2017-2018 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2017-2018

Przedszkole Leśna Kraina > Wieści z Leśnej Krainy
- Przedszkole Leśna Kraina


ZAKOŃCZENIE ROKU
26.06.2018 r.

„Kart w kalendarzu było nie mało,
Codziennie jedną zdejmował czas.
I cóż powiecie...
ot' przeleciało, kolejny rok
minął jak z bicza trzasł…”


Dzień dziś uroczysty, żegnamy się z przedszkolem, witamy wakacje. W trzech najmłodszych grupach otrzymaliśmy dyplomy oraz upominki, ale już niebawem po wakacjach znowu się spotkamy trochę starsi, trochę więksi i będziemy opowiadać sobie przygody jakie nas w tym wakacyjnym okresie spotkały. Niestety nie wszyscy się zobaczymy, gdyż w tym dniu uroczyście pożegnaliśmy naszych starszych kolegów i koleżanki z grupy Wiewiórki, którzy  już od września powędrują do szkoły. Specjalnie na tę uroczystość przyjechali do nas rodzice. Po powitaniu wszystkich gości dzieci z grupy Biedronki wystąpiły przed wszystkimi zebranymi. Część artystyczną zaczęła nasza koleżanka prezentując taniec baletowy, następnie każdy najpiękniej jak potrafił wyrecytował wiersz oraz wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę. Nasi starszacy otrzymali od nas serduszka z czarodziejskimi słowami: proszę, przepraszam, dziękuje, aby towarzyszyły im przez cały czas. Po występie Biedronek nadszedł czas na wystąpienie  starszaków, którzy pożegnali się z nami wierszami oraz piosenką.  Na koniec zostały rozdane dyplomy, książki oraz podziękowania dla rodziców. Nasze panie również otrzymały upominki oraz kwiaty od rodziców za włożony wkład w wychowanie ich dzieci. To był dzień pełen radości, śmiechu, ale także wzruszeń. Starszakom życzymy powodzenia, a my spotykamy się po wakacjach. Życzymy udanego wypoczynku.

galeria>>


TEATRZYK „DYZIO NA DRODZE”
13.06.2018 r.

W naszym przedszkolu po raz kolejny zagościli aktorzy, którzy tym razem zaprezentowali przedstawienie pt. „Dyzio na drodze”. Przedstawienie bardzo nam się spodobało, ponieważ było śmieszne i pouczające. Tytułowy Dyzio nie wiedział, jak prawidłowo i bezpiecznie zachowywać się na ulicy, ale na szczęście spotkał na swojej drodze Panią policjantkę, która pomogła mu się zmienić. Dyzio w ramach kary za złe zachowanie musiał zdać egzamin na kartę rowerową, a co się z tym wiąże nauczyć się znaków drogowych. My pomogliśmy Dyziowi zapoznać się ze znakami, żeby mógł szybko otrzymać kartę rowerową i tym samym odkupić swoje winy. To było ostatnie w tym roku przedstawienie, które przygotował dla nas Dyzio, ale obiecał, że spotkamy się po wakacjach J.

galeria>>


Z WIZYTĄ W KURNIKU
GRUPA MOTYLKI
12.06.2018 r.

Dzisiaj skorzystaliśmy z zaproszenia rodziców Łucji i odwiedziliśmy hodowane przez nich kury: tęczówki czernichowskie i bantamki. Mieliśmy okazję nie tylko obejrzeć kury z bliska, ale także dotknąć każdej i przekonać się jak przyjazne są to zwierzęta. Dowiedzieliśmy się co jedzą i gdzie mieszkają kury, a także mogliśmy sami nakarmić ptaki. Dodatkową atrakcją było spotkanie z małym pisklakiem Luckym. Bardzo przyjemnie spędziliśmy ten dzień, za co serdecznie dziękujemy Państwu Wiśniewskim. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś udamy się tam z wizytą, choćby po to by móc zobaczyć jak rośnie mały Lucky.

galeria>>


DZIEŃ RODZINY
9.06.2018 r.

Dziś obchodziliśmy Dzień Rodziny. Jest to bardzo fajne święto, które już po raz kolejny zostało zorganizowane dla nas i naszych rodziców w pobliskiej agroturystyce „Jantar”. W ten dzień mieliśmy możliwość spędzić czas ze swoimi rodzinami. Na początku odbyło się przedstawienie dla rodziców. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grupy Wiewiórek i Biedronek. Ich przedstawienie miało na celu ukazanie tego, jak bardzo my-dzieci potrzebujemy spędzania czasu z naszymi rodzicami. Bohaterowie przedstawienia Franek i Anielka poszukiwali czasu. Na szczęści znaleźli go wraz ze swoimi rodzicami. Rodzicom przedstawienie bardzo się spodobało, nie ukrywali wzruszenia. Dzieci z młodszych grup- Motylki i Żabki również zaskoczyły swoich rodziców pięknymi wierszykami i piosenkami.
W ośrodku mogliśmy korzystać z wielu atrakcji. Piekliśmy wraz z rodzicami kiełbaski w ognisku, jedliśmy pyszne ciasto przygotowane przez rodziców (za co im bardzo dziękujemy
J). Pani z fundacji Szlachetny Bohater malowała nam buźki, dzięki czemu mogliśmy stać się kim tylko chcieliśmy: myszką, kotkiem lub bohaterem z ulubionej bajki. Bardzo fajną atrakcją była przejażdżka po pobliskim lesie bryczka. Mogliśmy także robić sobie zdjęcia przy specjalnym lustrze.

galeria>>


KONKURS PLASTYCZNY „NASZE POLSKIE POLNE KWIATY”
8.06.2018 r.

Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w konkursie organizowanym przez przedszkole nr 6 „Polne Kwiaty”. Była to już ósma edycja konkursu malowanie w plenerze, która  w tym roku odbyła się pod hasłem „NASZE POLSKIE POLNE KWIATY”. Przedszkole „Leśna Kraina” reprezentowała Ula z grupy „Biedronki” oraz Dorota z grupy „Wiewiórki”. Obie dziewczynki wspólnie namalowały piękny obraz zyskując tym uznanie jury.

galeria>>


KONKURS „JAKI ZNAK TWÓJ?-ORZEŁ BIAŁY
23.05.2018 r.

Dziś Hania, Franek i Sylwia reprezentowali nasze przedszkole w konkursie pt., „JAKI ZNAK TWÓJ? - ORZEŁ BIAŁY", zorganizowanym przez Panie z przedszkola Caritas w Gnieźnie. Konkurs odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Nasi koledzy z grupy Wiewiórki przygotowali wiersze o symbolach narodowych oraz o patronce naszego przedszkola Irenie Sendlerowej.  W konkursie nagrodzone zostały wszystkie występujące dzieci.  Nasi koledzy otrzymali nie tylko brawa, ale również podarunki.

galeria>>KARTKA W PRZYRODZIE, CZYLI OD SADZONKI DO KSIĄŻKI
21.05.2018 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się spore wydarzenie, na które my z rodzicami i dziadkami mieliśmy duży wpływ. Tuż po śniadaniu spotkaliśmy się w sali Żabek, a tam czekała na nas „zielona niespodzianka”. Najpierw jednak siedząc w kole na dywanie, rozmawialiśmy z Panią Justyną i Panem Damianem o rosnących w lesie drzewach oraz o różnicy jaka jest między drzewem a drewnem. Dowiedzieliśmy się co dzieje się z drzewem kiedy zostaje przeznaczone do celów przemysłowych, doświadczyliśmy różnych rodzajów papieru oraz zrozumieliśmy dlaczego przynosiliśmy makulaturę do przedszkola. Zebraliśmy bardzo dużo makulatury, za którą zakupione zostały różne rośliny do naszego ogrodu przedszkolnego. Zanim jednak je zasadziliśmy, dowiedzieliśmy się na co powinniśmy zwrócić uwagę. Teraz wiemy, że każda roślina potrzebuje czystej ziemi, słońca oraz wody „do picia” i pamiętamy, aby o każdą roślinę dbać codziennie ją podlewając. Na zakończenie „Biedronki” razem z Panem Damianem sadziły rośliny, a „Żabki”, „Motylki” i „Wiewiórki” miały za danie wykonać pracę plastyczną. Najlepiej wykonana praca została nagrodzona słodkim upominkiem. Tego dnia wiele się dowiedzieliśmy, poznaliśmy skąd się bierze kartka papieru oraz co należy robić, aby zaoszczędzić nasze lasy. To był niezwykły dzień i nasz wspólny sukces, który na koniec został nagrodzony niezwykłym prezentem.

galeria>>WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA GNIEZNO
14.05.2018 r.


Dziś przed południem wybraliśmy się na wycieczkę do gnieźnieńskiego Nadleśnictwa. Na miejscu przywitała nas Pani Karolina i po krótkiej prezentacji zaprowadziła nas do niezwykłego miejsca wiaty edukacyjnej o nazwie „Gajówka”. Następnie opowiedziała nam o tym czy jest las, jak powinniśmy się w nim zachowywać oraz do czego wykorzystywany jest główny leśny surowiec drewno. Dowiedzieliśmy się, że drewno nie tylko daje ciepło, ale także jest budulcem, który służy do produkcji różnych przedmiotów, a także innych surowców takich jak np. papier. Po zajęciach przyszedł czas na zabawę. Mogliśmy przejść się ścieżką zmysłów, posłuchać dźwięków wydawanych przez drzewa dzięki dendrofonowi, a także porównać swój wzrost z długością i wielkością leśnych zwierząt posługując się w tym celu specjalną miarką. Przede wszystkim jednak mogliśmy nacieszyć się cudowną przyrodą. Na koniec wycieczki zrobiliśmy sobie piknik, podczas którego mogliśmy zjeść nie tylko przyniesione przez nas smakołyki, ale także specjalnie w tym celu przygotowaną grillowaną kiełbaskę. To był bardzo ciekawie spędzony dzień.

galeria>>FIZYKA DLA SMYKA W LEŚNEJ KRAINIE
23.04.2018 r.

Dziś nasze przedszkole odwiedziła Pani Pytalska z Akademii Nauki. Zaprezentowała nam pokaz naukowy z serii „Fizyka dla Smyka”, który dotyczył światła i kolorów. Mieliśmy okazję obserwować między innymi rozszczepianie światła, iluzje optyczne, a także zmienić się w owady i obserwować ich oczami otaczający nas świat. Pani Pytalska wybierała z naszej grupy dzieci, które były jej asystentami. Razem tworzyliśmy w sali przedszkolnej tęczę, chociaż myśleliśmy, że to niemożliwe. Nasz gość nagradzał nas naklejkami za pomoc przy doświadczeniach oraz za stawienie hipotez. Niektóre z naszych założeń się potwierdziły. Na koniec mogliśmy sami obserwować kolegów przez peryskop, jest to przyrząd optyczny, który pozwala na obserwację przedmiotów, które znajdują się po za naszym polem widzenia. Stosowany jest w okrętach podwodnych. Zajęcia z Panią Pytalska były bardzo ciekawe i pouczające. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja na wspólne doświadczenia. Dziękujemy Pani Pytalskiej za odwiedziny w Leśnej Krainie.

galeria>>WYCIECZKA DO MPK W GNIEŹNIE
12-13.04.2018 r.

W dniach 12 i 13 kwietnia odwiedziliśmy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Gnieźnie. Wizyta odbywała się w dwóch terminach, pierwszego dnia do MPK pojechały Wiewiórki, a drugiego Biedronki i Motylki. Przedsiębiorstwo działa na terenie naszego miasta od 15 września 1957 roku.  W naszym mieście kursuje około 40 autobusów, a zatrudnionych jest 72 kierowców, w tym również kobiety. Na co dzień mamy 22 linie autobusowe, które pozwalają nam, pasażerom, na dotarcie do różnych części miasta. Pan, który nas oprowadzał po MPK pokazał nam również miejsce, które nazywało się dyspozytornią.  W tym miejscu można obserwować, gdzie znajduje się dany autobus oraz czy wyjechał o odpowiedniej godzinie z przystanku. Następnie zwiedziliśmy warsztat, w którym autobusy poddawane są naprawie lub przeglądom technicznym. Na koniec naszej wyprawy pracownik MPK odwiózł nas do naszego przedszkola autobusem, który już, na co dzień nie kursuje po ulicach naszego pięknego miasta. Był to Autosan z 1994r. Sprawiło nam to bardzo dużo radości. Wycieczka bardzo się nam podobała, a przejażdżka sprawiła wiele radości.

galeria>>KONKURS „RODZINNA PALMA WIELKANOCNA”
27.03.2018 r.

Dziś w Przedszkolu nr 9 „Leśne Ludki” odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu pod nazwą „Rodzinna palma wielkanocna”. Palma z naszego przedszkola zajęła dumne III miejsce w kategorii palm przygotowanych przez dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola na terenie placówki. Puchar, dyplom, prezent oraz słodkie upominki odebrali Łucja z grupy „Motylki” i Filip z grupy „Biedronki”. W przyszłym roku też na pewno spróbujemy swoich sił w tym świątecznym konkursie.

galeria>>AKCJA „CZYŚCIOSZEK”
26.03.2018 r.

Ostatnie dni spędziliśmy na przygotowaniu się do odwiedzin gości specjalnych z Fundacji Szlachetny Bohater. Nasi bohaterowie organizują szereg różnych akcji mających na celu niesienie pomocy innym ludziom. Dzięki ogromnym sercom naszych rodziców mogliśmy wesprzeć akcję „CZYŚCIOSZEK”, której celem było zebranie jak najwięcej środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin. Po odebranie zebranych rzeczy zjawili się Pako i Speedy, którzy w podziękowaniu za udział w akcji „Czyścioszek” podarowali nam balony oraz kolorowe naklejki.

galeria>>POWITANIE WIOSNY
21.03.2018 r.

Astronomiczna wiosna rozpoczyna się 20 marca, natomiast wiosna kalendarzowa 21 marca. My już wiemy czym jest wiosna kalendarzowa, a co to wiosna astronomiczna, zostało nam to wyjaśnione przy okazji pokazu, który przygotował dla nas Pan Damian. W sali Biedronek, na suficie, wyświetlono nam niebo. Mogliśmy zobaczyć słońce, księżyc i inne gwiazdy, a także drogę mleczną, która jak się okazało nie skład się z mleka,     a z pyłów i gazów. Teraz już wiemy, że wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa aż do momentu przesilenia letniego.  Od dziś dni będą coraz dłuższe, czyli będziemy mieli więcej czasu na zabawę. Po obserwacji nieba wybraliśmy się wszyscy razem na wiosenny spacer do pobliskiego lasu. Tam obserwowaliśmy oznaki wiosny, a także bawiliśmy się w berka. Pogoda nam dopisała.  Do przedszkola wracaliśmy uśmiechnięci i głodni.  Mamy nadzieję, że od dziś wiosna rozpieszczać  nas będzie tylko ciepłymi i słonecznymi dniami.

galeria>>


WARSZTATY WIELKANOCNE
DLA RODZICÓW I DZIECI
19.03.2018 r.


Dzisiejsze popołudnie w przedszkolu spędziliśmy z naszymi rodzicami wspólnie wykonując piękne wielkanocne ozdoby. Zaproszona z tej okazji Pani Agnieszka pokazała nam jak z kilku kolorowych kartek papieru i przy pomocy kleju i nożyczek stworzyć niezwykłe dekoracje. Świetnie się bawiliśmy, a wszystkie wykonane przez nas ozdoby mogliśmy zabrać ze sobą do domu. Na koniec zajęć za naszą pracę zostaliśmy nagrodzeni słodkim upominkiem. To było bardzo ciekawie spędzone popołudnie, pełne uśmiechów i radości.

galeria>>


WIZYTA W BIBLIOTECE
„A JA JESTEM POLAK MAŁY”
16.03.2018 r.


Dziś gościliśmy w Miejskiej Bibliotece Dziecięcej przy ul. Staszica. Pani bibliotekarka przygotowała dla nas zajęcia w ramach programu edukacyjnego pt. „ A ja jestem Polak mały”. Na początku zajęć wspólnie określiliśmy kto to jest patriota i co jest dla niego najważniejsze. Ojczyzna bo o niej mowa okazała się dużo większa niż początkowo myśleliśmy. Dowiedzieliśmy się także jak wyglądała dawniej, a jak prezentuje się teraz. Przypomnieliśmy sobie jakie są  podstawowe symbole narodowe oraz opowiedzieliśmy przy jakich okazjach są one prezentowane. Podczas zajęć nie zabrakło zagadek, zadań i ćwiczeń ruchowych. Za ich wykonanie zostaliśmy nagrodzeni słodkimi nagrodami. To był bardzo ciekawy dzień. Nie tylko nauczyliśmy się nowych rzeczy, ale także aktywnie spędziliśmy czas.

galeria>>


DZIEŃ KOBIET
8.03.2018 r.

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy DZIEŃ KOBIET. Dowiedzieliśmy się, że jest to święto międzynarodowe, co oznacza, że kobiety i dziewczynki na całym świecie mogą w tym dniu czuć się jak księżniczki. My, dziewczynki, właśnie tak się dzisiaj czułyśmy. Chłopcy zaśpiewali nam „Sto lat” i dostałyśmy urocze tulipany.

galeria>>TEATRZYK „JARZYNKI I WITAMINKI”
1.03.2018 r.

Dzisiaj mieliśmy okazję obejrzeć spektakl „Jarzynki i witaminki”. Główny bohater Króliczek, udzielał swojemu przyjacielowi rad dotyczących zdrowego odżywiania. Spotkanie z Królikiem i Wilczkiem okazało się wspaniałą zabawą oraz nauką służąca poprawie naszych nawyków żywieniowych. Formuła spektaklu pozwoliła nam włączyć się do aktywnego udziału w przedstawieniu, skradając nasze serca. Zostaliśmy również zauroczeni grą aktorów a także aranżacją i tekstami piosenek, które z łatwością wpadały w ucho. Zapraszamy do nas więcej takich cudownych gości.

galeria>>DZIEŃ KOTA
 16.02.2018 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Kota.  Tego dnia sami mogliśmy poczuć się jak kotki. Z wymalowanymi twarzami i w kocich przebraniach wykonywaliśmy różne zadania i ćwiczenia. W ten sposób mogliśmy wykazać się nie tylko dużą sprawnością, ale i zwinnością. Mieliśmy też okazję gościć Panią Mirkę Szarzyńską, która opowiedziała nam o swojej miłości do zwierząt i pokazała nam zdjęcia swoich kocich podopiecznych. Postanowiliśmy wspomóc jej działalność i przekazaliśmy zebrane przy pomocy rodziców, niezbędne naszym czworonożnym przyjaciołom jedzenie oraz koce. Za pomoc zostaliśmy nagrodzeni pięknym dyplomem i słodkim poczęstunkiem. Później wszyscy udaliśmy się na spacer po najbliżej okolicy wypatrując kotków żyjących na wolności. To był niezwykły dzień, nie tylko mogliśmy poczuć się jak kociaki, ale przede wszystkim mieliśmy okazję pomóc naszym kocim przyjaciołom.

galeria>>DZIEŃ BABCI I DZIADKA
ŻABKI I MOTYLKI
9.02.2018 r.

Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zaprosiliśmy kochanych gości do naszego przedszkola, aby mogli zobaczyć jakie atrakcje dla nich przygotowaliśmy. Na początku recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki, a później zaprosiliśmy naszych bliskich do aktywnego udziału w specjalnie na tę okazję przygotowanych konkursach i konkurencjach. Dziadkowie wykazali się nie tylko dużą sprawnością, artystycznymi umiejętnościami, ale przede wszystkim udowodnili jak doskonale nas znają. Wszystkie konkurencje dostarczyły nam mnóstwa radości i uśmiechu. Dziadkowie świetnie się z nami bawili, a za wykonane zadania zostali przez nas nagrodzeni słodką nagrodą. Po części artystycznej czekały na nas gorące napoje i przepyszne pączki. To był wspaniały dzień pełen radości. Mamy nadzieję, że za rok znów wspólnie będziemy świętować ten niezwykły dzień.

galeria>>TEATRZYK KUKIEŁKOWY
„JAŚ I MAŁGOSIA”
7.02.2018 r.

Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk kukiełkowy. Wszyscy bardzo chętnie obejrzeliśmy przedstawienie o Jasiu i Małgosi i ich niezwykłej przygodzie. Dzięki baśni dowiedzieliśmy się, że należy być bardzo ostrożnym i nigdy nie ufać nieznajomym. Przedstawienie bardzo nam się podobało, dlatego nagrodziliśmy je gromkimi brawami. Na zakończenie zrobiliśmy jeszcze pamiątkowe zdjęcia - efekty zobaczymy już niedługo.

galeria>>Dzień Babci i Dziadka
Biedronki i Wiewiórki
6.02.2018 r.


„Powróćmy, jak za dawnych lat”, tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka, które odbyły się w dniu 6 lutego w sali parafialnej przy ul. Słomianka. Nasi dziadkowie przybyli na tę uroczystość bardzo licznie. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowaliśmy za cierpliwość, opiekę i czas jaki nam poświęcają oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Oczywiście złożyliśmy im życzenia dużo zdrowia oraz tego abyśmy my, czyli ich wnuczęta zawsze dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Jak najlepiej umieliśmy wyraziliśmy swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym wręczyliśmy również niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie z naszymi paniami. Uroczystość zakończyliśmy wspólną gościną przy stole zastawionym pyszną kawą i słodkimi pączkami. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

galeria>>


WIZYTA W BIBLIOTECE

30-31.01.2018 r.


W tych dniach odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Dziecięcą w Gnieźnie, w której odbywały się zajęcia pt. „Książka na Nowy Rok”. Zwiedziliśmy bibliotekę, poznaliśmy książkowego bałwanka oraz zobaczyliśmy pierwszy raz choinkę ułożoną z książek. Dowiedzieliśmy się także, jak możemy korzystać z książek, z biblioteki oraz z czytelni. Ale to nie wszystko! Braliśmy aktywny udział w różnych konkurencjach przygotowanych przez panią Bibliotekarkę. Tworzyliśmy śnieżki z papieru, bawiliśmy się w teatrzyk kukiełkowy, oraz rozwiązywaliśmy zagadki. Na koniec poznaliśmy różne rodzaje książek: takie, które pachną, świecą się, ruszają oraz takie, na których można grać melodie. To były bardzo ciekawe i pełne wrażeń dni.

galeria>>


BALIK KARNAWAŁOWY
25.01.2018 r.

Balik karnawałowy to dzień niezwykły, na który czekamy przez wiele tygodni, dostarcza nam wiele przeżyć i radości. Tego wyjątkowego dnia od samego rana w salach pojawiały się kolorowe postacie. Nasi koledzy i koleżanki byli poprzebierani za bohaterów znanych bajek między innymi za królewny, rycerzy, piratów, wróżki, Batmana, Spider-Mana, motylki, nie zabrakło również Elsy. Wszędzie wisiały balony i serpentyny co wprowadziło nas w radosny nastrój zachęcając do wesołej zabawy. Na początku każdy miał możliwość prezentacji swojego stroju, później dużo tańczyliśmy oraz braliśmy udział w różnych konkurencjach np. taniec na gazetach. Wszyscy świetnie się bawiliśmy kiedy nagle rozległ się dźwięk dzwonków. Okazało się, że to sam Gwiazdor odwiedził nas z upominkami, sprawił nam tym wiele radości. Balik umożliwił nam spędzenie czasu w miłej atmosferze, już z niecierpliwością czekamy na kolejny, który odbędzie się za rok.

galeria>>


„HERBATKA DLA RODZICÓW”
16-19.01.2018 r.

W dniach od 16 do 19 stycznia we wszystkich grupach odbyła się „Herbatka dla rodziców”. W tych dniach rodzice mieli okazję poznać naszych przedszkolnych kolegów i koleżanki, a także pobawić się z nami naszymi ulubionymi zabawkami. Wizyta rodziców sprawiła nam dużo radości oraz pozostawiła po sobie wiele miłych wspomnień.

galeria>>


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
11.01.2018 r.


Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w organizowanym przez Centrum Kształcenia Praktycznego  konkursie  plastycznym „Mój wymarzony zawód”. Do „rywalizacji” z innymi przedszkolami „stanęło” pięć wspaniałych prac. Spośród bardzo wielu nadesłanych dzieł , jeden z naszych artystów zdobył wyróżnienie. Tym chłopcem był Julek z grupy „Wiewiórki”. Jego praca pt. „Zostanę żołnierzem” bardzo spodobała się jury. W związku z tym w dniu 11.01.2018 roku  Julek odebrał swoją nagrodę w Starostwie Powiatowym. Jesteśmy z Julka dumni i serdecznie mu gratulujemy.

galeria>>PRZEDSZKOLNE JASEŁKA
GRUP „MOTYLKI” I „BIEDRONKI”
14.12.2017 r.


Przez ostatni miesiąc pilnie przygotowywaliśmy się do Jasełek. Uczyliśmy się przydzielonych ról, a także powtarzaliśmy piosenki i kolędy. Poprzez przygotowywane przedstawienie chcieliśmy przypomnieć historię narodzin małego Jezusa. Szukanie miejsca gdzie dzieciątko mogłoby się narodzić, a następnie przyjmowanie licznych gości aniołów, pasterzy i Trzech Królów. Na nasz występ do sali przy ulicy Słomianka licznie przybyli członkowie naszych rodzin: rodzice, dziadkowie i rodzeństwo.  Za występ otrzymaliśmy gromkie brawa, a po nim wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. To był bardzo świąteczny dzień.

galeria>>PRZEDSZKOLNE JASEŁKA
GRUP „ŻABKI” I „WIEWIÓRKI”
13.12.2017 r.

Dziś po raz pierwszy z pomocą starszej grupy „Wiewiórki”, grupa „Żabki” mogła poczuć się jak prawdziwi aktorzy na scenie. Przed swoimi rodzicami, dziadkami i innymi bliskimi, wystawiliśmy inscenizację Jasełek z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Na scenie pojawiły się śliczne aniołki, przyodziani w złoto Trzej Królowie, pasterze, oraz Święta Rodzina z Dzieciątkiem Jezus. Śpiewane były piękne kolędy i pastorałki, a to jak wystąpiliśmy w swoich rolach najlepiej opisywały łzy wzruszenia zebranych gości. Po zakończeniu inscenizacji wszyscy złożyli sobie życzenia, dzieląc się przy tym opłatkiem. Na koniec nie zabrakło słodkiego poczęstunku i ciepłych napoi. To był bardzo ważny świąteczny dzień w życiu przedszkolaków.

galeria>>"FIZYKA DLA SMYKA"
11.12.2017 r.
KL. I, II i WIEWIÓRKI


Dzisiaj braliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach pt. „Fizyka dla smyka”. Celem zajęć było przybliżenie nam tajemnic otaczającego świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Tym razem tematem była próżnia, powietrze i dźwięk. Nie tylko obserwowaliśmy różne zjawiska ale braliśmy w nich czynny udział , stając się asystentami pani profesor Pytalskiej. Bardzo zainteresowały nas doświadczenia pokazujące, czy usłyszymy dźwięk budzika umieszczonego w próżni (miejscu, gdzie nie ma powietrza), jaki kształt przybierze balon umieszczony w próżni. Dowiedzieliśmy się także w jaki sposób słyszymy dochodzące z otoczenia dźwięki i, że zbyt duży hałas  może powodować głuchotę. Za pomocą specjalnego urządzenia, które zniekształca głos bawiliśmy się w zabawę „Zgadnij kto mówi…”.  Było wesoło.  Dodatkową zachętą do udziału w eksperymentach była bardzo miła pani profesor Pytalska i jej pełen humoru sposób prowadzenia zajęć.  Oczywiście wszyscy, którzy sumiennie asystowali pani profesor w pracy, odpowiadali na pytania otrzymali nagrody w postaci naklejek. Oznacza to, że jesteśmy mądrzy i potrafimy myśleć. To były wspaniałe zajęcia.

galeria>>„FIZYKA DLA SMYKA”
11.12.2017r.

Dziś w naszym przedszkolu odbył się pokaz naukowy „FIZYKA DLA SMYKA”, który przybliżył nam tajemnice otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne.  W czasie spotkania, pod przewodnictwem pani profesor Pytalskiej, przeprowadziliśmy kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych przy użyciu kilku  tajemniczych przyrządów. Mieli okazję dowiedzieć się, iż dźwięk zanika w próżni, zagrać koncert na łyżkach, podsłuchać inne dzieci przy użyciu „szpiegowskiego” sprzętu oraz dokonać pomiaru dźwięku. Poza tym mogliśmy przekonać się o tym jak w próżni rośnie balon. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, a towarzyszyła temu wszystkiemu znakomita zabawa.

galeria>>MIKOŁAJKI
6.12.2017 r.


Jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku związany jest z wizytą Świętego Mikołaja. Wszystkie grupy przygotowują się do niego starannie, uczą się piosenek oraz wierszy. W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień, nasze sale zostały pięknie przyozdobione, a my sami założyliśmy czerwone stroje i czapeczki. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielka niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i przysłał do nas swoich pomocników. Wszyscy bardzo przeżywaliśmy to spotkanie, najładniej jak potrafiliśmy zaśpiewaliśmy przygotowane specjalnie na ten dzień piosenki oraz wiersz. Pomocnikom Mikołaja bardzo spodobał się nasz występ. W końcu nadszedł moment kiedy zostaliśmy obdarowani drobnym upominkiem oraz słodkościami, ale to nie był koniec niespodzianek. Na środku sali leżało pełno zabawek, było ich naprawdę sporo nie mogliśmy od nich oderwać wzroku. Okazało się, że one są dla nas. Wszyscy mieliśmy okazję wybrać sobie dowolne zabawki, które później zabraliśmy do swoich sal. Nowe zabawki zostaną w przedszkolu gdzie wspólnie ze swoimi przyjaciółmi będziemy mogli codziennie się nimi bawić. W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować pomocnikom Św. Mikołaja, którzy przyjechali do nas z firmy JEREMIAS mieszczącej się w Gnieźnie, to dzięki nim możemy cieszyć się nowymi zabawkami w przedszkolu.

galeria>>


WIZYTA W KRAINIE ŚW.MIKOŁAJA
30.11.2017 r.

Dzisiaj odwiedziliśmy Św. Mikołaja w jego krainie. Była to cudowna przygoda, świetnie się bawiliśmy i długo zapamiętamy ten wyjazd. Dobrze, że Mikołaj ma tylu pomocników i może  uszczęśliwiać wszystkie dzieci.

galeria>>PRZEDSTAWIENIE PT. „BAŚŃ O DWUNASTU MIESIĄCACH”
24.11.2017 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Herbi z przedstawieniem „ Baśń o dwunastu miesiącach”. Dzięki baśni poznaliśmy bardzo mądrą i dobrą dziewczynkę -  Marysię oraz jej niezwykłe przygody. Marysia mieszkała z krnąbrną i leniwą siostrą oraz złą macochą. Macocha chcąc pozbyć się Marysi z domu zadawała jej niemożliwe do wykonania zadania, jednak dziewczynka poznała dwunastu magicznych braci i dzięki ich pomocy szybko je zrealizowała. Przedstawienie bardzo nam się podobało, odpowiadaliśmy na zagadki zadawane nam przez bohaterów, a także mieliśmy możliwość wcielenia się w role tytułowych braci. Dzięki baśni dowiedzieliśmy się, że dobre serce i uprzejmość zostają nagrodzone, a za lenistwo i złośliwości może spotkać nas kara.  

galeria>>DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
24.11.2017 r.

Już od kilku dni nie mogliśmy się doczekać, w końcu nadszedł…  Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z naszego przedszkola obchodziły urodziny „pluszaka” w piątek, 24 listopada. Każdy z nas przyniósł w tym dniu swojego najukochańszego misia, z którym zasypia, do którego się przytula, któremu opowiada swoje sekrety i tajemnice. W tym dniu pokazaliśmy swoim pluszowym przyjaciołom, jak wygląda przedszkole, bawiliśmy się z nimi, tańczyliśmy, rysowaliśmy ich portrety i pozowaliśmy do zdjęć. Poznaliśmy też historię najbardziej znanej przytulanki na świecie. To wspaniałe, że postrzelonemu na polowaniu małemu  niedźwiadkowi ówczesny, amerykański pan prezydent uratował życie, że obecny tam dziennikarz przedstawił za pomocą rysunku całą historię w gazecie, a producent zabawek „zrobił” pierwszego w historii misia o imieniu Teddy.  Dzieci na całym świecie pokochały małego, brązowego „futrzaka” . My także kochamy nasze Pluszowe Misie. Szkoda, że miś obchodzi urodziny raz do roku… to był fajny dzień.

galeria>>Z WIZYTĄ W EMPIK SCHOOL
23.11.2017 r.

Dzisiaj „Wiewiórki” oraz „Biedronki” miały okazję gościć w Empik School na pokazowej lekcji języka angielskiego. Nasze kochane przedszkolaki zostały tam przeniesione w magiczny świat Disneya gdzie spotkały się ze znanymi i lubianymi bohaterami filmów animowanych. Kurs Disney English to ciekawe aranżacje zabaw oraz wesołe piosenki, które z pewnością przyczynią się do naturalnego przyswajana języka przez nasze pociechy. Dodatkowo atrakcyjność zajęć podnosi tablica interaktywna, która  motywuje i angażuje w zdobywaniu wiedzy. Warto również wspomnieć, że atmosfera panująca w Empik School była bardzo przyjazna, dzięki czemu dzieci czuły się swobodnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

galeria>>PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
26.10.2017 r.

Dzisiaj w obecności licznych gości przyjęliśmy nowe dzieci do grona przedszkolaków. Po powitaniu naszych rodziców i bliskich nastąpiła część artystyczna w wykonaniu dzieci z grupy „Wiewiórki”. Występ „starszaków” został nagrodzony oklaskami oraz słodką niespodzianką. Zaraz po nich przyszła kolej na część artystyczną naszych nowych kolegów i koleżanek, którzy poprzez wyrecytowanie wiersza, zaśpiewanie piosenki połączonej z tańcem udowodnili nam, że w pełni zasługują na przyjęcie do grona przedszkolaków. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od swoich rodziców. Tuż po występie artystycznym dzieci zostały pasowane na przedszkolaka przez Pana Sławomira Krzyśkę przedsztawiciela Fundacji, który dotykając  każde dziecko olbrzymią kredką przyjmował je do grona przedszkolaków. Dzieci otrzymały medal, dyplom oraz rożek obfitości. Z pewnością był to ważny i niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli przedszkola.

galeria>>KONKURS  „LEGENDY BAJKĄ OPOWIEDZIANE”
25.10.2017 r.


W dniu 25 października my, grupa „Wiewiórki”, wzięliśmy udział w konkursie teatralnym zatytułowanym „Legendy bajką opowiedziane”. Konkurs odbył się na scenie Centrum Kultury „Scena to dziwna w Gnieźnie. Cała nasza grupa przygotowała i zaprezentowała legendę o Warsie i Sawie. Mieliśmy piękne stroje i wspaniałą dekorację. Trzeba przyznać, że towarzyszyły nam spore emocje, ale wszystko poszło zgodnie z planem. Nasi koledzy z innych przedszkoli też się postarali. Była legenda o Królu Popielu, o Smoku Wawelskim. W tym konkursie wszyscy wygrywają. Zdobyliśmy puchar, dyplom, ciekawe książki o historii Państwa Piastów, słodycze i drobne upominki.  Jesteśmy z siebie zadowoleni.

galeria>>URODZINY KUBUSIA PUCHATKA
19.10.2017 r.


19 października w czwartek, my „Wiewiórki” i nasi młodsi koledzy z grupy „Biedronki” złożyliśmy wizytę w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Staszica. Pojechaliśmy tam na zaproszenie Kubusia Puchatka. Okazało się, że nasz drogi przyjaciel miał urodziny i koniecznie chciał je spędzić z nami. Nie mieliśmy dla Puchatka prezentów, ale dwukrotnie zagraliśmy dla jubilata utwór muzyczny na instrumentach w kształcie zwierząt.  Pomogliśmy też Kubusiowi ratować zwierzęta, które miały kłopoty np. trafiły do niewoli. Oczywiście tak na niby, po to aby zapamiętać, że każde nawet najmniejsze zwierzę ma swój dom, w którym czuje się najlepiej i nikt nie powinien go z tego domu zabierać.  Na koniec spotkania jeden z chłopców podziękował Pani bibliotekarce za wspaniałe zajęcia.  Z nową wiedzą, zadowoleni i już trochę głodni wróciliśmy do przedszkola.

galeria>>NIEZWYKŁY SPACER DO LASU
17.10.2017 r.


W dniu dzisiejszym, czyli we wtorek 17 października my grupa „Biedronki” i  „Wiewiórki” poszliśmy na spacer z bardzo ważnym zadaniem. Zatrzymaliśmy się na skraju lasu i … sadziliśmy kasztany, żołędzie oraz orzechy. Mamy nadzieję, że wkrótce wyrosną z nich młode drzewka a za kilka lat, kto wie może piękne, zdrowe drzewa.  Kiedy skończy się zima i nadejdzie wiosna pójdziemy w to samo miejsce i sprawdzimy, czy nasza praca przyniosła efekty.

galeria>>PIKNIK JESIENNY
14.10.2017 r.

Dzięki uprzejmości Państwa Solarek w sobotę mogliśmy spotkać się na jesiennym pikniku. Wspólnie z rodzicami braliśmy udział w sportowych konkurencjach, jeździliśmy bryczką, a  także obejrzeliśmy prawdziwe gospodarstwo, a w nim hodowlane zwierzęta i rolnicze maszyny. Niespodzianką dla nas była też możliwość obejrzenia z bliska karetki pogotowia. Po wyczerpujących zadaniach mogliśmy wspólnie odpocząć i coś przekąsić. Piekliśmy kiełbaski przy ognisku i delektowaliśmy się super wypiekami naszych mam. Bardzo fajnie spędziliśmy dzień.   

galeria>>WYCIECZKA DO PARKU
10.10.2017 r.

W celu kształtowania wrażliwości dziecka na piękno jesiennego krajobrazu oraz pogłębiania wiedzy postanowiliśmy wraz z grupą „Biedronek” oraz „Wiewiórek” wybrać się na wycieczkę do Parku Miejskiego im. W. Andersa w Gnieźnie. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią i podziwiały barwy polskiej złotej jesieni. Rozpoznawały najpopularniejsze gatunki roślin i zwierząt żyjących w parku. Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, a także karmiliśmy dzikie kaczki zamieszkujące w naszym paru. Wykorzystując piękną pogodę wybraliśmy się również do Parku im. T. Kościuszki na terenie którego znajduje się plac zabaw. Przedszkolaki z uśmiechami na twarzy biegły do miejsca, w którym czekała na nich wspaniała zabawa. Energia dzieci na placu zabaw była olbrzymia. Pobyt na wycieczce minął nam bardzo szybko i trzeba było wracać do przedszkola. Naszą wyprawę uznajemy za bardzo udaną i pełną pozytywnych wrażeń.

galeria>>DZIEŃ CHŁOPCA
29.09.2017r.

W tym dniu w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki składały swoim kolegom życzenia: zdrowia, uśmiechu, radości i fajnych zabawek. Wszyscy chłopcy wysłuchali „Sto lat” w wykonaniu koleżanek i otrzymali prezenty. Dzięki uroczystemu nastrojowi chłopcy w tym dniu czuli się docenieni i wyjątkowi.

galeria>>POWITANIE JESIENI
22.09.2017 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu witaliśmy Panią Jesień. Niestety nie mogła ona przybyć do nas osobiście, jednak zostawiła nam niezwykły prezent. Podarowała nam kosz pełen wspaniałych darów. Wypełniła go nie tylko owocami, warzywami, kasztanami, kwiatami i jarzębiną, ale także ukryła w nim ważny list. W liście opowiedziała nam o swoich darach, a także postawiła przed nami zadania do wykonania. Najpierw odpowiadaliśmy na pytania i zagadki, następnie wspólnie recytowaliśmy jesienny wierszyk. Zbieraliśmy też kasztany i zamienialiśmy się w drzewka kołyszące się na wietrze, a nawet parasolki osłaniające przed deszczem. Wyruszyliśmy też  na wspólną wyprawę na grzyby: maszerowaliśmy, omijaliśmy kałuże, chroniliśmy się przed wiatrem i deszczem. Na zakończenie zatańczyliśmy taniec z jesiennymi listkami. To był niezwykły dzień, pełen uśmiechów i radości.

galeria>>NASZE PRZEDSZKOLE 15.09.2017 r.

Skończyły się wakacje, w przedszkolu znowu tętni życie. Bawimy się z kolegami,  chodzimy na spacery, pracujemy i odpoczywamy. Brakuje nam kolegów, którzy odeszli do szkoły, ale cieszymy się, że poznaliśmy nowych.


Biedronki - galeria>>  Motylki - galeria>>   Żabki - galeria>>   Wiewiórki - galeria>>URODZINY NATALKI
6.09.2017r.

W grupie Żabki świętowaliśmy dzisiaj urodziny naszej koleżanki Natalki, to były pierwsze urodziny w naszej grupie i pierwsze, które Natalka obchodziła w przedszkolu. Natalka była bardzo podekscytowana ponieważ założyliśmy jej koronę i składaliśmy szczere życzenia. Po tradycyjnym „Sto lat” koleżanka poczęstowała nas słodyczami. Było bardzo miło i teraz wszystkie Żabki czekają na swoje urodziny.

galeria>>Zaproszenie na zebranie

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się  dnia 25 sierpnia 2017r. o godz. 16.30. w budynku Przedszkola „Leśna Kraina”.

Porządek zebrania:
1. Powitanie zebranych.
2. Przedstawienie Kadry Pedagogicznej.
3.  Potwierdzenie zapoznania się Rodziców z dokumentami regulującymi pracę Przedszkola- podstawą programową, Statutem, Koncepcją Przedszkola (zachęcamy Rodziców do zapoznania się z tymi dokumentami na stronie Przedszkola).
4. Omówienie zakupienia wyprawki przedszkolnej.
5. Omówienie systemu płatności czesnego oraz  należności za wyżywienie dziecka w przedszkolu.
6. Zaproponowanie Rodzicom formy spotkania integracyjnego (25 września 2017 r.- poniedziałek)
7. Spotkania z wychowawcami w grupach.
8. Spotkanie z Rodzicami zainteresowanymi dowozem dzieci do przedszkola.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego