Aktualności - Szkoły i przedszkole niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Szkoła Podstawowa

- Szkoła Podstawowa PORKOM


27 czerwca
8 lipca Półkolonie>>


24 czerwca Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego to bardzo ważny moment w uczniowskim życiu. Ten rok szkolny był dla nas wszystkich, zarówno uczniów jak i nauczycieli, czasem niezwykle trudnym.  Pandemia, wojna w Ukrainie zmusiły nas do samozaparcia i podwójnego wysiłku w realizacji wyznaczonych sobie celów.   

W piątek 24 czerwca uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą o godz. 10.00, a następnie o godz. 11.30 odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie odebrali świadectwa, wyróżnienia i dyplomy. Najwięcej wzruszeń towarzyszyło nam podczas żegnania uczniów klasy VIII, którzy już od września rozpoczną swoją nową przygodę edukacyjną.

galeria>>


Czerwiec - Coraz bliżej wakacje…

Niestety, wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. Bieżący miesiąc dla uczniów szkoły podstawowej był czasem bardzo intensywnej nauki. Chłopcy i dziewczęta z klasy VIII mają już za sobą sprawdziany, referaty, poprawy ocen.  W ostatnim czasie uczniowie klas IV
VIII uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych realizowanych poza szkołą. Odwiedzili:
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie,
- BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej,
- Bricks 4 Kidz.

Uczniowie klasy I
IV mieli okazje uczestniczyć w wycieczce do Grodu Pobiedziska, gdzie mieli okazję zobaczyć zrekonstruowane elementy obronne fortecy (wieżę, bramę), a także wystawę średniowiecznych maszyn oblężniczych.

Nasi wychowankowie z klasy czwartej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!  

galeria>>


Maj w szkole

Kolejny miesiąc dynamicznej nauki za nami. Uczniowie klas I-III korzystając z pogody, która nas ostatnio rozpieszcza, aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu podczas zajęć z wychowania fizycznego. Natomiast  młodzież z klasy ósmej intensywnie uczestniczyła w zajęciach przygotowujących ich do egzaminów, do których  przystąpiła 24., 25. i 26.  

galeria>>


23 maja 2022 r. Okno na świat

Kolejny dzień intensywnych zajęć w terenie dla uczniów klas IV-VII. Tego dnia podopieczni Szkoły Podstawowej PORKOM udali się na wycieczkę do Deli Parku w Trzebawiu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pt. ,,Okno na świat
’’, podczas których przypomnieli sobie wiadomości o ekosystemie. Chłopcy i dziewczęta mieli okazję również zobaczyć różne zwierzęta mieszkające w parku.


galeria>>


16 maja 2022 r. Las w słoiku

Tego dnia chłopcy i dziewczęta z klasy IV, V i VI podczas zajęć udali się do Bazy Centrum Edukacji Kreatywnej, która znajduje się w Gnieźnie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ,,Las w słoiku
’’, podczas których poznali tajniki, jak własnoręcznie można wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. Podczas zajęć nasi podopieczni poznali wszystkie procesy zachodzące w szklanych naczyniach.  


galeria>>


25 kwietnia 2022 r.
Wycieczka do zoo


Kolejny dzień dla uczniów Szkoły Podstawowej PORKOM intensywnych wrażeń, ponieważ uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w zoo w Poznaniu. Uczniowie wzięli udział w prelekcji pt. ,,Niezwykli mieszkańcy Ogrodu Zoologicznego”. Podczas spaceru poznali wiele ciekawych informacji na temat życie najczęściej odwiedzanych mieszkańców zoo.  Wyjazd dla naszych uczniów był bardzo pouczający i dostarczył bardzo dużo pozytywnych wrażeń.

galeria>>


22 kwietnia 2022 r.
Wycieczka do lasu


W piątek 22 kwietnia uczniowie klas 7 i 8 udały się do Nadleśnictwa Gniezno na zajęcia edukacyjne. Na miejscu odbyła się prelekcja na temat roli lasów w naszym życiu. Uczniowie odbyli spacer po lesie, podczas którego Pani Przewodnik pokazała wybrane gatunki drzew i krzewów oraz opowiedziała o zmianach zachodzących w leśnym ekosystemie wczesną wiosną. Podczas wycieczki do Nadleśnictwa uczniowie mieli okazje również skosztować kiełbasek, które sami upiekli na ognisku.


galeria>>


21 kwietnia 2022 r. Stop smogowi!!!

Uczniowie klasy 7 Szkoły Porkom uczestniczyli w ramach projektu artystycznego w ,,Happening stop smogowi
’’. Uczniowie przeszli ulicami Gniezna z transparentami, na których zostały napisane miasta z najgorszą jakością powietrza w Wielkopolsce. Ciemne stroje naszych wychowanków, oraz przebicie czarnych balonów nawiązywały do zanieczyszczeń występujących w naszym środowisku. Czy Gniezno również należy do miast z najgorszą jakością powietrza? Czy wspólna praca wszystkich  mieszkańców ograniczy powstawanie smogu w naszym mieście?

galeria>>


13 kwietnia 2022 r.

Jest to ostatni dzień nauki dla uczniów przed przerwą wielkanocną. W szkolnych ławkach spotkają się wszyscy dopiero 20 kwietnia.

Dla dzieci z klas I
III był to dzień bardzo intensywnych zajęć. Uczniowie poznali tradycje związane z zbliżającymi się świętami, malowali pisanki oraz tworzyli różne kolorowe prace plastyczne. Ponadto na szkolnym boisku zostały dla nich ukryte wielkanocne niespodzianki.


11 kwietnia 2022 r.

Uczniowie klas I
IV uczestniczyli w szkolnej wycieczce do kina Helios w Gnieźnie.  Nasi wychowankowie poczuli moc zbliżających się Świąt Wielkanocnych oglądając film pt. ,,Zając Max: Misja Pisanka’’.


21 marca 2022 r.

Pierwszy dzień wiosny!!! Uczniowie z klas III i IV uczestniczyli w spacerze w poszukiwaniu wiosny zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej PORKOM oraz innych szkół podstawowych otrzymali szereg zadań do wykonania w poszukiwaniu wiosennych znaków. Na koniec zabawy uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury.  

galeria>>


W pierwszym dniu wiosny uczniowie ze Szkoły Podstawowej Porkom uczestniczyli w akcji Dzień bez plecaka!!! Kreatywność naszych uczniów i nauczycieli nie zna granic. Koszyczki, walizki, kaski a nawet garnki  
 to tylko kilka pomysłów naszych podopiecznych!!!


16 marca 2022 r.

Tego dnia odwiedziły naszą szkołę dzieci z zerówki z Przedszkola Leśna Kraina, które już od września rozpoczną swoją przygodę w Szkole Podstawowej. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w różnych eksperymentach, zabawach przygotowanych przez Panią Praktykantkę oraz Panie Nauczycielki. Czas spędzony szkole wszystkim dzieciom miną bardzo aktywnie i radośnie.


Tego dnia uczniowie z VIII klasy uczestniczyli w wycieczce do Multikina 51 w Poznaniu. O godzinie 12.20 rozpoczął się film przygodowy pt. ,,Uncharted
’’ z Tomem Hollandem w roli  głównej. Po zakończonym seansie wszyscy udali się do Galerii Avenida, gdzie każdy zjadł obiad oraz dokonał małych zakupów. Po krótkim zwiedzaniu galerii wszyscy zadowoleni wrócili pociągiem do Gniezna.


14 marca 2022 r.


Za nami kolejne dni intensywnej nauki. Jest to czas, kiedy nasze myśli skierowane są na mieszkańców Ukrainy. Młodzież naszej szkoły bardzo mocno przeżyła ostatnie wydarzenia. Koszmar wojny stał się wszystkim bardzo bliski, dlatego wszyscy włączyliśmy się w pomoc mieszkańcom Ukrainy. W szkole odbywały się zbiórki żywności, rzeczy, leków, środków chemicznych oraz artykułów dla dzieci, które zostały dostarczone do uchodźców zamieszkałych w Gnieźnie i okolicach.
 8 marca 2022 r.


Międzynarodowy Dzień Kobiet przypada 8 marca. Nowoczesna tradycja świętowania tego dnia ma już ponad 111 lat. W naszej szkole dziewczynki oraz chłopcy z klas I
III świętowali ten dzień zajadając się pysznymi, owocowymi lodami. Również w klasach IV VIII chłopcy stanęli na wysokości zadania i wręczyli swoim koleżankom drobne upominki.24 lutego 2022 r.

Tłusty czwartek w Polsce, wedle tradycji, to dzień, w którym dozwolonym jest objadanie się. Prawdziwe "święto" miłośników słodkości. Z tej okazji uczniowie klas I
III podczas zajęć mieli okazję spróbować słodkich pyszności oraz wykonywali różne zadania związane z tradycjami w naszym kraju.


21 lutego 2022 r.

Po kilku tygodniach nauki zdalnej do szkoły powróciły uczniowie klas V-VIII. Wszyscy bardzo sieę cieszyli, że mogą znów się spotkać. Ten dzień upłyną naszym uczniom na rozmowach i zabawach edukacyjnych w klasach.Styczeń 2022


Za nami pierwszy miesiąc nauki po feriach zimowych. Uczniowie młodszych klas uczestniczyli w zajęciach stacjonarnych w szkole, natomiast uczniowie klas V
VIII mieli zajęcia zdalne. Dla uczniów klas I-III  był to czas niezwykle intensywny i radosny. Dzieci aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu oraz z radością tworzyły różne prace plastyczne. Podczas zajęć informatycznych odkrywali tajemnice nowych programów komputerowych. Uczniowie klasy IV podczas dodatkowych zajęć z przyrody oraz na kółkach zainteresowań z biologii wykonywali bardzo dużo doświadczeń z wodą (kolorowe wulkany, kolorowy deszcz, wędrująca woda), oraz z jajkiem (jajko w butelce, oddzielanie żółtka od białka). Dobór doświadczeń związany jest z pokrewnymi tematami lekcyjnymi.  Wigilie klasowe

Święta Bożego Narodzenia to czas, na który wszyscy czekamy. To czas radości. W naszej szkole również stało się radośnie, a to za sprawą pięknie udekorowanych sal lekcyjnych i korytarzy oraz rozbrzmiewających zewsząd dźwięków kolęd. Uczniowie naszej szkoły spotkali się z wychowawcami przy wspólnym stole aby zgodnie z tradycją podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia i wymienić upominkami. Chyba wszystkie dzieci były bardzo grzeczne, bo nikt nie wyszedł bez prezentu.6 grudnia 2021 r. - Mikołajki

6 grudnia  to data, którą zna każde dziecko. Tego dnia Święty Mikołaj obdarowuje wszystkich słodkimi upominkami. Zwyczaj ten związany jest z postacią świętego Mikołaja z Miry, który cały swój majątek rozdał potrzebującym. W naszej szkole tradycja obchodzenia mikołajek wpisała się na stałe do kalendarza szkolnego, a to za sprawą Członków Zarządu Fundacji Wspierania i Rozwoju Edukacji, którzy wcielają się w rolę pomocników Świętego Mikołaja i częstują wszystkie dzieci słodkościami. To bardzo miły i radosny dzień.2 grudnia 2021 r. - Warsztaty w fabryce ozdób choinkowych

Dziś uczniowie klas I-III wybrali się do gnieźnieńskiej fabryki ozdób choinkowych Bolglass. Dzieci zwiedzały fabrykę, poznały proces tworzenia bombek. Następnie brały udział w warsztatach. Każdy otrzymał trzy bombki do samodzielnego ozdobienia oraz bombę ze swoim imieniem.


galeria>>


30 listopada 2021 r. - Andrzejki

Jak co roku, nadszedł cudowny, magiczny i jedyny czas, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, wróżb, czarów... Andrzejki! Uczniowie dziś mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy jakaś inna niespodzianka. Pamiętamy, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa. Wszyscy dziś wspaniale się bawili, humory dopisywały i o to właśnie chodzi.


galeria>>16 listopada 2021 r. - Powiatowy konkurs o błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim

Z przyjemnością informujemy, że znane są już wyniki powiatowego konkursu, pt. „SŁUGA BOŻY KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI PRYMAS POLSKI 1901 - 1981", którego pomysłodawcą był dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie. Konkurs odbył się 29 października 2021 r., miał na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży życiem oraz posługą kardynała Stefana Wyszyńskiego w związku z oczekiwaną przez nas Jego beatyfikacją. Uczennica naszej szkoły - Sylwia Szymańska zajęła trzecie miejsce w kategorii „ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO". Klasy 4-6.


galeria>>


10 listopada 2021 r. - Szkoła do hymnu


Już po raz czwarty wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”. 10.11.2021, w ostatnim dniu nauki przed Narodowym Świętem Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy w klasach „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając w ten sposób całą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.


galeria>>10 listopada 2021 r. - Akcja #białoczerwonegniezno

Nasza szkoła w tym roku przyłączyła się do akcji zaproponowanej  przez Urząd Miejski w Gnieźnie #bialoczerwonegniezno. Przedsięwzięcie to realizowane jest w ramach Narodowego Święta Niepodległości 2021 polegało na własnoręcznym wykonaniu flag – symboli obchodów Narodowego Święta Niepodległości.


galeria>>29 października 2021 r. - Prezentujemy swoje ulubione gatunki muzyczne

Dziś podczas zajęć języka polskiego uczniowie klasy ósmej prezentowali swoje ulubione gatunki muzyczne. Była to świetna okazja nie tylko do ćwiczenia wystąpień publicznych, ale także bliższego poznania siebie. Uczniowie chętnie opowiadali o zespołach, artystach, których słuchają na co dzień.


galeria>>


29 października 2021 r. - Święto Dyni

Już od kilku lat w naszej szkole organizujemy ŚWIĘTO DYNI. Pomysł promowania walorów kulinarnych, zdrowotnych i dekoracyjnych warzyw dyniowatych sprawdził się przez te lata znakomicie. W tym roku dyniowe święto zaplanowano na piątek 29 października. Tego dnia uczniowie klas I- III przebrali się za dynie, piratów, koty. Brali udział w konkursach plastycznych, fizycznych oraz tanecznych.


galeria>>


21 października 2021 r. - Wyjazd edukacyjny do Ekologicznego Gospodarstwa KÓZKA


Dziś odbył się wyjazd edukacyjny do Ekologicznego Gospodarstwa "Kózka" położonego na skraju wsi Łubowo. Uczniowie naszej szkoły brali udział w zbiorach ziemniaków. Dzieci wykopywały ziemniaki za pomocą starej oryginalnej motyki. Podczas pobytu na wsi dzieci uczestniczyły także w żywej lekcji przyrody.  Podsumowaniem spotkania było tradycyjne ognisko z pyrą i gzikiem. Wyjazd odbył się w ramach projekty pn. „Lepszy start uczniów Szkoły Podstawowej PORKOM im. Ireny Sendlerowej w Gnieźnie”.


galeria>>


AKCJA #WszystkoGra

Nasza szkoła włącza się w zbiórkę #WszystkoGra organizowaną przez Justynę Bielecką, Justyna - waleczna dziewczyna. Zbiórka w szkole trwa do 6 grudnia. Zbieramy przede wszystkim gry planszowe oraz puzzle i kolorowanki. POMÓŻMY! Razem możemy naprawdę wiele dobrego zdziałać.


galeria>>


14 października 2021 r. - Dzień Edukacji Narodowej


14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień Nauczyciela. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. W tym roku uczniowie klasy siódmej przygotowali prezentację multimedialną przedstawiającą nauczycieli pracujących w naszej szkole. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Czy znasz swojego nauczyciela?”. Zadaniem konkursowym było odgadnięcie imion i nazwisk nauczycieli na podstawie ich fotografii z dzieciństwa. Zadanie okazało się dość trudnym wyzwaniem, ale również wyśmienitą zabawą. Podczas krótkiego apelu Pani Dyrektor przedstawiła także wyniki odbywającego się w naszej placówce plebiscytu. Tytuł najmilszego nauczyciela otrzymała Pani Patrycja Janka, najzabawniejszym nauczycielem okazał się Pan Tomasz Stanowski, tytuł najbardziej wymagającego nauczyciela przypadł Pani Magdalenie Krawczyk, miano ulubionego nauczyciela otrzymała Pani Patrycja Janka.

galeria>>Wrzesień w szkole


Za nami pierwszy miesiąc nauki. Był niezwykle intensywny i radosny. Uczniowie bardzo szybko się zintegrowali. Młodsze dzieci spędzały aktywny czas na świeżym powietrzu, szukając pierwszych oznak jesieni. Uczestniczyli także w jesiennej sesji zdjęciowej. Starsi uczniowie podczas zajęć tworzyli ciekawe prace plastyczne oraz mapy myśli. Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniosą kolejne miesiące nauki :)

galeria>>30 września 2021 r. - Dzień Chłopaka

Dziś obchodziliśmy bardzo ważne święto - Dzień Chłopaka. Klasy I-IV z tej okazji udały się do kina na film animowany pt. „Wielka stopa 2: W rodzinie siła”. Uczniowie pozostałych klas świętowali w szkole. Dziewczyny z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i wręczyły swoim klasowym kolegom małe upominki.


galeria>>12 września 2021 r. - Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i  matki Elżbiety Róży Czackiej

Rok 2021 ogłoszony został rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego punktem kulminacyjnym będzie 12 września 2021 msza beatyfikacyjna. W tym samym czasie do godności błogosławionej zostanie wyniesiona także matka Elżbieta Róża Czacka - założycielka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Stefan Wyszyński to polski duchowny rzymskokatolicki, arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski oraz prymas Polski w latach 1948
1981, zwany Prymasem Tysiąclecia, kapelan duszpasterstwa Wojska Polskiego. Pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego. Twórca akcji duszpasterskich: Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego czy Wielkiej Nowenny Tysiąclecia, inwigilowany przez Słuzbę Bezpieczeństwa oraz umieszczony w miejscu odosobnienia przez władze komunistyczne PRL.


galeria>>


7
września 2021 r. - Zajęcia wychowania fizycznego

Ruch na dworze jest
bardzo ważny dla organizmu człowieka, w szczególności młodego. Dziecko powinno spędzać czas na świeżym powietrzu jak najczęściej. Sprzyjająca pogoda pozwoliła, aby zajęcia wychowania fizycznego odbyły się na dworze. Nasi uczniowie w tym tygodniu ćwiczyli na siłowni znajdującej się w pobliżu naszej szkoły.

galeria>>1 września 2021 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022


P
o dwóch miesiącach wakacji uczniowie wrócili do szkoły. Inauguracja nowego roku szkolnego w naszej placówce wyglądała nieco inaczej niż zwykle. Uczniowie z zachowaniem reżimu sanitarnego  (bezpieczna odległość, maseczka, dezynfekcja rąk) spotkali się jedynie z wychowawcami klas.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego