2019-2020 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2019-2020

Przedszkole Leśna Kraina > Wieści z Leśnej Krainy
- Przedszkole Leśna KrainaZDALNE NAUCZANIE


Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od 25 marca do 30 czerwca 2020 r. nasze przedszkole realizowało założenia podstawy programowej i program wychowania przedszkolnego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Do komunikacji z dziećmi oraz rodzicami nauczyciele wykorzystywali nowe technologie. Dzieci młodsze otrzymywały propozycje ćwiczeń, zabaw i ciekawych zadań drogą SMS-ową, z linkiem do wirtualnej tablicy - padlet, dzieci starsze drogą e-mailową. Dzięki wykorzystaniu platformy Zoom dzieci uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego. Na Facebooku umieszczane były codziennie propozycje zadań do wykonania w domu lub na świeżym powietrzu. Rodzicom i dzieciom dziękujemy za realizację zadań, szczególnie za zdjęcia i filmiki z udziałem dzieci. Zachęcamy do korzystania z poznanych zabaw również w wakacje.

https://web.facebook.com/pg/PrzedszkoleLesnaKraina/posts/?ref=page_internalZAJĘCIA Z PALEONTOLOGIEM
28.02.2020
r.


Nasze przedszkole często zaprasza niesamowitych gości, którzy dzielą się swoimi pasjami, swoją pracą i w ten sposób zaspakajają naszą ciekawość świata. Ostatnio mieliśmy okazję poznać paleontologa, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział czym zajmuje się w pracy oraz przybliżył nam świat dinozaurów i innych stworzeń żyjących miliony lat temu. Mogliśmy również obejrzeć i dotknąć prawdziwe skamieliny. Najwięcej emocji wzbudził w nas kawałek meteorytu oraz koprolit (skamieniałe odchody dinozaura). Na zakończenie spotkania odsłuchaliśmy odtworzone na podstawie badań odgłosy dinozaurów. Było to bardzo interesujące spotkanie.


galeria>>TEATRZYK KAMISHIBAI
„JAK DIAŁBŁY CHCIAŁY ZATOPIĆ POZNAŃ”
19.02.2020 r.


Dzisiaj w swoim przedszkolu gościliśmy panią Kasie, która na co dzień pracuje w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej. Dzięki niej zapoznaliśmy się z teatrzykiem Kamishibai za pomocą, którego można przedstawiać różne bajki i opowiadania. Pani Kasia odczytując tekst, kolejno odkładała karty dzięki czemu pojawiały się przed nami następne ilustracje. Przez cały czas oczekiwaliśmy z zainteresowaniem co będzie dalej. Po wysłuchaniu i obejrzeniu całego opowiadania pod tytułem „Jak Diabły chciały zatopić Poznań” mogliśmy sami stworzyć ilustracje przedstawiające tytułowych bohaterów a następnie obejrzeć je w magicznym teatrzyku Kamishibai. To był fascynujący dzień za co bardzo dziękujemy naszemu gościowi.

galeria>>PROJEKT EDUKACYJNY
„POLSKA
MOJA OJCZYZNA EDYCJA III”
11.02.2020 r.

Nasze przedszkole uczestniczyło w programie edukacyjnym „Polska moja Ojczyzna edycja III”. W ramach programu mogliśmy zapoznać się z historią naszego kraju. Dzisiaj braliśmy udział w zajęciach na których zaznaczyliśmy wybrane miasta i opisywaliśmy symbole z jakich słyną. Mówiliśmy także o głównych polskich rzekach i o sąsiadach krajach graniczących z Polską. Następnie prowadząca przybliżyła nam postać wybitnego Polaka Józefa Piłsudskiego i historię jego legionów. Szczególną uwagę zwróciliśmy na umundurowanie żołnierzy, okazało się bowiem, że sami będziemy mieli okazję wcielić się w wojskowych. Wykonano nam sesję zdjęciową, której efekty zobaczymy niebawem, a na potwierdzenie aktywnego udziału w programie otrzymaliśmy wspaniałe dyplomy.


galeria>>BALIK KARNAWAŁOWY
08.02.2020 r.


W końcu doczekaliśmy się tego niezwykłego wydarzenia jakim jest BALIK KARNAWAŁOWY. Każdy mógł dzisiaj przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Wśród nas można było spotkać księżniczki w sukniach balowych, wróżki, piratów, strażaka, policjanta, super bohaterów i wiele różnych barwnych postaci, których nie sposób zliczyć i wymienić. Podczas trwania zabawy mieliśmy okazję brać udział w wielu konkursach, zabawach ruchowych oraz tańcach. Znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa w miłej i bajkowej atmosferze sprawiła nam wiele radości. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

galeria>>DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Wiewiórki i Biedronki
15.01.2020 r.


My dzieci z grup „Wiewiórki” i „Biedronki” mieliśmy dziś okazję wystąpić przed niezwykłą publicznością. Występowaliśmy dla naszych najbliższych ukochanych Dziadków i wspaniałych Babć.  Recytowaliśmy wiersze i  składaliśmy życzenia, w ten sposób chcieliśmy podziękować naszym Dziadkom za ich miłość, opiekę i troskę. Oprócz życzeń przygotowaliśmy niespodziankę- film, który miał pokazać Dziadkom i uzmysłowić nam, że niewiele się od siebie różnimy. Wzorujemy się na naszych najbliższych i czerpiemy od  nich wszystko co najlepsze. Nie zabrakło oczywiście osobistych prezentów laurek, które wykonaliśmy samodzielnie. Zaprosiliśmy także Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek. To był wspaniały dzień, pełen radości i wzruszeń. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy uczcić to wielkie święto.

galeria>>DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Żabki i Motylki
14.01.2020 r.


Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w naszym życiu, dlatego postanowiliśmy uczcić ich święto w wyjątkowy sposób. Dla zacnych gości przygotowaliśmy piosenkę i wierszyki. Goście podziwiali nasze umiejętności i z dużym zaangażowaniem włączyli się do wspólnego tańca oraz przygotowanych przez panią Beatę konkursów. Pani Beata wcieliła się w rolę dyrygenta, a nasi goście okazali się cudownymi chórzystami. Dziękujemy naszym Dziadkom za cierpliwość, opiekę, zrozumienie, a w szczególności za czas, który zawsze dla nas mają. Były również przygotowane przez nas upominki i słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno naszej jak Babć i Dziadków.

galeria>>WIZYTA GWIAZDORA
20.12.2019 r.

Dziś odwiedził nas super gość. Przybył do przedszkola z bardzo daleka i rozdał nam prezenty. Z przyjemnością zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy dla niego, a na ucho zdradziliśmy Gwiazdorkowi nasze marzenia. Nie zawsze byliśmy grzeczni, dlatego bardzo się cieszymy, że Gwiazdor o nas pamiętał.

galeria>>TEATRZYK HERBI  „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA”
17.12.2019 r.


Dziś odwiedzili nas aktorzy z zaprzyjaźnionego teatrzyku Herbi. Zaprezentowali nam przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”. Przedstawienie było bardzo pouczające. Nauczyło nas, że nie wolno ufać nieznajomym. Po raz kolejny mogliśmy wcielić się w pomocników aktorów i razem z nimi występować na scenie. Wizyty aktorów sprawiają nam bardzo dużo radości. Mamy nadzieję, że szybko zobaczymy się ponownie.

galeria>>JASEŁKA
15.12.2019 r.


Zbliża się świąteczny czas, radosny, rodzinny, pełen ciepła i miłości. Chcąc jeszcze bardziej poczuć magię tego okresu, spotkaliśmy się w Kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie naszym rodzicom i przybyłym gościom przypomnieliśmy znaczenie symboliki Bożego Narodzenia. Mieliśmy również okazje wspólnie kolędować. Na zakończenie wszyscy otrzymali pierniki, które wcześniej samodzielnie ozdobiliśmy.

galeria>>ZDOBIENIE PIERNICZKÓW
9.12.2019 r.


W naszym przedszkolu wielkie dekorowanie. Mnóstwo posypek, orzechów, migdałów, wiórek kokosowych i cukrowych pisaków. Nie zabrakło także lukru - oczywiście wielokolorowego. Zobaczyć można było klasyczny biały, ale także czerwony, zielony, żółty, a nawet niebieski. Całe to świąteczne dekorowanie to prezent dla naszych bliskich. Świąteczne pierniczki zostaną rozdane wszystkim, którzy przybędą wspólnie z nami świętować Boże Narodzenie 15 grudnia w Kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas słodka niespodzianka spodoba się naszym gościom.

galeria>>MIKOŁAJKOWY POKAZ ILUZJONISTY AMONA
6.12.2019 r.


Dziś, z okazji Mikołajek, nasze przedszkole odwiedził Iluzjonista Amon Arkadiusz Wiatrowski. Pan Arkadiusz wprowadził nas w świat magii, co sprawiło nam wiele radości. Sami mogliśmy być częścią pokazu, ponieważ Pan Amon pozwalał nam zostać jego asystentami to podobało się nam najbardziej. W czasie pokazu okazało się, że również nasi nauczyciel oraz pomoce mają w sobie magiczną moc, o której do tej pory nie było nam wiadomo. Najbardziej zaskoczyła nas Pani Dyrektor, która czarowała niczym sam Pan Amon. Wielką przyjemność sprawiła nam również słodka niespodzianka.

galeria>>

„WYSYŁAMY ŚWIĄTECZNE KARTKI
WYCIECZKA NA POCZTĘ POLSKĄ”
4-5.12.2019 r.


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcieliśmy złożyć życzenia naszym bliskim. Zdecydowaliśmy, że zrobimy to oryginalnie, za pomocą samodzielnie wykonanych kartek. Powstały świąteczne pocztówki, a z nimi pomysł by wysłać je samemu i tak wyruszyliśmy na wycieczkę do Poczty Polskiej. Zapoznaliśmy się z pracą listonosza i jego umundurowaniem, mogliśmy przejechać się windą towarową, a nawet sami pieczętowaliśmy koperty. Dzięki temu spotkaniu wiemy już co się dzieje z wysłanym przez nas listem i jak odpowiedzialną pracę mają ci, którzy dbają o nasze przesyłki. Dziękujemy za ich pracę i już nie możemy doczekać się, kiedy nasze pocztówki trafią do swoich adresatów.

galeria>>ANDRZEJKI
29.11.2019 r.


Dziś w naszym przedszkolu wielkie święto magii i wróżb Andrzejki. W tym dniu nie tylko wcielaliśmy się w różne czarodziejskie postacie, ale także mieliśmy okazję zaznać nieco magii. Mogliśmy posłuchać wielu wróżb dotyczyły one naszego zdrowia, naszej  przyszłości i zawodu jaki moglibyśmy kiedyś wykonywać. Wróżono nam z kart, kości, a nawet ciasteczek. Nie zabrakło też zagadek, zabaw i tańców J. To był naprawdę magiczny dzień.

galeria>>DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25.11.2019 r.


W Dniu Pluszowego Misia nasze kochane Przytulanki przywędrowały z nami do przedszkola. Razem z nimi bawiliśmy się, tańczyliśmy, wykonywaliśmy ćwiczenia gimnastyczne oraz śpiewaliśmy. Po wspólnych wygibasach wykonaliśmy piękne prace plastyczne, tematem przewodnim był oczywiście nasz kochany MIŚ.

galeria>>PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
06.11.2019 r.

Dzisiaj w obecności licznych gości przyjęliśmy nowe dzieci do grona przedszkolaków. Po powitaniu rodziców nastąpiła część artystyczna w wykonaniu dzieci z grupy „Żabki”. Dzieci zaprezentowały poznane wierszyki oraz zaśpiewały piosenki połączone z tańcem. Na koniec złożyły uroczyste przyrzeczenie, po którym otrzymały gromkie brawa. Tuż po występie artystycznym dzieci zostały pasowane na przedszkolaka przez Panią Mirosławę Krzyśkę przedstawiciela Fundacji, która dotykając  każde dziecko olbrzymią kredką, przyjęła je do grona przedszkolaków. Dzieci otrzymały dyplom oraz rożek obfitości. Był to ważny i niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i pracowników przedszkola.

galeria>>


PODZIĘKOWANIE OD PANA ANDRZEJA DUDY
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
04.11.2019 r.


Podziękowanie>>SPOTKANIE Z SENIORAMI WSPÓLNE ROBIENIE SAŁATKI OWOCOWEJ Z DZIADKAMI
24.10.2019 r.

Dziś w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowe osoby nasze babcie i dziadków. Spotkanie miało na celu integrację z naszymi kochanymi seniorami oraz wspólne przyrządzenie zdrowej sałatki owocowej. Przed przystąpieniem do pracy babcie oraz dziadkowie odpowiadali na zagadki dotyczące owoców. Świetnie sobie poradzili z tym zadaniem.  Fajnie było zaprosić babcie i dziadków, spędzić z nimi czas, poprzytulać się. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja do takich spotkań.

galeria>>JAK POWSTAŁO PAŃSTWO POLSKIE?
„HISTORIA NA TORACH”
15.10.2019 r.

Dziś wybraliśmy się na „Stację Kultura”, gdzie Pan Michał pracujący w Muzeum Początków Państwa Polskiego, opowiedział nam o tym, jak żyli ludzie tysiąc lat temu. Najbardziej zaciekawiły nas zabawki, którymi bawiły się kiedyś dzieci. Były one wykonane z drewna i pomimo upływu czasu oraz zmian technologicznych zabawa nimi sprawiała nam wiele radości.

galeria>>


„TEATRZYK HERBI”
04.10.2019 r.


W naszym przedszkolu gościliśmy dzisiaj teatrzyk Herbi z przedstawieniem pt. „Wielkie sprzątanie na leśnej polanie”. Proekologiczny występ nauczył nas kilku prostych zasad co do których musimy się stosować, aby nasza planeta była zdrowa od wszystkich zanieczyszczeń. Pierwsza dotyczyła zbierania papieru i recyklingu. Druga mówiła o tym, że należy zachować czystość wody i oszczędnie nią gospodarować. Trzecia uczyła odpowiedniego segregowania odpadów. Teraz już wiemy jak ważne jest dbanie o otaczający nas świat i jak niewiele potrzeba, aby środowisko w którym żyjemy było zadbane i byśmy mogli się nim cieszyć jeszcze wiele lat.

galeria>>


„KOT W BUTACH
OPOWIEŚĆ W KILKU OBRAZACH”
02.10.2019 r.

„Biedronki” i „Wiewiórki” wybrały się dziś na wycieczkę, dzięki której mogły poczuć magię teatru. Nie był to jednak zwykły teatr, a niesamowite widowisko multimedialne. Nie tylko zobaczyliśmy nową, autorską wersję baśni „Kot w butach”, ale także mieliśmy okazję ją współtworzyć. Wśród publiczności zostały rozdane bilety szczęścia, a wytypowane dzięki nim osoby mogły wziąć udział w przedstawieniu. Naszymi szczęśliwcami zostali Alan i Gabryś reprezentujący grupę „Wiewiórki”. Mogli wcielić się w role kluczników próbujących otworzyć bramy strzeżonego zaklęciem zamku. Widowisko pełne dźwięków i barw było dla nas nie lada przeżyciem. Na pamiątkę tworzonego wspólnie przedstawienia do naszego przedszkola zostanie przesłany widowiskowy film. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli go obejrzeć.

galeria>>SESJA ZDJĘCIOWA Z SZYNSZYLAMI
01.10.2019 r.


Dziś nasze przedszkole odwiedziły dwie szynszyle - Batman i Śnieżynka ze swoją opiekunką. Dowiedzieliśmy się jak żyją te zwierzaki na wolności oraz jak opiekować się nimi w domach. Każdy z nas mógł pogłaskać Batmana i Śnieżynkę a także zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

galeria>>ŚWIĘTO LATAWCA
27.09.2019r.


Dzisiejsze popołudnie spędziliśmy z naszymi rodzicami w przedszkolu, do którego przybyliśmy z gotowymi szkieletami latawca. Z uwagi na niekorzystną pogodę nasze latawce ozdabialiśmy w sali, ale to nam wcale nie przeszkadzało. Rodzice mogli napić się kawy, my soczku oraz wszyscy mogliśmy częstować się pysznymi ciasteczkami mniam, mniam. Efektem naszej pracy były piękne kolorowe latawce, a to czy się wzbiją w powietrze sprawdzimy z rodzicami w słoneczny wietrzny dzień.

galeria>>„JESIEŃ DA SIĘ LUBIĆ”
23.09.2019 r.


Dziś w szczególny sposób postanowiliśmy uczcić pierwszy dzień jesieni. Pan Damian zaprezentował nam dary jesieni: kasztany, jarzębinę, kalinę, orzechy, dynię, różne jesienne owoce i całe mnóstwo kolorowych liści. Później zaprosił nas do niezwykłych konkurencji przenosiliśmy kasztana na łyżeczce po przygotowanym wcześniej torze, rzucaliśmy do celu i rozwiązywaliśmy zadania. Sprawdziliśmy naszą wiedzę rozpoznając owoce po ich cieniach, łączyliśmy w pary liście różnych drzew oraz ich owoce, a także rozwiązywaliśmy trudne jesienne zagadki. Za nasze wysiłki zostaliśmy nagrodzeni słodkim upominkiem. To był bardzo przyjemnie spędzony dzień, przekonaliśmy się, że jesień faktycznie da się lubić :-)

galeria>>


„PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU LEŚNA KRAINA”
17.09.2019 r.

Koniec wakacji do przedszkola wracać czas. Wróciliśmy nieco starsi, ale nadal pełni energii i chęci poznawania świata. Cieszymy się, że możemy bawić się, uczyć, spacerować i ćwiczyć. Wspaniale, że jesteśmy w naszym ukochanym przedszkolu, a naszym nowym kolegom i koleżankom życzymy samych wspaniałych dni bez szlochów i łez.


galeria>>Zaproszenie na zebranie

Serdecznie zapraszam wszystkich Rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się  dnia 22 sierpnia 2019 r. o godz. 16.00 w budynku Przedszkola „Leśna Kraina”.

Porządek zebrania:
1. Powitanie zebranych.
2. Przedstawienie Kadry Pedagogicznej.
3. Potwierdzenie zapoznania się Rodziców z dokumentami regulującymi pracę Przedszkola - podstawą programową, Statutem, Koncepcją Przedszkola (zachęcam Rodziców do zapoznania się z tymi dokumentami na stronie Przedszkola).
4. Omówienie zakupienia wyprawki przedszkolnej.
5. Omówienie systemu płatności czesnego oraz należności za wyżywienie dziecka w przedszkolu.
6. Zaproponowanie Rodzicom formy spotkania integracyjnego (27 września 2019 r. - piątek)
7. Spotkania z wychowawcami w grupach.

Rodziców, którzy nie zawarli umowy o nauczaniu i wychowaniu dziecka w zakresie przedszkola na rok szkolny 2019/2020 zachęcam do wcześniejszego kontaktu pod nr tel. 698 877 437 i umówienie się w celu jej podpisania.

Dyrektor Przedszkola

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego