Aktualności - Szkoły i przedszkole niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Szkoła Podstawowa

-  Szkoła Podstawowa PORKOM


12 września 2021 r. - Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i  matki Elżbiety Róży Czackiej

Rok 2021 ogłoszony został rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego punktem kulminacyjnym będzie 12 września 2021 msza beatyfikacyjna. W tym samym czasie do godności błogosławionej zostanie wyniesiona także matka Elżbieta Róża Czacka - założycielka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Stefan Wyszyński to polski duchowny rzymskokatolicki, arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski oraz prymas Polski w latach 1948
1981, zwany Prymasem Tysiąclecia, kapelan duszpasterstwa Wojska Polskiego. Pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego. Twórca akcji duszpasterskich: Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego czy Wielkiej Nowenny Tysiąclecia, inwigilowany przez Słuzbę Bezpieczeństwa oraz umieszczony w miejscu odosobnienia przez władze komunistyczne PRL.


galeria>>


7
września 2021 r. - Zajęcia wychowania fizycznego

Ruch na dworze jest
bardzo ważny dla organizmu człowieka, w szczególności młodego. Dziecko powinno spędzać czas na świeżym powietrzu jak najczęściej. Sprzyjająca pogoda pozwoliła, aby zajęcia wychowania fizycznego odbyły się na dworze. Nasi uczniowie w tym tygodniu ćwiczyli na siłowni znajdującej się w pobliżu naszej szkoły.

galeria>>1 września 2021 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022


P
o dwóch miesiącach wakacji uczniowie wrócili do szkoły. Inauguracja nowego roku szkolnego w naszej placówce wyglądała nieco inaczej niż zwykle. Uczniowie z zachowaniem reżimu sanitarnego  (bezpieczna odległość, maseczka, dezynfekcja rąk) spotkali się jedynie z wychowawcami klas.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego