2018-2019 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2018-2019

Przedszkole Leśna Kraina > Wieści z Leśnej Krainy
- Przedszkole Leśna Kraina


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
14.06.2019 r.


Pożegnania nadszedł czas… Wakacje tuż, tuż, a nam po piętach depcze już szkoła. Dzisiaj my „Wiewiórki” po raz ostatni mieliśmy okazję wystąpić w naszym przedszkolu. Całość rozpoczęła się bardzo uroczyście wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem Hymnu Polski. Po powitaniu zgromadzonych gości wystąpiły dla nas dzieci z grupy „Biedronki” w ten sposób żegnając się z nami, następnie przyszedł czas na nasz występ. Po występie usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od pani Dyrektor Doroty Lisieckiej oraz od pani Mirosławy Krzyśka Przedstawiciela Fundacji Wspierania i Rozwoju Edukacji. Później nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia przedszkola, książek oraz zdjęć. Nasi rodzice w naszym imieniu podziękowali osobom pracującym w przedszkolu, wręczyli im dyplomy, statuetki i inne upominki. Teraz nadszedł czas na wypoczynek i zbieranie siły na nowy etap w naszym życiu, jakim jest przekroczenie progu szkoły.

galeria>>WIZYTA W POGOTOWIU RATUNKOWYM
10.06.2019 r.


Dzisiaj mieliśmy okazję gościć w Pogotowiu Ratunkowym. Naszym celem było poznanie pracy zespołu ratowniczego. Dzięki uprzejmości pracowników mieliśmy możliwość zapoznać się z wyposażeniem karetki oraz sprzętem medycznym ratującym życie. Dowiedzieliśmy się   o czynnościach wykonywanych przez ratowników, utrwaliliśmy sobie numery alarmowe. Mieliśmy również okazję zobaczyć jak ratownicy przyjmują zgłoszenie z dyspozytorni i szykują się do wyjazdu w celu udzielenie pomocy.  

Dziękujemy serdecznie pracownikom
Pogotowia Ratunkowego za to miłe spotkanie

galeria>>SPOTKANIE Z POETKĄ
7.06.2019 r.

Dzisiaj mieliśmy okazję gościć niezwykłe osoby Panią Alicję Patey-Grabowską oraz dr. nauk med. Krzysztofa Schreyera. Okazało się, że są oni czarodziejami słowa poetami. Pani Alicja zaprezentowała kilka swoich wierszy, a następnie odpowiadała na wszystkie nasze pytania. Nie były one łatwe, ale artystka chętnie udzielała wszystkich odpowiedzi. Z chęcią wyjaśniła kim jest poeta, opowiedziała o czym najchętniej pisze, a nawet zdradziła, gdzie można zapisać myśli, kiedy wena się pojawia, a  pod ręką brakuje notesu. To było bardzo ciekawe spotkanie, mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję gościć tych wspaniałych artystów.

galeria>>WYJAZD DO PIZZERII WENECJA - DZIEŃ DZIECKA
30.05.2019 r.

Dziś, na zaproszenie rodziców naszej koleżanki Alicji, wybraliśmy się do Pizzerii Wenecja. Pogoda nam dopisała, było bardzo ciepło. Pizzeria mieści się nad jeziorem, dlatego mogliśmy podziwiać piękne widoki oraz skorzystać z tamtejszego placu zabaw. Po drodze podziwialiśmy naszą Katedrę. Po powrocie do przedszkola czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka - słodkie drożdżówki, które dostarczył nam tata Ali. Serdecznie dziękujemy rodzicom Alicji za wspaniałą niespodziankę na Dzień Dziecka, pizza była pyszna, a my radośnie i "smacznie" spędziliśmy czas.

galeria>>DZIEŃ RODZINY W WIACIE EDUKACYJNEJ NADLEŚNICTWA GNIEZNO
25.05.2019 r.


W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć rodziców i bliskich na Dniu Rodziny, który w tym roku zorganizowaliśmy w Wiacie Edukacyjnej „Gajówka”. Na początku odbyło się przedstawienie dla rodziców. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grupy „Żabki” i „Wiewiórki”. Przedstawiły wiersze Jana Brzechwy w wykonaniu muzyczno tanecznym. Drugie wystąpienie zaprezentowały dzieci z grupy „Motylki” i „Biedronki”. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i złożyły gorące życzenia swoim ukochanym rodzicom. Naszym gościom przedstawienia bardzo się podobały, nie ukrywali wzruszenia i radości. Po części artystycznej mogliśmy korzystać z całego obiektu, a przy tym była muzyka, tańce, pyszne ciasta przygotowane przez rodziców i pieczone kiełbaski. Panie z Fundacji „Szlachetny Bohater” malowały nam buźki, dzięki czemu mogliśmy stać się kim tylko chcieliśmy: myszką, kotkiem lub bohaterem z ulubionej bajki. Dzieci wystawiając sztukę pokazały jak ważni są w ich życiu rodzice. Mimo niepogody, złego nastroju czy niepowodzeń, kochają tak samo i pragną dla swoich rodziców jeszcze więcej miłości, zgody, uśmiechu. Pozdrawiamy i wszystkim za udział w tym dniu serdecznie dziękujemy. A w poniedziałek do przedszkola przyjechał pan, który podarował nam kawałek słodkiego nieba watę cukrową na patyku.

galeria>>JAŚ I ŁODYGA FASOLI
23.05.201
9 r.


Dzisiaj gościliśmy grupę artystyczną „Herbi”, która zaprezentowała dla nas teatrzyk pt. „Jaś i łodyga fasoli”. Historia opowiadała o ubogim chłopcu, który pewnego dnia wspiął się po łodydze fasoli na sam szczyt, gdzie znajdowało się królestwo olbrzyma, mieszkającego tam razem ze swoją żoną i kurką  znoszącą złote jajka. Jaś sprytnie wykradł kurę do domu i od tego momentu nie cierpieli już z powodu biedy. Ich szczęście nie trwało jednak długo, ponieważ mama chłopca zachorowała, aby ją uzdrowić Jasiek musiał oddać kurkę. Nasz bohater nie wahał się ani chwili, oddał kurę i przeprosił żonę olbrzyma. Od tego czasu mama Jasia wyzdrowiała. Dzięki temu przekonaliśmy się, że nie bogactwa mają największą wartość, lecz zdrowie i uczciwość. Nasi goście niewątpliwie są najlepsi w tym co robią. Doceniamy to, że  umożliwili nam wcielić się w rolę aktorów, co niewątpliwie stanowiło niecodzienne przeżycie, które długo będziemy wspominać. Poza tym jak zawsze tryskali pozytywną energią i dowcipami.

galeria>>WYCIECZKA DO STAREGO ZOO I PARKU LINOWEGO W POZNANIU
20.05.2019 r
.

Dziś dzień spędziliśmy zupełnie inaczej niż zwykle. Już od samego rana wiedzieliśmy, że będzie to wyjątkowy i wspaniały dzień.  Rano, kiedy zwykle jemy śniadanie, czekał na nas autokar, który miał za zadanie zawieźć nas do Poznania. Podróż nie trwała długo. Po dotarciu na miejsce podzieliliśmy się na dwie grupy. Grupy „Wiewiórki” i „Żabki” oglądały zwierzęta w Starym ZOO, a „Motylki” i „Biedronki” zostały w parku linowym. Tutaj mogliśmy wcielić się w prawdziwych nieustraszonych bohaterów tropikalnych lasów, przeprawialiśmy się przez mosty linowe, wspinaliśmy się po lianach, omijaliśmy jadowitego pająka oraz zjeżdżaliśmy na linie jak Tarzan. Dużą atrakcją był przejazd quadami. Po jakimś czasie poszliśmy zjeść pyszny obiad. Po posiłku wyruszyliśmy do zwiedzania ZOO i podziwiania zwierząt, a nasi koledzy i koleżanki mogli wejść do parku linowego. W ZOO zobaczyliśmy przeróżne małpki, niespotykane świnie, które tak naprawdę nazywały się dzikany rzeczne, lemury, żółwie, króliki, różnobarwne ptaki i inne zwierzęta. Po wszystkim zebraliśmy się przed autokarem i wyruszyliśmy w podróż powrotną do przedszkola. To był długi, pełen niezapomnianych przeżyć dzień.


galeria>>PIĘCIOLECIE NADANIA SZKOŁOM PORKOM I PRZEDSZKOLU LEŚNA KRAINA
IMIENIA IRENY SENDLEROWEJ
10.05.2019 r
.

Ach cóż to był za dzień! Od samego rana wielkie poruszenie. W pośpiechu zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie na obchody niezwykle ważnego święta, a mianowicie pięciolecia nadania Szkołom Porkom i Przedszkolu Leśna Kraina imienia Ireny Sendlerowej. Uroczystości rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie wszyscy zostali bardzo serdecznie powitani przez panią dyrektor szkoły Alicję Schlesinger, która pokrótce przedstawiła nam wydarzenia z życia szkoły od momentu nadania imienia. Dalej na scenie zagościł założyciel Fundacji Wspierania i Rozwoju Edukacji dr Sławomir Krzyśka, który z sentymentem wspomniał wydarzenia sprzed pięciu lat. Głos na scenie zabrali również zaproszeni goście. Po oficjalnym rozpoczęciu przyszedł czas na część artystyczną, w której uczniowie Szkoły Porkom i Przedszkola Leśna Kraina zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony naszej patronce. Z przyjemnością podziwialiśmy na scenie naszych obecnych przedszkolaków: Hanię, Agnieszkę i Filipa, a także absolwentów naszego przedszkola. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, któremu towarzyszyły miłe rozmowy.  

galeria>>WARSZTATY GRY NA BĘBNACH AFRYKAŃSKICH
25.04.2019 r.

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty gry na bębnach afrykańskich. Prowadzący pokazał nam jak zagrać na tych interesujących instrumentach, a następnie każdy z nas miał okazję sam spróbować. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, nawet trochę potańczyliśmy. Na koniec każda z grup zagrała koncert dla reszty przedszkolaków. To były bardzo ciekawe warsztaty, a my mogliśmy się nauczyć czegoś nowego.

galeria>>GOŚCIE W PRZEDSZKOLU
19.04.2019 r.


Dzisiaj zebraliśmy się wszyscy w jednej sali by razem oczekiwać na zajączka wielkanocnego. Wspólnie zastanawialiśmy się czy zajączek nas odwiedzi i przyniesie nam wyczekiwane upominki. Nie zawiedliśmy się, jednak nie sam zając wielkanocny nas odwiedził. W przedszkolu gościliśmy jego wysłanników, panią Miriam Walczak i pana Mateusza Berusa. Uroczyście przywitaliśmy naszych gości, zaprezentowaliśmy im taniec oraz piosenkę, a oni wręczyli nam piękne upominki. Serdecznie dziękujemy za przybycie do nas, za pamięć i wszystkie ofiarowane nam upominki.

galeria>>WYJAZD DO KINA NA BAJKĘ „MANU. BĄDŹ SOBĄ”.
17.04.2019 r.


Dziś w ramach prezentu od zajączka wybraliśmy się do kina na bajkę „Manu. Bądź sobą”. Bajka opowiadała o sympatycznym ptaszku, który całe dzieciństwo myślał, że jest mewą, bo to właśnie mewy go wychowywały. Niestety Manu urodził się jeżykiem, dlatego został odrzucony przez grono mew i musiał opuścić dotychczasową rodzinę. Na szczęście zaopiekowały się nim inne jeżyki i wtedy poczuł się jak w domu. Manu wraz z przyjaciółmi- jeżykami uratowali mewy przed burzą i od tej pory ptaki obu grup się przyjaźniły. Morałem bajki jest fakt, że warto być zawsze sobą, różnice w wyglądzie nie mają znaczenia, a wiara we własne siły i możliwości działa cuda.

galeria>>RODZINNA PALMA WIELKANOCNA 2019
17.04.2019 r.


Tradycyjnie wzięliśmy udział w konkursie pt. „Rodzinna Palma Wielkanocna”, organizowanym przez Przedszkole nr 9 w Gnieźnie. W tym roku w konkursie brało udział 13 placówek z których wpłynęło łącznie 25 palm. Dzisiaj odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród. Dzięki naszej wspólnej pracy i zaangażowaniu naszych nauczycieli i pracowników przedszkola, udało nam się zająć pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy piękny złoty puchar, dyplom oraz sporo słodkości. Nie obyło się także bez pamiątkowego zdjęcia z organizatorami oraz jurorami konkursu. Naszą palmę wielkanocną po konkursie można zobaczyć w gnieźnieńskiej katedrze, gdzie pięknie zdobi Grób Pański. Jesteśmy dumni z tak wielkiego wyróżnienia!

galeria>>TEATRZYK KUKIEŁKOWY
„KOPCIUSZEK”
15.04.2019 r.


W naszym przedszkolu gościliśmy dziś teatrzyk kukiełkowy z przestawieniem pt. „Kopciuszek”. Mieliśmy okazję zobaczyć doskonale nam znaną baśń w zupełnie nowej odsłonie. Przedstawienie bardzo nam się podobało, dlatego nagrodziliśmy je gromkimi brawami.

galeria>>ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
„NASZE PRZEDSZKOLE”
28.03.2019 r.


W dniu dzisiejszym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Nasze Przedszkole”. Wszystkie prace konkursowe, nie tylko zaskoczyły wysokim poziomem artystycznym ale przede wszystkim wzruszyły jury, dlatego wszyscy uczestnicy zostali laureatami, otrzymali nagrody, a wszystkie prace znalazły się na wystawie. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i udział w konkursie.

galeria>>PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
21.03.2019 r
.

W końcu nadeszła długo oczekiwana WIOSNA!!!. Aby ją powitać wybraliśmy się ze śpiewem na ustach do pobliskiego lasu. Na czele naszego pochodu niesiona była Marzanna, którą symbolicznie zniszczyliśmy na łące poprzez podarcie. Wraz z Marzanną pożegnaliśmy zimę. Korzystając ze słonecznej pogody wzięliśmy także udział w zawodach sportowych. 21 marca to jednak nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale również  Światowy Dzień Zespołu Downa. Na znak wsparcia założyliśmy dziś skarpetki nie do pary. Narysowaliśmy też na swoich dłoniach, tak zwaną, linię prostą na znak solidarności z osobami cierpiącymi na Zespół Downa.

galeria>>


AKCJA EDUKACYJNA FIRMY BRIDGESTONE „POMYŚL ZANIM USIĄDZIESZ ZA KIEROWNICĄ, CZYLI DZIECKO BEZPIECZNE NA DRODZE”
14.03.2019 r.


Dziś gościliśmy pracowników firmy Bridgestone wraz z gościem specjalnym „Janem”, który jest manekinem testowym używanym podczas symulacji wypadków samochodowych. Mieliśmy okazję zobaczyć filmiki z udziałem „Jana”, które ukazują bezpieczne zachowania,  a także zwracają uwagę na temat związany z zagrożeniami na drodze. Dzięki tym odwiedzinom zapamiętaliśmy pozytywne wzorce zachowań, które będziemy przestrzegać w czasie podróży. Wiemy jak ważne jest podróżowanie w odpowiednio dobranym foteliku i zapinanie pasów bezpieczeństwa. Dużo radości sprawiła nam możliwość samodzielnego przećwiczenia odpowiednich zachowań między innymi siadania na fotelik i samodzielnego zapinania pasów. Na samym końcu otrzymaliśmy odblaskowe upominki: worek, opaskę odblaskową na rękę, kamizelkę oraz kredki. Wiemy jak ważne jest noszenie odblasków dzięki którym jesteśmy widoczni dla kierowców, dlatego jesteśmy wdzięczni za prezenty. Był to bardzo miło spędzony czas, który nauczył nas wielu bardzo ważnych rzeczy. Dziękujemy pracownikom firmy za poświęcony czas i ciekawie przeprowadzone zajęcia.

galeria>>ODWIEDZINY PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W GNIEŹNIE
11 i 13.03.2019 r.


My dzieci z grupy „Motylki”, „Biedronki” oraz „Wiewiórki” odwiedziłyśmy Państwową Straż Pożarną w Gnieźnie. Poznaliśmy fantastycznych ludzi, którzy w imię bezpieczeństwa mieszkańców Gniezna narażają swoje życie. Zobaczyliśmy jak wygląda pożar domu w warunkach kontrolowanych oraz poznaliśmy zasady bezpieczeństwa i systemy które działają w chwili zagrożenia. Nosiliśmy strój ochronny strażaków oraz fantastyczne hełmy. Byliśmy zachwyceni pobytem u strażaków. Teraz z pewnością nie jeden z przedszkolaków „Leśnej Krainy” chciałby zostać takim strażakiem jak nasi bohaterowie. Dziękujemy Wam, za poświęcenie nam czasu i za nieustanną służbę mieszkańcom.

galeria>>


DZIEŃ KOBIET
8.03.2019 r.


Dzisiaj nasze kochane koleżanki obchodziły Święto Kobiet. Z tej okazji zaśpiewaliśmy im „Sto lat” i wręczyliśmy drobne upominki, które bardzo spodobały się dziewczynkom. Kolorowe bransoletki i słodkie galaretki sprawiły, że dzień minął w super atmosferze.

galeria>>TEATR - "Szpak Fryderyk"
28.02.2019 r.


Chociaż jeszcze trwa zima nas powitało dzisiaj piękne słońce ogrzewając „Biedronki”, „Motylki” oraz „Wiewiórki” w czasie wyprawy do naszego gnieźnieńskiego teatru. Spektakl „Szpak Fryderyk” to zabawna historia, która nauczyła nas, że nie należy niczego, ani nikogo oceniać po pozorach. Ppokazała jak ważne jest wzajemne zrozumienie. W trakcie spektaklu aktorzy przemieszczali się  między widzami, ocierając się o nasze nogi, a nawet czasami dając nam okazję do aktywnego wzięcia udziału w całym przedsięwzięciu. Byliśmy zachwyceni podobała nam się gra świateł, muzyka która wywoływała emocje. Wycieczka rozbudziła w nas wrażliwości na sztukę teatralną oraz bezpośredni kontakt z aktorami. Mieliśmy okazję nauczyć się kulturalnego odbioru sztuki, a także utrwalić zasady bezpiecznego zachowania podczas jazdy autobusem. Ten dzień był niezwykły, tylko magia teatru jest w stanie wzbudzić w nas takie emocje, nie przeżyjemy tego oglądając kreskówki i animacje.

galeria>>


ZAJĘCIA EDUKACYJNE
„POLSKA MOJA OJCZYZNA”
22.02.2019 r.

W naszym przedszkolu odbyły się dzisiaj zajęcia edukacyjne pt. „Polska Moja Ojczyzna”. Mieliśmy okazję nie tylko zapoznać się z historią naszego kraju, ale także z surowcami i minerałami, które występują na terenie Polski. Oprócz zajęć edukacyjnych, zaproponowano nam udział w niezwykłej sesji fotograficznej. Podczas niej mogliśmy wcielić się w rolę niesamowitych Polskich bohaterów pilotów z Dywizjonu 303. Z niecierpliwością czekamy już na efekty wykonanej sesji zdjęciowej.

galeria>>DZIEŃ BABCI I DZIADKA
14
15.02.2019 r.


Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w naszym życiu, dlatego postanowiliśmy uczcić ich święto w wyjątkowy sposób. Dla zacnych gości przygotowaliśmy program artystyczny. Goście podziwiali nasze umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne. Wszyscy z dumą patrzyli na nasze występy, w które włożyliśmy wiele wysiłku, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować Dziadkom za cierpliwość, opiekę, zrozumienie, a w szczególności za czas, który zawsze dla nas mają. To były wyjątkowe dni pełne dumy, radości. Znowu mogliśmy podziwiać uśmiechnięte, rozpromienione twarze naszych gości, które ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Po występach wręczyliśmy upominki i zaprosiliśmy wszystkich na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno naszej jak i dziadków!

galeria>>BALIK KARNAWAŁOWY
12.01.2019 r.


Dzisiejszy dzień był dla nas bardzo niezwykły, ponieważ dostarczył nam wiele przeżyć i radości, a wszystko dlatego, że właśnie dziś odbył się BALIK KARNAWAŁOWY. Wszyscy przebraliśmy się za swoje ulubione postacie. Wśród nas można było spotkać wróżki, królewny, piratów, spaider-menów, koty, sportowców, wampirów, bohaterów z gwiezdnych wojen….., nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie postacie. W pierwszej kolejności każdy z nas miał możliwość zaprezentowania swojego stroju, następnie przeszliśmy do tańców i konkursów. Tego dnia mieliśmy okazję zatańczyć nasze największe hity między innymi „Baby shark Dance”, „A ram sam sam”, „Chocolate”. Nie zabrakło również konkursu przechodzenia pod liną, tańca na gazecie, podłogi dotyka…, itp. Między tańcami, konkursami mieliśmy okazję przegryź słodkości oraz orzeźwić się napojami. Bal umożliwił nam spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości.

galeria>>ŚWIĄTECZNE UPOMINKI
21.12.2018 r.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny okres, czas w którym mają miejsce niezwykłe rzeczy, chwila, kiedy w naszych sercach gości radość, nadzieja i miłość.  Nasze przedszkole gości często różne niezwykłe osoby ludzi z pasją i miłością do tego co robią. Za każdym razem uczymy się czegoś nowego o świecie, naturze czy historii. Dziś nauczyliśmy się jak prosto jest zostać Świętym Mikołajem. Pani Miriam Walczak oraz pan Mateusz Berus ofiarowali nam kawałek swojego serca, dając nam piękne prezenty i upominki, a przy tym pokazali jak łatwo jest być kimś wyjątkowym nie mając żadnych super mocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ich okazane przez nich serce. Dziękujemy że JESTEŚCIE!

galeria>>PREZENTY GWIAZDKOWE
19.12.2018 r.


Święta Bożego Narodzenia są już coraz bliżej. W domu unosi się zapach pieczonych pierników, miasto jest ładnie przyozdobione i nawet u nas w przedszkolu pojawiły się w salach choinki. Nagle dzisiaj kiedy zupełnie niczego się nie spodziewaliśmy w naszym przedszkolu pojawił się renifer z pomocnicą Gwiazdora, którzy przynieśli dla nas w prezencie tajemnicze kuferki. Za otrzymane prezenty podziękowaliśmy najpiękniej jak potrafimy śpiewając piosenki i recytując wierszyki. Był to bardzo radosny dzień, który przyniósł nam wiele niezapomnianych chwil.

galeria>>JASEŁKA
16.12.2018 r.


Dzisiaj w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia wystawiliśmy przedszkolne jasełka. Naszym rodzinom i przybyłym gościom przypomnieliśmy znaczenie symboli związanych z Bożym Narodzeniem. Wszystkim zebranym złożyliśmy serdeczne życzenia i zaprosiliśmy do wspólnego kolędowania.


MUZEUM POCZĄTKÓW PAŃSTWA POLSKIEGO
„WIEWÓRKI”, „BIEDRONKI”, „MOTYLKI”
14.12.2018 r.

Dzisiaj mieliśmy okazję razem wyruszyć w podróż poświęconą narodzinom państwa polskiego, ówczesnej kulturze, życiu codziennemu oraz pierwszym władcom. Wizyta w Muzeum umożliwiła nam nabycie konkretnych umiejętności oraz doświadczyć wielu niezapomnianych chwil. Podczas naszych odwiedzin dowiedzieliśmy się na czym polega praca archeologa, a także mieliśmy okazję samodzielnie zbadać różne rekwizyty używając przy tym bawełnianych rękawiczek oraz lup. Tego dnia zobaczyliśmy kilka ciekawych wystaw, w tym wystawę obrazów, glinianych naczyń czy też różnego rodzaju kafli. Na zakończenie naszej wyprawy mieliśmy okazję stworzyć pracę na której znajdywało się nasze własne muzeum.  To był bardzo udany dzień, pełen pozytywnych wrażeń.

galeria>>PIERNIKOWE SZALEŃSTWO W LEŚNEJ KRAINIE
10.12.2018 r.

Dziś w naszym przedszkolu wielkie wydarzenie! Każdy z nas miał specjalne zadanie, a mianowicie przyozdobić smaczne, wcześniej upieczone pierniczki. Do dyspozycji mieliśmy mnóstwo opcji: orzechy włoskie, migdały, wiórki kokosowe, różnego rodzaju i koloru posypki cukrowe, kolorowe pisaki, - które były mniam, oraz różnego koloru lukier. Wszyscy mogliśmy poczuć się jak artyści i stworzyć własne wyjątkowe dzieło. Frajdy było przy tym co nie miara, a jak ktoś z nas nie miał pomysłu, mógł liczyć na pomoc kolegów i koleżanek. Zapach smakołyków niósł się aż na dwór. Po zwieńczeniu dzieła wspólnie zapakowaliśmy pierniczki aby później móc wręczyć je naszym gościom podczas parafialnych jasełek. Ale o tym napiszemy innym razem.

galeria>>MIKOŁAJKI
6.12.2018 r.


Jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku w końcu nadszedł. Tego dnia w prezencie od Mikołaja otrzymaliśmy bilety wstępu do sali zabaw. Od samego rana nie mogliśmy się doczekać wyjazdu do „Fantazji”. Cały czas dopytywaliśmy swoje panie czy długo jeszcze…. W końcu wyruszyliśmy i dotarliśmy do wspaniałego miejsca gdzie było mnóstwo zabawek. Na miejscu czekała na nas Śnieżynka, która uwielbia dzieci i cały czas towarzyszyła nam podczas zabawy. Na koniec naszego pobytu podziękowaliśmy Śnieżynce za spędzone wspólnie chwile i ruszyliśmy w drogę powrotną w dobrych humorach. Ten miły nastrój utrzymywał się bardzo długo, ponieważ po powrocie do przedszkola odwiedził nas pan dyrektor z żoną, którzy tego dnia byli pomocnikami Mikołaja. Każda grupa otrzymała w prezencie zestawy kloców, a także smakołyki. Od razu zaczęliśmy się bawić naszymi nowymi klockami, które jak się okazało dają dużo możliwości tworzenia różnych postaci, pojazdów itp., ciągle wpadały nam do głowy nowe pomysły co tym razem stworzyć. To był bardzo udany dzień Dziękujemy Mikołaju!!!

galeria>>


POZNAŃSKI ŁAŃCUCH ŚWIĄTECZNY
30.11.2018 r.


W ramach Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych odbywającego się w dniach 30.11-2.12.2018 r. tworzono Poznański Łańcuch Świąteczny. Do wspólnego klejenia łańcucha zaproszono uczniów oraz przedszkolaki z Wielkopolski. Postanowiliśmy odpowiedzieć na to zaproszenie i chętnie przyłączyliśmy się do tej świątecznej akcji. Dzielnie sklejaliśmy nasz kolorowy łańcuch aby wspólnie z innymi pobić zeszłoroczny rekord i przekroczyć magiczną barierę 3 kilometrów.

galeria>>ANDRZEJKI
29.11.2018 r.


Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. Był to dla nas niezwykły dzień bo mieliśmy okazję, dzięki różnym przebraniom wcielić się w wybrane przez nas postacie. W ten sposób choć na chwilę staliśmy się; superbohaterami, wróżkami, księżniczkami, zwierzętami czy postaciami z ulubionych bajek. Bawiliśmy się świetnie w  tych niezwykłych wcieleniach tańcząc, śpiewając i mierząc się z różnymi zadaniami. Dzięki wylosowanym wróżbom mogliśmy natomiast dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości. Sami także mieliśmy możliwość wróżenia laliśmy wosk, a później wspólnie staraliśmy się odczytać znaczenie wykonanej wróżby. To był magiczny dzień, który chętnie powtórzymy za rok.

galeria>>DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
26.11.2018 r.


Wczoraj, 25 listopada przypadało niezwykłe święto Dzień Pluszowego Misia i z tej okazji dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się specjalne zajęcia dotyczące tej uroczej maskotki. Mieliśmy okazję przynieść do przedszkola nasze ulubione misie i wspólnie z nimi świetnie się bawić. Tańczyliśmy, wykonywaliśmy różne ćwiczenia i uczestniczyliśmy w zabawach. Najstarsze grupy „Wiewiórki” i „Biedronki” miały natomiast okazję wspólnie stworzyć grupowe maskotki. Wybierali materiały, obrysowywali, wycinali, a po uszyciu na maszynie przez swoje Panie mogli nawet wypełnić misie specjalnie do tego celu przygotowanym pluszem. W ten sposób powstały dwa misie „Wiewiór” i „Kruszyna Biedrona”. Bardzo szybko stały się one ulubieńcami całych grup i zajęły honorowe miejsca w swych nowych domach przedszkolnych salach. To był dzień pełen uśmiechów, radości i wspaniałych pomysłów.

galeria>>POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ - PROJEKT PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA
21.11.2018 r.

Dziś w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody patriotycznej. Dzieci z wszystkich grup miały okazję wcielić się w prawdziwych modeli i modelki. Każdy z nas miał okazję zaprezentować się na wybiegu. Pokaz był częścią projektu Piękna Nasza Polska Cała, w którym nasza placówka bierze udział. Bycie modelami był dla nas fajną zabawą, którą będziemy na pewno miło wspominać.

galeria>>DZIĘKUJEMY RODZICOM I DZIECIOM ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI, ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH I HIGIENICZNYCH
19-21.11.2018 r.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w zbiórkę artykułów dla poszkodowanej w pożarze rodziny, kolejny raz pokazaliście Państwo dzieciom, że los innych nie powinien być nikomu obojętny, a każdy mały gest jednej osoby daje ogromny efekt.

galeria>>HISTORIA ZABAWEK
19.11.2018 r.

Dziś nasze przedszkole odwiedziła Pani Marta z Muzeum Początków Państwa Polskiego. Zaprezentowana nam prawdziwą historię zabawek. Mieliśmy okazję zobaczyć i poznać  dawne zabawki jakimi dzieci bawiły się w wolnym czasie. Dowiedzieliśmy się, że kiedyś zabawki były proste i nie skomplikowane, wykonane z drewna, gliny, porcelany czy kamienia. Dziś nasze zabawki są kolorowe wymyślne i zwykle kupujemy je z rodzicami w sklepie, lecz kiedyś zabawki głównie wykonywały dzieci… Dzięki Pani z muzeum mogliśmy też wykonać swoje zabawki. Każdy z nas dostał glinę z której mogliśmy wykonać swoje ulubione zabawki i figurki które po wyschnięciu zabraliśmy do domu. Było przy tym mnóstwo zabawy i radości. Dziękujemy Pani Marcie z Muzeum Początków Państwa Polskiego za odwiedziny w Leśnej Krainie i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieć okazję Panią gościć.

galeria>>POLSKA W WIERSZU I W PIOSENCE
20.11.2018 r.


W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nasze przedszkole wzięło udział w konkursie „POLSKA W WIERSZU I W PIOSENCE” organizowanym przez przedszkole nr 6 „Polne Kwiaty”. Zebranych gości powitała pani dyrektor Sławomira Mazur życząc wszystkim wielu wrażeń. Występy dzieci uprzedził pokaz artystyczny wprowadzający w tematykę konkursu. Po występie wszystkich uczestników komisja konkursowa udała się na naradę, w czasie, której uznali, iż ze względu na wysoki poziom artystyczny małych recytatorów i wokalistów wszystkim uczestnikom należą się równorzędne nagrody. Nasze przedszkole reprezentowali Hanna i Filip z grupy „Wiewiórki”.

galeria>>SZKÓŁKA TAŃCA I DOBRYCH MARIER HAJDASZ

7.11.2018 r.


Dzisiaj w przedszkolu odwiedziły nas panie instruktorki z Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier Centrum Hajdasz. Zaprezentowały nam niezwykłe układy taneczne, a w świat ruchu i tańca wprowadziła nas bajkowa postać Minka. Mimo, że Minka porozumiewała się z nami jedynie poprzez gesty z łatwością mogliśmy ją zrozumieć i kiedy zaprosiła nas do tańca bardzo chętnie przystąpiliśmy do wspólnej zabawy.  Na koniec pokazu dostaliśmy kolorowe naklejki i zaproszenia na zajęcia taneczne.

galeria>>WIZYTA PANI POLICJANTKI
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

6.11.2018 r.


Dziś w przedszkolu gościliśmy - mł. asp. Donatę Szymalak z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Pani Policjantka zapoznała nas z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz wspomniała jak należy zachowywać  się w kontaktach z obcymi. Podkreśliła także, że nie wolno nam oddalać się od domu nie powiadamiając o tym wcześniej rodziców lub innych bliskich nam osób. Wspólnie z Panią Policjantką ustaliliśmy jak należy poruszać się po drodze oraz jak ważne jest, byśmy byli na niej widoczni. Pomagają nam w tym odblaski, dzięki którym możemy czuć się bezpiecznie. Serdecznie dziękujemy gościowi za niezwykle ciekawe zajęcia i mamy nadzieję na następne równie interesujące spotkanie.

galeria>>„KAŻDY MOŻE ŚWIĘTY BYĆ"
30.10.2018 r.


Z uwagi na uroczystość Wszystkich Świętych dzieci z grupy "Wiewiórki" na ostatnich zajęciach z religii dowiedziały się kim jest święty, poznały sylwetki wybranych świętych oraz dowiedziały się, że każdy z nas może nim zostać.


galeria>>


WARSZTATY W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ MIASTA GNIEZNA
POD TYTUŁEM „PYRY Z GZIKIEM”
22.10.201
8 r.


Dzisiaj mogliśmy kolejny raz odwiedzić Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna, która przygotowała dla nas cykl warsztatów pod nazwą „Pyra z gzikiem”. Podczas naszego spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z gwarą naszego regionu. Pani podała nam wiele tajemniczych wyrazów takich jak: tytka, plendze, antrejka, co więcej nawet mieliśmy okazję rzucać pyrami do wymborka. Kiedy nadszedł czas pożegnania my gzuby ubraliśmy kurtki i wróciliśmy do przedszkola gdzie czekała na nas szneka z glancem.

Żabki i Motylki galeria>>

Biedronki i Wiewiórki galeria>>


PORANEK NA SPORTOWO
19.10.2018 r.


Dziś zostaliśmy zaproszeni przez Klub Sportowy Mieszko oraz Starostwo Powiatowe na  miejski stadion przy ulicy Strumykowej. Czekało tam na nas wiele atrakcji, między innymi gra w piłkę nożną w podzielonych zespołach pod okiem profesjonalnych trenerów oraz zawodników drużyny Mieszko Gniezno. Celem naszej wycieczki było zaszczepienie w nas sportowego trybu życia oraz nauka zdrowego współzawodnictwa. Po odbytych meczach zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek, a następnie zostaliśmy nagrodzeni pamiątkowymi medalami.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

galeria>>


ZAJĘCIA OTWARTE GRUPA MOTYLKI
CZY JESTEŚ DUŻYM, CZY MAŁYM PRZEDSZKOLAKIEM
BĄDŹ DUMNY Z TEGO, ŻE JESTEŚ POLAKIEM!
18.10.2018 r.

W dniu dzisiejszym, czyli w czwartek 18 października, my grupa „Motylki” mogliśmy w sali gościć naszych rodziców na zajęciach otwartych. Najpierw zatańczyliśmy w kółeczku mocno trzymając za ręce naszych bliskich po czym usiedliśmy w kole aby dowiedzieć się „Co to jest Polska?”. Oglądaliśmy kolorowe ilustracje oraz słuchaliśmy wiersza. Przypomnieliśmy sobie jakie Polska ma symbole narodowe. Teraz pamiętamy, że flaga Polski jest biało-czerwona, a nie czerwono-biała i naszym godłem jest biały orzeł z koroną. Rodzice pomagali nam także przygotować swoją polską flagę, którą po zajęciach mogliśmy zabrać do domu. To był bardzo ważny dla nas dzień, bo teraz wiemy, że Polska to my i wszystko co nas otacza. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami!

galeria>>ZAJĘCIA OTWARTE GRUPA WIEWIÓRKI
17.10.2018 r.


Z niecierpliwością oczekiwaliśmy dzisiaj wizyty rodziców, aby móc pokazać im jak pracujemy, pochwalić się swoim zasobem wiadomości i umiejętności. Tematem przewodnim z uwagi na tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości były „Symbole narodowe”. Do wykonania mieliśmy przeróżne zadania. Zaczęliśmy od zabawy „Orzeł czy reszka”, każdy z nas miał możliwość rzucenia monetą, jeśli wypadła reszka osoba rzucająca pokazywała dowolne ćwiczenie, a pozostali uczestnicy je powtarzali. Osoba, której wypadł orzeł musiała podzielić podany wyraz na głoski. Zabawa ta sprawiła nam wiele radości, a moneta jak zaczarowana większość razy pokazała nam reszkę.  Następnie klasyfikowaliśmy obrazki do dwóch zbiorów „ŚWIAT” i „POLSKA”, przy tym zadaniu mieliśmy okazję skorzystania z pomocy publiczności, czyli rodziców. Nasi goście mogli również zobaczyć jak układamy historyjkę „Szanuj flagę” zgodnie z chronologią zdarzeń oraz opowiadamy historię na podstawie obrazków. Rodzice także mieli możliwość aktywnego udziału w zajęciach, poprzez zadawanie nam zagadek na podstawie opowiadania nam tego co widzą na wylosowanym przez siebie obrazku. W czasie wizyty naszych gości mieliśmy okazję tańczyć z wstążkami, część z nas miała wstążki w kolorze czerwonym, a druga w kolorze białym. Po tym jak ucichła melodia musieliśmy dobrać się w pary (czerwona wstążka z biała), a następnie ułożyć z wstążek obiekt, którego nazwę podawała nam pani. Podczas zajęć popołudniowych wykonaliśmy jeszcze kotyliony. Po spotkaniu pozostały nam miłe wspomnienia oraz zdjęcia upamiętniające to ważne dla nas wydarzenie. Przybyłym rodzicom serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas J. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

galeria>>PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
16.10.2018 r.


Dziś do naszego przedszkolnego  grona oficjalnie dołączyli koledzy i koleżanki z grupy Żabek. Było to bardzo ważne dla najmłodszych dzieci przeżycie, ponieważ większość z nich pierwszy raz wystąpiła przed publicznością, czyli swoimi bliskimi. Żabki zaprezentowały swój talent wokalny i taneczny. Po części artystycznej zostały pasowane na przedszkolaka, a następnie obdarowane dyplomami oraz rożkami ze słodyczami. Koledzy i koleżanki z grupy Żabki bardzo dobrze się spisali, mamy nadzieję, że teraz będzie im już zawsze miło i wesoło w przedszkolu.galeria>>ZAJĘCIA OTWARTE GRUPA BIEDRONKI
16.10.2018 r.

Dziś w ramach projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” odbyły się w naszej grupie zajęcia otwarte z rodzicami. Podczas zajęć pochwaliliśmy się wiedzą na temat Polski -  naszej ojczyzny oraz aktywnie uczestniczyliśmy we wszystkich zadaniach i ćwiczeniach. Opowiadaliśmy o symbolach narodowych i roli jaką pełnią w życiu społecznym. By móc oznaczyć na mapie wyznaczone wcześniej polskie miasta przy wsparciu rodziców rozwiązywaliśmy zagadki słuchowe, wykonywaliśmy ćwiczenia logopedyczne, a nawet zamienialiśmy się w „posągi” uciekając przed bacznym wzrokiem Bazyliszka. Na koniec wspólnie z rodzicami wykonaliśmy piękną flagę Polski. Mamy nadzieję, że rodzice jeszcze kiedyś nas odwiedzą i znów wspólnie będziemy się mogli bawić i uczyć.


galeria>>BALIK JESIENNY
15.10.2018 r.

Dziś w naszym przedszkolu odbył się balik jesienny. Z tej okazji przyjechał do nas niezwykły gość, który nauczył nas nowych jesiennych zabaw i tańców. Bawiliśmy się wspólnie z naszymi kolegami, a także nauczycielami. Uśmiechom i radości nie było końca. Po zabawie mieliśmy też okazję uczestniczyć w specjalnie na tę okazję przygotowanej sesji zdjęciowej. To był bardzo ciekawie spędzony dzień.


galeria>>PIKNIK RODZINNY
29.09.2018 r.

W minionym tygodniu pogoda nas nie rozpieszczała, jednak w dzień naszego spotkania słońce ponownie dla nas mocniej grzało. Korzystając z tak pięknej pogody „brykaliśmy” po polu, wspinaliśmy się na baloty oraz korzystaliśmy z przejażdżki bryczką. Byliśmy tak zajęci, że trudno było nam znaleźć czas na przegryzienie kiełbaski z ogniska, czy też schrupania czegoś słodkiego. Wspólnie z rodzicami mogliśmy również obejrzeć gospodarstwo, a w nim maszyny rolnicze oraz dużoooooooo owiec.  Był to bardzo przyjemnie spędzony czas, za co w szczególności dziękujemy rodzicom Lenki J.

galeria>>ŻEGNAJ LATO
WITAJ JESIEŃ
21.09.2018 r.


„Pani Jesień do Nas przyszła i wesoło śpiewa Nam, strój jej zdobią złote liście, na bębenku dla Niej gram …" takiej okazji nie mogliśmy przeoczyć, powitaliśmy nową porę roku radośnie i w dobrym humorze. Na początku przygotowaliśmy koreczki owocowe, którymi później częstowaliśmy osoby napotkane na spacerze. Skosztować naszych wspaniałości mogli również pracownicy i uczniowie szkoły. Po powrocie do przedszkola rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące jesieni, śpiewaliśmy, a także uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych.  Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

galeria>>ZBIÓRKA KARMY I AKCESORIÓW ZOOLOGICZNYCH
NA RZECZ „WIELKIEJ TĘCZOWEJ ZBIÓRKI”
19-20.09.2018 r.

W ciągu dwóch dni w przedszkolu z pomocą Naszych rodziców i bliskich zbieraliśmy karmę, koce, oraz inne akcesoria zoologiczne na rzecz „Wielkiej Tęczowej Zbiórki” organizowanej przez schronisko dla bezdomnych zwierząt w Gnieźnie.  Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w zbiórce. Po raz kolejny pokazaliśmy, że w prosty sposób potrafimy się zjednoczyć i hojnie obdarować zwierzęta ciepłem Naszych serc. Dziękujemy za okazane serce!

galeria>>„NASZA ZAGRODA ALPAKI I PRZYJACIELE W GNIEŹNIE”
WYCIECZKA
12.09.2018 r.


Dzisiaj my dzieci z grup „Motylki”, „Biedronki” oraz „Wiewiórki” mieliśmy okazję odwiedzić niezwykłe zwierzęta i przeżyć dzień pełen wrażeń i niecodziennych atrakcji. Pojechaliśmy autobusem na wycieczkę do Alpakarium by móc bliżej poznać mieszkające tam egzotyczne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się; skąd pochodzą Leon i Rudy, co jedzą oraz jak należy ich pielęgnować. Nie tylko mieliśmy okazję zobaczyć alpaki z bliska, ale także uczestniczyliśmy w karmieniu oraz mogliśmy samodzielnie wyczesać ich miękkie futerka. Oprócz alpak w zagrodzie znajdowały się też dwie świnki: Pepa i Moli oraz uroczy króliczek, które także mogliśmy pogłaskać i tym samym sprawdzić czy ich sierść i futerko są równie delikatne jak te którym mogą się pochwalić alpaki. Poza spotkaniem ze zwierzętami mieliśmy okazję bardzo aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Graliśmy w koszykówkę, w piłkarzyki, tenisa stołowego, malowaliśmy na specjalnie do tego przygotowanych foliach, skakaliśmy na trampolinie, bawiliśmy się w dużej piaskownicy i drewnianym domku. To był wspaniały dzień, mamy nadzieje jeszcze kiedyś odwiedzić to niezwykłe miejsce.

galeria>>Co robimy  w przedszkolu

galeria>>


Zaproszenie na zebranie


Serdecznie zapraszam wszystkich Rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się  dnia 29 sierpnia 2018 r. o godz. 16.30 w budynku Przedszkola „Leśna Kraina”.

Porządek zebrania:
1. Powitanie zebranych.
2. Przedstawienie Kadry Pedagogicznej.
3. Potwierdzenie zapoznania się Rodziców z dokumentami regulującymi pracę Przedszkola - podstawą programową, Statutem, Koncepcją Przedszkola (zachęcamy Rodziców do zapoznania się z tymi dokumentami na stronie Przedszkola).
4. Omówienie zakupienia wyprawki przedszkolnej.
5. Omówienie systemu płatności czesnego oraz  należności za wyżywienie dziecka w przedszkolu.
6. Zaproponowanie Rodzicom formy spotkania integracyjnego (24 września 2018 r. - poniedziałek)
7. Spotkania z wychowawcami w grupach.
Rodziców, którzy nie zawarli umowy o nauczaniu i wychowaniu dziecka w zakresie przedszkola na rok szkolny 2018/2019 zachęcam do wcześniejszego kontaktu pod nr tel. 698 877 437 i umówienie się w celu jej podpisania.

Dyrektor Przedszkola
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego