2017/2018 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2017/2018

Szkoła Podstawowa > Aktualności

- Szkoły Porkom

25 września 2017 r.
Gdzie jesteś Pani Jesień?

23 września przyszła do nas kalendarzowa jesień, w związku z tym najmłodsi uczniowie naszej szkoły postanowili poszukać jej oznak w pobliskim lesie. W radosnej atmosferze wyruszyli z koszykami do zbierania darów jesieni. Największą ekscytacją cieszyło się znalezienie grzybów. Dodatkowo na cześć jesieni klasa I i II-III stworzyła jej portrety z użyciem jesiennych liści.

galeria>>


14 września 2017 r. - Muzeum Początków Państwa Polskiego


Tego dnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się wraz z wychowawczyniami  do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego zostali oprowadzeni po muzeum. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji EDD było „Krajobraz dziedzictwa  - dziedzictwo krajobrazu”.  Nasi uczniowie wzięli udział w specjalnej ścieżce zwiedzania, która skupiała się przede wszystkim na zabytkach związanych z naturą i środowiskiem. Dzieci też miały okazję obejrzenia filmów 3d, co wywołało ogromny entuzjazm. Była to kolejna ciekawa lekcja historii.

galeria>>


5-6 września 2017 r. -  Pierwsze dni w szkole

Pierwsze zajęcia dla klas I-III w naszej szkole przybrały formę zabawy, co miało na celu wprowadzenie uczniów w odpowiedni nastrój po wakacjach. Dzieci z klasy pierwszej poznawały szkołę, panią oraz nowych kolegów i koleżanki. Ważnym elementem było wspólne ustalenie zasad wspólnej pracy
stworzenie kontraktu, a najważniejszym integracja i dobra zabawa J Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

galeria>>4 września 2017 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się Eucharystią w pobliskiej kaplicy pw. Matki Bożej Miłosierdzia, w której udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkół PORKOM. Mszy św. przewodniczył ks. Grzegorz Dębowski katecheta naszej szkoły. Po zakończonym nabożeństwie odbyła się uroczysta akademia. Zebranych powitali Pani Dyrektor Alicja Schlesinger i założyciel szkół Pan Sławomir Krzyśka oraz Pani Małgorzata Walterbach - prowadząca uroczystość. Po udanym wypoczynku w czasie letnich wakacji wszyscy nabrali nowych sił do działania, aby sprostać wszystkim wyzwaniom w nowym roku szkolnym.

galeria>>1 września 2017 r. - 78. rocznica wybychu II Wojny Światowej

1 września delegacja Gimnazjum Porkom im. Ireny Sendlerowej wzięła udział w uroczystościach z okazji 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które odbyły się w parku im. Tadeusza Kościuszki w Gnieźnie o godzinie 17.00. Reprezentanci naszej Szkoły złożyli kwiaty przy pomniku Ku Czci Poległych. Uczestnicy wysłuchali okolicznościowego przemówienia Przewodniczącego Rady Miasta Gniezna Michała Glejzera oraz prezentacji pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Dzwon. Mimo niesprzyjającej aury uczniowie z należytym szacunkiem spełnili swój patriotyczny obowiązek.


http://www.gniezno24.com/media/k2/galleries/11811/c080.jpg


Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 poprzedzona Mszą św. odbędzie się dnia 4 września 2017 r. o godz. 9.00 w Kaplicy Parafialnej pw. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Granicznej. Po uroczystości uczniowie klas I, II, III i IV wraz z wychowawcą przejdą do budynku szkoły. Pozostałe klasy zostaną w kaplicy.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego