNAWAŁOWY. Każdy mógł dzisiaj przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Wśród nas można było spotkać księżniczki w sukniach balowych, wróżki, piratów, strażaka, policjanta, super bohaterów i wiele różnych barwnych postaci, których nie sposób zliczyć i wymienić. Podczas trwania zabawy mieliśmy okazję brać udział w wielu konkursach, zabawach ruchowych oraz tańcach, znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa w miłej i bajkowej atmosferze sprawiła nam wiele radości. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

galeria>>


WIGILIA
18.12.2020 r.


Zbliża się świąteczny czas, radosny, rodzinny, pełen ciepła, miłości i tradycji. Dzisiaj w przedszkolu uczestniczyliśmy w wigilijnym obiedzie. Ubraliśmy się odświętnie a na stole pojawił się biały obrus, opłatek i piękny stroik. Nie zbrakło również dodatkowego nakrycia i sianka pod obrusem. Ten uroczysty obiad rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem i modlitwy, może dlatego barszcz i ryba smakowały wyjątkowo? Po obiedzie odwiedził nas Gwiazdor, który był zachwycony naszymi kolędami i podarował nam prezenty. Było magicznie.

galeria>>MIKOŁAJKI
7.12.2020 r.


Jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku w końcu nadszedł. Tego dnia w prezencie od świętego mikołaja otrzymaliśmy słodycze, które czekały na nas w bucikach. Z okazji mikołajek nauczyciele przygotowali dla nas zadania specjalne i konkursy, chętnie je wykonywaliśmy i z dużym zaangażowaniem wzięliśmy udział w konkursach. Oczywiście nie zabrakło w tym dniu śpiewu i tańca.


galeria>>


ANDRZEJKI
30.11.2020 r.


Andrzejki to święto czarów i magii. Tego dnia przy pomocy różnych przedmiotów mogliśmy dowiedzieć  się co czeka nas w przyszłości. Układaliśmy buciki, by ustalić kto w najbliższym czasie wybierze się w niezwykłą podróż, wróżyliśmy sobie przyszły zawód oraz imię kolegi/koleżanki, z którymi będziemy mogli zaprzyjaźnić się w szkole. Kręciliśmy kołem fortuny i odczytywaliśmy jego wróżby. Wykonaliśmy też pracę plastyczną, a na pamiątkę tego dnia i dobrej zabawy otrzymaliśmy kolorowe andrzejkowe dyplomy.


galeria>>


DZIEŃ MISIA
25.11.2020 r.


25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Misia i tego właśnie dnia mogliśmy uczestniczyć w wielu konkursach i zadaniach poświęconych misiom. Ćwiczyliśmy zręczność niedźwiedzich łapek, łowiliśmy rybki oraz baryłki miodu i rozdawaliśmy niedźwiedzkowe uściski. Tworzyliśmy wizerunek misia układając puzzle, a nawet próbowaliśmy niedźwiedzi przysmak – miodek. Na koniec tego niezwykłego dnia zostaliśmy obdarowani słodką niespodzianką oraz mogliśmy wykonać pamiątkowe zdjęcie.


galeria>>


„102 LATA NIEPODLEGŁOŚCI”


Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięliśmy udział w akcji zorganizowanej przez Przedszkole nr 12 „Plastusiowo”. Naszym zadaniem było pięknie, uroczyście się ubrać i wykonać zdjęcia z fotogadżetami związanymi z Polską. Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowanie i dyplom.galeria>>DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
5.11.2020 r.


Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Każdy mógł przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Wśród nas można było spotkać księżniczki w sukniach balowych, wróżki, myszki, kotki, strażaka i wielu super bohaterów. Podczas trwania zabawy mieliśmy okazję brać udział w wielu konkursach, zabawach ruchowych oraz tańcach, znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa w miłej i bajkowej atmosferze sprawiła nam wiele radości.


galeria>>


MAGICZNA MOC BAJEK
PAŹDZIERNIK 2020 r.


Właśnie rozpoczęliśmy ogólnopolski projekt czytelniczy, będziemy go realizować przez  kolejne miesiące. Przystępując do projektu, każda grupa stworzyła kącik tematyczny. W październiku z przyjemnością śledzimy przygody Misia Uszatka, który stał się inspiracją naszych prac plastycznych, wysłaliśmy także życzenia seniorom z Domu Pomocy Społecznej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania.

galeria>>


DZIEŃ CHŁOPAKA
30.09.2020 r.


Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki swoim kolegom głośno zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły prezenty, śliczne magnesy i coś słodkiego. Później wszyscy zgodnie bawiliśmy się naszymi zabawkami, oczywiście chłopcy wybierali zabawy.

galeria>>


POWITANIE JESIENI
23.09.2020 r.

ŻABKI I MOTYLKI

Chociaż smutno nam się zrobiło, kiedy nasza pani powiedziała, że skończyło się lato, to dobre humory powróciły, gdy poznaliśmy zalety jesieni. Podczas  spaceru do lasu zauważyliśmy cudowne kolory liści, piękne muchomory i czerwoną jarzębinę. Szeleszczące liście wykorzystaliśmy podczas zabawy z chustą animacyjną i wraz z pozostałymi skarbami zebranymi podczas spaceru: szyszkami, gałązkami sosny i suchą trawą, stworzyliśmy tor sensoryczny. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że lubimy jesień.

BIEDRONKI I WIEWIÓRKI
Dzisiaj z okazji pierwszego dnia jesieni aktywnie braliśmy udział we wszystkich zorganizowanych zabawach na świeżym powietrzu, takich jak: „Krab”, przenoszenie przedmiotów za pomocą szczypiec oraz w wyścigach rzędów. Wykonaliśmy pracę plastyczną - jesienne drzewo i rozwiązywaliśmy zagadki związane z tematyką jesienną. Nie zabrakło również spaceru, którego głównym celem było poszukiwanie pierwszych oznak jesieni. Wspólne dary: kasztany, żołędzie, kolorowe liście, szyszki i jarzębina, które przynieśliśmy ze spaceru znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym.

galeria>>DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
21.09.2020 r.

ŻABKI I MOTYLKI

W Dniu Przedszkolaka bawiliśmy się świetnie. Wszyscy wzięliśmy udział w konkursach przygotowanych przez panią Anię. Dużo radości sprawiła nam wizyta klauna, który wyczarował dla nas zwierzątka z balonów. Za uśmiechnięte buzie, podczas naszego święta, otrzymaliśmy medale i słodkie ośmiorniczki.

BIEDRONKI

U Biedronek w Dniu Przedszkolaka zagościły wesołe harce i zabawy taneczne. Pojawienie się klauna sprawiło nam dużo radości. Podczas wspólnie spędzonego czasu bawiliśmy się wyśmienicie, gry i zabawy umiliły nam czas. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia otrzymaliśmy medale i  zwierzątka wykonane z balonów.

WIEWIÓRKI

Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. Świętowaliśmy i my, bawiąc się, tańcząc i śpiewając w rytm doskonale nam znanych piosenek. Otrzymaliśmy specjalne bilety, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w różnorodnych zadaniach: plastycznych - malowaliśmy balony, gimnastycznych - ćwiczyliśmy w zespołach, a nawet kulinarnyc h- ozdabialiśmy przygotowane muffinki. To był dzień pełen radości, uśmiechów i doskonałej zabawy.

galeria>>PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU


Kochani rodzice wiemy, że martwicie się jak spędzamy czas w przedszkolu i czy nie jesteśmy smutni, dlatego przesyłamy Wam kilka zdjęć. Zachęcamy Was do odwiedzania nas na Facebooku, gdzie nasi nauczyciele umieszczają  nasze zdjęcia, na których zobaczycie jak się bawimy i pracujemy.

galeria>>Zaproszenie na zebranie


Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się  dnia 27 sierpnia 2020 r. w budynku Przedszkola Leśna Kraina. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną zebranie odbędzie się w dwóch grupach, rodzice zobowiązani są do posiadania maseczki. Rodziców dzieci z grup Żabki i Wiewiórki zapraszamy na godz. 16.00, a rodziców dzieci z grup Motylki i Biedronki na godz. 17.00.


Porządek zebrania:
1. Powitanie zebranych.
2. Potwierdzenie zapoznania się rodziców z dokumentami regulującymi pracę przedszkola - podstawą programową, statutem, koncepcją i misją przedszkola (zachęcam rodziców do zapoznania się z tymi dokumentami na stronie przedszkola).
3. Zapoznanie rodziców z procedurami obowiązującymi w przedszkolu.
4. Przedstawienie rodzicom rytmu pracy w przedszkolu.
5. Omówienie zakupienia wyprawki przedszkolnej.
6. Omówienie systemu płatności czesnego oraz należności za wyżywienie dziecka w przedszkolu.

Dyrektor Przedszkola 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego