2018/2019 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2018/2019

Szkoła Podstawowa > Aktualności

- Szkoły Porkom


28 września 2018 r. - Kasztanowe ludziki

Spadły z drzewa dwa kasztany, toczą się po trawie. Zrobię sobie z nich konika, w kąciku postawię. Korzystając  z zebranych podczas jesiennego spaceru  darów jesieni (kasztany, żołędzie, szyszki) uczniowie naszej szkoły postanowili stworzyć śmieszne ludziki i różne zwierzątka. Dzieci wykonując swoje ludziki ćwiczyły sprawność manualną rąk a przy tym znakomicie się bawiły. Prawda, że nasze kasztanowe ludziki są urocze?


galeria>>25 września 2018 r. - Poszukiwacze darów jesieni

Jesień to doskonała pora, by dzieci obserwowały zmiany zachodzące w otaczającej je przyrodzie i zwracały uwagę na jej piękno. Dziś uczniowie klas IIII  korzystając z pierwszych, słonecznych dni jesieni udali się na jesienny spacer. Głównym celem lekcji w terenie było zwrócenie uwagi na zmiany jakie zaszły w przyrodzie oraz poszukiwanie darów jesienie. Uczniowie rozróżniali napotkane drzewa i krzewy. Następnie zbierały kolorowe liście, żołędzie, szyszki.  Odpoczywając na ławkach słuchali dźwięków przyrody. Wszyscy zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni wrócili do szkoły z koszyczkami pełnymi darów jesieni, które wykorzystamy już wkrótce na zajęciach technicznych.

galeria>>


24 września 2018 r. - Smacznie i zdrowo - jesienna sałatka owocowa

Dziś najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykonali pyszne, zdrowe sałatki owocowe. Na stolikach pojawiły się  jabłka, gruszki, śliwki, winogrona. Dzieci były bardzo zaangażowane w swoją pracę. Samodzielnie kroiły jesienne owoce i przyrządzały sałatkę. Podczas pracy wszyscy przestrzegali zasad bezpiecznego posługiwania się nożem. Sałatki wyszły znakomicie. Po wykonanej pracy  przypomnieliśmy sobie iż na zdrowe funkcjonowanie naszego organizmu ogromny wpływ ma prawidłowe odżywianie oraz aktywność fizyczna.


galeria>>


7 września 2018 r. - Pierwsze dni w szkole

Pierwsze dni w szkole przybrały formę zabawy. Dla pierwszoklasistów był to czas pełen wrażeń. Uczniowie odebrali legitymacje, poznali szkołę i jej otoczenie, a także nowych kolegów i koleżanki. Razem w wychowawcą stworzyli również klasowy kodeks. Wspólnie z uczniami klasy II i III odwiedzili pobliski plac zabaw oraz brali udział w zespołowych grach i zabawach integracyjnych.


galeria>>


3 września 2018 r. Rozpoczęcie Roku Szkolnego20182019


Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie rozpoczęliśmy od udziału we Mszy św. sprawowanej w kościele pod wezwaniem Matki Bożego Miłosierdzia. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczycie oraz dyrekcja szkoły. Po zakończonym nabożeństwie udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie nastąpiła oficjalna część inauguracji nowego roku szkolnego. Zebranych powitali: Pani Dyrektor - Alicja Schlesinger, Pan Sławomir Krzyśka, Pani Mirosława Krzyśka oraz Pani Gabriela Wilkosz - prowadząca uroczystość.  Podczas ceremonii Pani Dyrektor życzyła wszystkim zgromadzonych, aby w swym postępowaniu pamiętali o słowach flamandzkiego pisarza Phila Bosmansa: Bogactwem człowieka są: uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo.
Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na pierwsze organizacyjne spotkanie.

galeria>>Inauguracja Roku Szkolnego odbędzie się 3 września 2018 r. w poniedziałek wg następującego harmonogramu
9.00
Msza św. w Kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia
10.00 - Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 (dziedziniec szkoły)


W dniu 23 sierpnia 2018 r. (czwartek) o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klasy pierwszej.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego