2020-2021 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2020-2021

Przedszkole Leśna Kraina > Wieści z Leśnej Krainy

- Przedszkole Leśna Kraina


WIGILIA
18.12.2020 r.


Zbliża się świąteczny czas, radosny, rodzinny, pełen ciepła, miłości i tradycji. Dzisiaj w przedszkolu uczestniczyliśmy w wigilijnym obiedzie. Ubraliśmy się odświętnie a na stole pojawił się biały obrus, opłatek i piękny stroik. Nie zbrakło również dodatkowego nakrycia i sianka pod obrusem. Ten uroczysty obiad rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem i modlitwy, może dlatego barszcz i ryba smakowały wyjątkowo? Po obiedzie odwiedził nas Gwiazdor, który był zachwycony naszymi kolędami i podarował nam prezenty. Było magicznie.

galeria>>MIKOŁAJKI
7.12.2020 r.


Jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku w końcu nadszedł. Tego dnia w prezencie od świętego mikołaja otrzymaliśmy słodycze, które czekały na nas w bucikach. Z okazji mikołajek nauczyciele przygotowali dla nas zadania specjalne i konkursy, chętnie je wykonywaliśmy i z dużym zaangażowaniem wzięliśmy udział w konkursach. Oczywiście nie zabrakło w tym dniu śpiewu i tańca.


galeria>>


ANDRZEJKI
30.11.2020 r.


Andrzejki to święto czarów i magii. Tego dnia przy pomocy różnych przedmiotów mogliśmy dowiedzieć  się co czeka nas w przyszłości. Układaliśmy buciki, by ustalić kto w najbliższym czasie wybierze się w niezwykłą podróż, wróżyliśmy sobie przyszły zawód oraz imię kolegi/koleżanki, z którymi będziemy mogli zaprzyjaźnić się w szkole. Kręciliśmy kołem fortuny i odczytywaliśmy jego wróżby. Wykonaliśmy też pracę plastyczną, a na pamiątkę tego dnia i dobrej zabawy otrzymaliśmy kolorowe andrzejkowe dyplomy.


galeria>>


DZIEŃ MISIA
25.11.2020 r.


25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Misia i tego właśnie dnia mogliśmy uczestniczyć w wielu konkursach i zadaniach poświęconych misiom. Ćwiczyliśmy zręczność niedźwiedzich łapek, łowiliśmy rybki oraz baryłki miodu i rozdawaliśmy niedźwiedzkowe uściski. Tworzyliśmy wizerunek misia układając puzzle, a nawet próbowaliśmy niedźwiedzi przysmak – miodek. Na koniec tego niezwykłego dnia zostaliśmy obdarowani słodką niespodzianką oraz mogliśmy wykonać pamiątkowe zdjęcie.


galeria>>


„102 LATA NIEPODLEGŁOŚCI”


Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięliśmy udział w akcji zorganizowanej przez Przedszkole nr 12 „Plastusiowo”. Naszym zadaniem było pięknie, uroczyście się ubrać i wykonać zdjęcia z fotogadżetami związanymi z Polską. Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowanie i dyplom.galeria>>DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
5.11.2020 r.


Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Każdy mógł przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Wśród nas można było spotkać księżniczki w sukniach balowych, wróżki, myszki, kotki, strażaka i wielu super bohaterów. Podczas trwania zabawy mieliśmy okazję brać udział w wielu konkursach, zabawach ruchowych oraz tańcach, znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa w miłej i bajkowej atmosferze sprawiła nam wiele radości.


galeria>>


MAGICZNA MOC BAJEK
PAŹDZIERNIK 2020 r.


Właśnie rozpoczęliśmy ogólnopolski projekt czytelniczy, będziemy go realizować przez  kolejne miesiące. Przystępując do projektu, każda grupa stworzyła kącik tematyczny. W październiku z przyjemnością śledzimy przygody Misia Uszatka, który stał się inspiracją naszych prac plastycznych, wysłaliśmy także życzenia seniorom z Domu Pomocy Społecznej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania.

galeria>>


DZIEŃ CHŁOPAKA
30.09.2020 r.


Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki swoim kolegom głośno zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły prezenty, śliczne magnesy i coś słodkiego. Później wszyscy zgodnie bawiliśmy się naszymi zabawkami, oczywiście chłopcy wybierali zabawy.

galeria>>


POWITANIE JESIENI
23.09.2020 r.

ŻABKI I MOTYLKI

Chociaż smutno nam się zrobiło, kiedy nasza pani powiedziała, że skończyło się lato, to dobre humory powróciły, gdy poznaliśmy zalety jesieni. Podczas  spaceru do lasu zauważyliśmy cudowne kolory liści, piękne muchomory i czerwoną jarzębinę. Szeleszczące liście wykorzystaliśmy podczas zabawy z chustą animacyjną i wraz z pozostałymi skarbami zebranymi podczas spaceru: szyszkami, gałązkami sosny i suchą trawą, stworzyliśmy tor sensoryczny. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że lubimy jesień.

BIEDRONKI I WIEWIÓRKI
Dzisiaj z okazji pierwszego dnia jesieni aktywnie braliśmy udział we wszystkich zorganizowanych zabawach na świeżym powietrzu, takich jak: „Krab”, przenoszenie przedmiotów za pomocą szczypiec oraz w wyścigach rzędów. Wykonaliśmy pracę plastyczną - jesienne drzewo i rozwiązywaliśmy zagadki związane z tematyką jesienną. Nie zabrakło również spaceru, którego głównym celem było poszukiwanie pierwszych oznak jesieni. Wspólne dary: kasztany, żołędzie, kolorowe liście, szyszki i jarzębina, które przynieśliśmy ze spaceru znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym.

galeria>>DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
21.09.2020 r.

ŻABKI I MOTYLKI

W Dniu Przedszkolaka bawiliśmy się świetnie. Wszyscy wzięliśmy udział w konkursach przygotowanych przez panią Anię. Dużo radości sprawiła nam wizyta klauna, który wyczarował dla nas zwierzątka z balonów. Za uśmiechnięte buzie, podczas naszego święta, otrzymaliśmy medale i słodkie ośmiorniczki.

BIEDRONKI

U Biedronek w Dniu Przedszkolaka zagościły wesołe harce i zabawy taneczne. Pojawienie się klauna sprawiło nam dużo radości. Podczas wspólnie spędzonego czasu bawiliśmy się wyśmienicie, gry i zabawy umiliły nam czas. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia otrzymaliśmy medale i  zwierzątka wykonane z balonów.

WIEWIÓRKI

Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. Świętowaliśmy i my, bawiąc się, tańcząc i śpiewając w rytm doskonale nam znanych piosenek. Otrzymaliśmy specjalne bilety, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w różnorodnych zadaniach: plastycznych - malowaliśmy balony, gimnastycznych - ćwiczyliśmy w zespołach, a nawet kulinarnyc h- ozdabialiśmy przygotowane muffinki. To był dzień pełen radości, uśmiechów i doskonałej zabawy.

galeria>>PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU


Kochani rodzice wiemy, że martwicie się jak spędzamy czas w przedszkolu i czy nie jesteśmy smutni, dlatego przesyłamy Wam kilka zdjęć. Zachęcamy Was do odwiedzania nas na Facebooku, gdzie nasi nauczyciele umieszczają  nasze zdjęcia, na których zobaczycie jak się bawimy i pracujemy.

galeria>>Zaproszenie na zebranie


Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się  dnia 27 sierpnia 2020 r. w budynku Przedszkola Leśna Kraina. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną zebranie odbędzie się w dwóch grupach, rodzice zobowiązani są do posiadania maseczki. Rodziców dzieci z grup Żabki i Wiewiórki zapraszamy na godz. 16.00, a rodziców dzieci z grup Motylki i Biedronki na godz. 17.00.


Porządek zebrania:
1. Powitanie zebranych.
2. Potwierdzenie zapoznania się rodziców z dokumentami regulującymi pracę przedszkola - podstawą programową, statutem, koncepcją i misją przedszkola (zachęcam rodziców do zapoznania się z tymi dokumentami na stronie przedszkola).
3. Zapoznanie rodziców z procedurami obowiązującymi w przedszkolu.
4. Przedstawienie rodzicom rytmu pracy w przedszkolu.
5. Omówienie zakupienia wyprawki przedszkolnej.
6. Omówienie systemu płatności czesnego oraz należności za wyżywienie dziecka w przedszkolu.

Dyrektor Przedszkola 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego