2021-2022 - Szkoły i przedszkole niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2021-2022

Liceum Ogólnokształcące > AktualnościWigilia klasowa

W tradycji polskiej wieczór wigilijny jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku. Uczniowie liceum ogólnokształcącego pragnęli razem przeżyć ten magiczny czas, organizując spotkanie przy wspólnym stole, któremu towarzyszyło dzielenie się opłatkiem, kolędowanie i wzruszające życzenia. Nie zabrakło także prezentów, które zawsze są miłym dodatkiem.


6 grudnia 2021 r. - Mikołajki

W naszej szkole tradycja obchodzenia mikołajek wpisała się na stałe do kalendarza szkolnego, a to za sprawą Członków Zarządu Fundacji Wspierania i Rozwoju Edukacji, którzy wcielają się w rolę pomocników Świętego Mikołaja i częstują wszystkich uczniów słodkościami. Zwyczaj ten związany jest z osobą świętego Mikołaja z Miry, który swój majątek rozdał ubogim i potrzebującym. W naszej szkole jest to bardzo radosny dzień.30 listopada 2021 r. - Andrzejki

Uczniowie liceum ogólnokształcącego przyłączyli się do obchodów andrzejkowych zorganizowanych przez młodszych uczniów. Swoje wróżby traktowali z dużym przymrużeniem oka. Śmiechu i dobrej zabawy było jednak co nie miara.

galeria>>16 listopada 2021 r. - Poznajmy naszych licealistów: Jagoda

Pasje naszych uczniów zawsze niezwykle nas cieszą. Uczennica pierwsze klasy liceum bardzo aktywnie pracuje jako wolontariusz w niezwykłym miejscu - „Nasza Zagroda Alpaki i Przyjaciele”. Głównymi zajęciami Jagody jako wolontariusza jest karmienie, czyszczenie zwierząt oraz ich wyprowadzanie. Jagoda pomaga także w prowadzeniu zajęć rekreacyjnych oraz terapeutycznych organizowanych przez Zagrodę.

galeria>>10 listopada 2021 r. - Szkoła do hymnu

Uczniowie naszego liceum przyłączyli się w tym roku do akcji „Szkoła do hymnu”. 10.11.2021, w ostatnim dniu nauki przed Narodowym Świętem Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewali w klasie „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając w ten sposób całą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.


galeria>>1 września 2021 r. - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022

Dziś odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym PORKOM im. Ireny Sendlerowej w Gnieźnie. W tym roku uczniowie spotkali się jedynie z wychowawcami klas. Podczas spotkania nasi podopieczni zapoznani zostali z planem lekcji oraz procedurami związanymi z organizacją pracy w szkole.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego