2019/2020 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2019/2020

Szkoła Podstawowa > Aktualności

- Szkoła PORKOM


30 września 2019r. Dzień Chłopaka

Wszystkie dziewczęta z naszej szkoły pamiętają, że 30 września jest dniem niezwykłym. W tym to bowiem czasie  panowie i ci duzi i ci młodsi mają swoje święto, Dzień Chłopaka.  Jest to dzień wszystkich chłopców - naszych kolegów ze szkoły, z pracy, z podwórka, braci, ojców i należy o tym pamiętać. Dziewczęta postanowiły uczcić święto swoich kolegów w niezwykły sposób - wręczyły młodym dżentelmenom własnoręcznie wykonane upominki oraz złożyły serdeczne życzenia.

galeria>>27 września 2019 r.
Szkolny MasterChef Junior


Dziś uczniowie klas I-III wykonywali pyszne, zdrowe sałatki owocowe. Walory smakowe, pomysłowość wykonania oraz umiejętność zaprezentowania własnego produktu oceniało jury w składzie: Błażej Ostach, Patrycja Janka, Anna Tomiak. Pomysłów na zdrową sałatkę było wiele. Dzieci w wykonanie swojego  zdrowego deseru włożyły mnóstwo serca, czasu i kreatywności. Kiedy sałatki były gotowe, zostały zaprezentowane jury, które degustacji udało się na obrady. Jury postanowiło przyznać uczestnikom dwa wyróżnienia oraz jedną nagrodę główną
Tytuł MasterChef Junior.
Wyniki:
Zwycięzca
Szymon Biront klasa II,
Wyróżnienie I - Julia Beym klasa II,
Wyróżnienie II - klasa III w składzie Szymon Nowak, Konrad Nowak, Katarzyna Michałowicz.
Serdecznie gratulujemy.


galeria>>


18 września 2019 r. Wycieczka do Arboretum Kórnickiego

Piękna nasza Polska cała najpiękniejsza jest Wielkopolska, dlatego uczniowie naszej szkoły postanowili odkryć cuda naszego regionu. Na pierwszy plan wzięliśmy urocze Arboretum Kórnickie założone w 1826 r. przez Tytusa Działyńskiego. Znajdują się w nim bogate kolekcje drzew i krzewów, często rzadkich i mało znanych. Arboretum jest niezwykle cennym obiektem naukowym. Nasi uczniowie byli zachwyceni wycieczką.

galeria>>


17 września 2019r. Warsztaty „Pejzaż z kolejki”

Wtorkowe popołudnie dla uczniów klasy I-III było bardzo atrakcyjne. Dzieci wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez  eSTeDe Centrum Kultury  "Scena To Dziwna" pod tytułem „Pejzaż z kolejki”. Były to warsztaty z wykorzystaniem kolorowej soli. Każdy z uczestników wykonał jesienny pejzaż. Warsztaty w których wzięliśmy udział, to dowód na to, że jesień nie musi być nudna.

galeria>>


13 września 2019 r.
Konkurs plastyczny „Jak wygląda muzyka?”

Niezmiernie miło nam poinformować społeczność naszej szkoły, iż w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Jak wygląda muzyka?" zorganizowanym przez  Fundację Fabryka Sztuki laureatkami zostały dwie nasze uczennice - Sylwia Szymańska oraz Zuzanna Zwolińska. W roku 2019 projekt „Nie boję się muzyki” został dofinansowany przez Urząd Miasta Poznania oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Serdecznie gratulujemy!

Link do nagrodzonych prac: http://fabryka-sztuki.com.pl/prace-plastyczne-2019-2

galeria>>2 września 2019 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020


Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie rozpoczęliśmy od udziału we Mszy świętej sprawowanej w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciel, dyrekcja oraz Zarząd Fundacji Wspierania i Rozwoju Edukacji. Po zakończonym nabożeństwie udaliśmy się wszyscy wspólnie na boisko szkolne, gdzie nastąpiła oficjalna część inauguracji nowego roku szkolnego. Zebranych powitała Pani Dyrektor Alicja Schlesinger oraz dr Sławomir Krzyśka - założyciel Fundacji. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na pierwsze spotkanie organizacyjne.

galeria>>
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września w poniedziałek:
- godzina 9:00 msza święta w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Gnieźnie,
- godzina 10:00 inauguracja roku szkolnego na boisku szkolnym.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego