2017-18 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2017-18

Przedszkole Leśna Kraina > Wieści z Leśnej Krainy
- Przedszkole Leśna KrainaWIZYTA W BIBLIOTECE

30-31.01.2018 r.


W tych dniach odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Dziecięcą w Gnieźnie, w której odbywały się zajęcia pt. „Książka na Nowy Rok”. Zwiedziliśmy bibliotekę, poznaliśmy książkowego bałwanka oraz zobaczyliśmy pierwszy raz choinkę ułożoną z książek. Dowiedzieliśmy się także, jak możemy korzystać z książek, z biblioteki oraz z czytelni. Ale to nie wszystko! Braliśmy aktywny udział w różnych konkurencjach przygotowanych przez panią Bibliotekarkę. Tworzyliśmy śnieżki z papieru, bawiliśmy się w teatrzyk kukiełkowy, oraz rozwiązywaliśmy zagadki. Na koniec poznaliśmy różne rodzaje książek: takie, które pachną, świecą się, ruszają oraz takie, na których można grać melodie. To były bardzo ciekawe i pełne wrażeń dni.

galeria>>


BALIK KARNAWAŁOWY
25.01.2018 r.

Balik karnawałowy to dzień niezwykły, na który czekamy przez wiele tygodni, dostarcza nam wiele przeżyć i radości. Tego wyjątkowego dnia od samego rana w salach pojawiały się kolorowe postacie. Nasi koledzy i koleżanki byli poprzebierani za bohaterów znanych bajek między innymi za królewny, rycerzy, piratów, wróżki, Batmana, Spider-Mana, motylki, nie zabrakło również Elsy. Wszędzie wisiały balony i serpentyny co wprowadziło nas w radosny nastrój zachęcając do wesołej zabawy. Na początku każdy miał możliwość prezentacji swojego stroju, później dużo tańczyliśmy oraz braliśmy udział w różnych konkurencjach np. taniec na gazetach. Wszyscy świetnie się bawiliśmy kiedy nagle rozległ się dźwięk dzwonków. Okazało się, że to sam Gwiazdor odwiedził nas z upominkami, sprawił nam tym wiele radości. Balik umożliwił nam spędzenie czasu w miłej atmosferze, już z niecierpliwością czekamy na kolejny, który odbędzie się za rok.

galeria>>


„HERBATKA DLA RODZICÓW”
16-19.01.2018 r.

W dniach od 16 do 19 stycznia we wszystkich grupach odbyła się „Herbatka dla rodziców”. W tych dniach rodzice mieli okazję poznać naszych przedszkolnych kolegów i koleżanki, a także pobawić się z nami naszymi ulubionymi zabawkami. Wizyta rodziców sprawiła nam dużo radości oraz pozostawiła po sobie wiele miłych wspomnień.

galeria>>


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
11.01.2018 r.


Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w organizowanym przez Centrum Kształcenia Praktycznego  konkursie  plastycznym „Mój wymarzony zawód”. Do „rywalizacji” z innymi przedszkolami „stanęło” pięć wspaniałych prac. Spośród bardzo wielu nadesłanych dzieł , jeden z naszych artystów zdobył wyróżnienie. Tym chłopcem był Julek z grupy „Wiewiórki”. Jego praca pt. „Zostanę żołnierzem” bardzo spodobała się jury. W związku z tym w dniu 11.01.2018 roku  Julek odebrał swoją nagrodę w Starostwie Powiatowym. Jesteśmy z Julka dumni i serdecznie mu gratulujemy.

galeria>>PRZEDSZKOLNE JASEŁKA
GRUP „MOTYLKI” I „BIEDRONKI”
14.12.2017 r.


Przez ostatni miesiąc pilnie przygotowywaliśmy się do Jasełek. Uczyliśmy się przydzielonych ról, a także powtarzaliśmy piosenki i kolędy. Poprzez przygotowywane przedstawienie chcieliśmy przypomnieć historię narodzin małego Jezusa. Szukanie miejsca gdzie dzieciątko mogłoby się narodzić, a następnie przyjmowanie licznych gości aniołów, pasterzy i Trzech Królów. Na nasz występ do sali przy ulicy Słomianka licznie przybyli członkowie naszych rodzin: rodzice, dziadkowie i rodzeństwo.  Za występ otrzymaliśmy gromkie brawa, a po nim wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. To był bardzo świąteczny dzień.

galeria>>PRZEDSZKOLNE JASEŁKA
GRUP „ŻABKI” I „WIEWIÓRKI”
13.12.2017 r.

Dziś po raz pierwszy z pomocą starszej grupy „Wiewiórki”, grupa „Żabki” mogła poczuć się jak prawdziwi aktorzy na scenie. Przed swoimi rodzicami, dziadkami i innymi bliskimi, wystawiliśmy inscenizację Jasełek z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Na scenie pojawiły się śliczne aniołki, przyodziani w złoto Trzej Królowie, pasterze, oraz Święta Rodzina z Dzieciątkiem Jezus. Śpiewane były piękne kolędy i pastorałki, a to jak wystąpiliśmy w swoich rolach najlepiej opisywały łzy wzruszenia zebranych gości. Po zakończeniu inscenizacji wszyscy złożyli sobie życzenia, dzieląc się przy tym opłatkiem. Na koniec nie zabrakło słodkiego poczęstunku i ciepłych napoi. To był bardzo ważny świąteczny dzień w życiu przedszkolaków.

galeria>>"FIZYKA DLA SMYKA"
11.12.2017 r.
KL. I, II i WIEWIÓRKI


Dzisiaj braliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach pt. „Fizyka dla smyka”. Celem zajęć było przybliżenie nam tajemnic otaczającego świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Tym razem tematem była próżnia, powietrze i dźwięk. Nie tylko obserwowaliśmy różne zjawiska ale braliśmy w nich czynny udział , stając się asystentami pani profesor Pytalskiej. Bardzo zainteresowały nas doświadczenia pokazujące, czy usłyszymy dźwięk budzika umieszczonego w próżni (miejscu, gdzie nie ma powietrza), jaki kształt przybierze balon umieszczony w próżni. Dowiedzieliśmy się także w jaki sposób słyszymy dochodzące z otoczenia dźwięki i, że zbyt duży hałas  może powodować głuchotę. Za pomocą specjalnego urządzenia, które zniekształca głos bawiliśmy się w zabawę „Zgadnij kto mówi…”.  Było wesoło.  Dodatkową zachętą do udziału w eksperymentach była bardzo miła pani profesor Pytalska i jej pełen humoru sposób prowadzenia zajęć.  Oczywiście wszyscy, którzy sumiennie asystowali pani profesor w pracy, odpowiadali na pytania otrzymali nagrody w postaci naklejek. Oznacza to, że jesteśmy mądrzy i potrafimy myśleć. To były wspaniałe zajęcia.

galeria>>„FIZYKA DLA SMYKA”
11.12.2017r.

Dziś w naszym przedszkolu odbył się pokaz naukowy „FIZYKA DLA SMYKA”, który przybliżył nam tajemnice otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne.  W czasie spotkania, pod przewodnictwem pani profesor Pytalskiej, przeprowadziliśmy kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych przy użyciu kilku  tajemniczych przyrządów. Mieli okazję dowiedzieć się, iż dźwięk zanika w próżni, zagrać koncert na łyżkach, podsłuchać inne dzieci przy użyciu „szpiegowskiego” sprzętu oraz dokonać pomiaru dźwięku. Poza tym mogliśmy przekonać się o tym jak w próżni rośnie balon. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, a towarzyszyła temu wszystkiemu znakomita zabawa.

galeria>>MIKOŁAJKI
6.12.2017 r.


Jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku związany jest z wizytą Świętego Mikołaja. Wszystkie grupy przygotowują się do niego starannie, uczą się piosenek oraz wierszy. W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień, nasze sale zostały pięknie przyozdobione, a my sami założyliśmy czerwone stroje i czapeczki. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielka niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i przysłał do nas swoich pomocników. Wszyscy bardzo przeżywaliśmy to spotkanie, najładniej jak potrafiliśmy zaśpiewaliśmy przygotowane specjalnie na ten dzień piosenki oraz wiersz. Pomocnikom Mikołaja bardzo spodobał się nasz występ. W końcu nadszedł moment kiedy zostaliśmy obdarowani drobnym upominkiem oraz słodkościami, ale to nie był koniec niespodzianek. Na środku sali leżało pełno zabawek, było ich naprawdę sporo nie mogliśmy od nich oderwać wzroku. Okazało się, że one są dla nas. Wszyscy mieliśmy okazję wybrać sobie dowolne zabawki, które później zabraliśmy do swoich sal. Nowe zabawki zostaną w przedszkolu gdzie wspólnie ze swoimi przyjaciółmi będziemy mogli codziennie się nimi bawić. W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować pomocnikom Św. Mikołaja, którzy przyjechali do nas z firmy JEREMIAS mieszczącej się w Gnieźnie, to dzięki nim możemy cieszyć się nowymi zabawkami w przedszkolu.

galeria>>


WIZYTA W KRAINIE ŚW.MIKOŁAJA
30.11.2017 r.

Dzisiaj odwiedziliśmy Św. Mikołaja w jego krainie. Była to cudowna przygoda, świetnie się bawiliśmy i długo zapamiętamy ten wyjazd. Dobrze, że Mikołaj ma tylu pomocników i może  uszczęśliwiać wszystkie dzieci.

galeria>>PRZEDSTAWIENIE PT. „BAŚŃ O DWUNASTU MIESIĄCACH”
24.11.2017 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Herbi z przedstawieniem „ Baśń o dwunastu miesiącach”. Dzięki baśni poznaliśmy bardzo mądrą i dobrą dziewczynkę -  Marysię oraz jej niezwykłe przygody. Marysia mieszkała z krnąbrną i leniwą siostrą oraz złą macochą. Macocha chcąc pozbyć się Marysi z domu zadawała jej niemożliwe do wykonania zadania, jednak dziewczynka poznała dwunastu magicznych braci i dzięki ich pomocy szybko je zrealizowała. Przedstawienie bardzo nam się podobało, odpowiadaliśmy na zagadki zadawane nam przez bohaterów, a także mieliśmy możliwość wcielenia się w role tytułowych braci. Dzięki baśni dowiedzieliśmy się, że dobre serce i uprzejmość zostają nagrodzone, a za lenistwo i złośliwości może spotkać nas kara.  

galeria>>DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
24.11.2017 r.

Już od kilku dni nie mogliśmy się doczekać, w końcu nadszedł…  Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z naszego przedszkola obchodziły urodziny „pluszaka” w piątek, 24 listopada. Każdy z nas przyniósł w tym dniu swojego najukochańszego misia, z którym zasypia, do którego się przytula, któremu opowiada swoje sekrety i tajemnice. W tym dniu pokazaliśmy swoim pluszowym przyjaciołom, jak wygląda przedszkole, bawiliśmy się z nimi, tańczyliśmy, rysowaliśmy ich portrety i pozowaliśmy do zdjęć. Poznaliśmy też historię najbardziej znanej przytulanki na świecie. To wspaniałe, że postrzelonemu na polowaniu małemu  niedźwiadkowi ówczesny, amerykański pan prezydent uratował życie, że obecny tam dziennikarz przedstawił za pomocą rysunku całą historię w gazecie, a producent zabawek „zrobił” pierwszego w historii misia o imieniu Teddy.  Dzieci na całym świecie pokochały małego, brązowego „futrzaka” . My także kochamy nasze Pluszowe Misie. Szkoda, że miś obchodzi urodziny raz do roku… to był fajny dzień.

galeria>>Z WIZYTĄ W EMPIK SCHOOL
23.11.2017 r.

Dzisiaj „Wiewiórki” oraz „Biedronki” miały okazję gościć w Empik School na pokazowej lekcji języka angielskiego. Nasze kochane przedszkolaki zostały tam przeniesione w magiczny świat Disneya gdzie spotkały się ze znanymi i lubianymi bohaterami filmów animowanych. Kurs Disney English to ciekawe aranżacje zabaw oraz wesołe piosenki, które z pewnością przyczynią się do naturalnego przyswajana języka przez nasze pociechy. Dodatkowo atrakcyjność zajęć podnosi tablica interaktywna, która  motywuje i angażuje w zdobywaniu wiedzy. Warto również wspomnieć, że atmosfera panująca w Empik School była bardzo przyjazna, dzięki czemu dzieci czuły się swobodnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

galeria>>PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
26.10.2017 r.

Dzisiaj w obecności licznych gości przyjęliśmy nowe dzieci do grona przedszkolaków. Po powitaniu naszych rodziców i bliskich nastąpiła część artystyczna w wykonaniu dzieci z grupy „Wiewiórki”. Występ „starszaków” został nagrodzony oklaskami oraz słodką niespodzianką. Zaraz po nich przyszła kolej na część artystyczną naszych nowych kolegów i koleżanek, którzy poprzez wyrecytowanie wiersza, zaśpiewanie piosenki połączonej z tańcem udowodnili nam, że w pełni zasługują na przyjęcie do grona przedszkolaków. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od swoich rodziców. Tuż po występie artystycznym dzieci zostały pasowane na przedszkolaka przez Pana Sławomira Krzyśkę przedsztawiciela Fundacji, który dotykając  każde dziecko olbrzymią kredką przyjmował je do grona przedszkolaków. Dzieci otrzymały medal, dyplom oraz rożek obfitości. Z pewnością był to ważny i niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli przedszkola.

galeria>>KONKURS  „LEGENDY BAJKĄ OPOWIEDZIANE”
25.10.2017 r.


W dniu 25 października my, grupa „Wiewiórki”, wzięliśmy udział w konkursie teatralnym zatytułowanym „Legendy bajką opowiedziane”. Konkurs odbył się na scenie Centrum Kultury „Scena to dziwna w Gnieźnie. Cała nasza grupa przygotowała i zaprezentowała legendę o Warsie i Sawie. Mieliśmy piękne stroje i wspaniałą dekorację. Trzeba przyznać, że towarzyszyły nam spore emocje, ale wszystko poszło zgodnie z planem. Nasi koledzy z innych przedszkoli też się postarali. Była legenda o Królu Popielu, o Smoku Wawelskim. W tym konkursie wszyscy wygrywają. Zdobyliśmy puchar, dyplom, ciekawe książki o historii Państwa Piastów, słodycze i drobne upominki.  Jesteśmy z siebie zadowoleni.

galeria>>URODZINY KUBUSIA PUCHATKA
19.10.2017 r.


19 października w czwartek, my „Wiewiórki” i nasi młodsi koledzy z grupy „Biedronki” złożyliśmy wizytę w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Staszica. Pojechaliśmy tam na zaproszenie Kubusia Puchatka. Okazało się, że nasz drogi przyjaciel miał urodziny i koniecznie chciał je spędzić z nami. Nie mieliśmy dla Puchatka prezentów, ale dwukrotnie zagraliśmy dla jubilata utwór muzyczny na instrumentach w kształcie zwierząt.  Pomogliśmy też Kubusiowi ratować zwierzęta, które miały kłopoty np. trafiły do niewoli. Oczywiście tak na niby, po to aby zapamiętać, że każde nawet najmniejsze zwierzę ma swój dom, w którym czuje się najlepiej i nikt nie powinien go z tego domu zabierać.  Na koniec spotkania jeden z chłopców podziękował Pani bibliotekarce za wspaniałe zajęcia.  Z nową wiedzą, zadowoleni i już trochę głodni wróciliśmy do przedszkola.

galeria>>NIEZWYKŁY SPACER DO LASU
17.10.2017 r.


W dniu dzisiejszym, czyli we wtorek 17 października my grupa „Biedronki” i  „Wiewiórki” poszliśmy na spacer z bardzo ważnym zadaniem. Zatrzymaliśmy się na skraju lasu i … sadziliśmy kasztany, żołędzie oraz orzechy. Mamy nadzieję, że wkrótce wyrosną z nich młode drzewka a za kilka lat, kto wie może piękne, zdrowe drzewa.  Kiedy skończy się zima i nadejdzie wiosna pójdziemy w to samo miejsce i sprawdzimy, czy nasza praca przyniosła efekty.

galeria>>PIKNIK JESIENNY
14.10.2017 r.

Dzięki uprzejmości Państwa Solarek w sobotę mogliśmy spotkać się na jesiennym pikniku. Wspólnie z rodzicami braliśmy udział w sportowych konkurencjach, jeździliśmy bryczką, a  także obejrzeliśmy prawdziwe gospodarstwo, a w nim hodowlane zwierzęta i rolnicze maszyny. Niespodzianką dla nas była też możliwość obejrzenia z bliska karetki pogotowia. Po wyczerpujących zadaniach mogliśmy wspólnie odpocząć i coś przekąsić. Piekliśmy kiełbaski przy ognisku i delektowaliśmy się super wypiekami naszych mam. Bardzo fajnie spędziliśmy dzień.   

galeria>>WYCIECZKA DO PARKU
10.10.2017 r.

W celu kształtowania wrażliwości dziecka na piękno jesiennego krajobrazu oraz pogłębiania wiedzy postanowiliśmy wraz z grupą „Biedronek” oraz „Wiewiórek” wybrać się na wycieczkę do Parku Miejskiego im. W. Andersa w Gnieźnie. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią i podziwiały barwy polskiej złotej jesieni. Rozpoznawały najpopularniejsze gatunki roślin i zwierząt żyjących w parku. Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, a także karmiliśmy dzikie kaczki zamieszkujące w naszym paru. Wykorzystując piękną pogodę wybraliśmy się również do Parku im. T. Kościuszki na terenie którego znajduje się plac zabaw. Przedszkolaki z uśmiechami na twarzy biegły do miejsca, w którym czekała na nich wspaniała zabawa. Energia dzieci na placu zabaw była olbrzymia. Pobyt na wycieczce minął nam bardzo szybko i trzeba było wracać do przedszkola. Naszą wyprawę uznajemy za bardzo udaną i pełną pozytywnych wrażeń.

galeria>>DZIEŃ CHŁOPCA
29.09.2017r.

W tym dniu w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki składały swoim kolegom życzenia: zdrowia, uśmiechu, radości i fajnych zabawek. Wszyscy chłopcy wysłuchali „Sto lat” w wykonaniu koleżanek i otrzymali prezenty. Dzięki uroczystemu nastrojowi chłopcy w tym dniu czuli się docenieni i wyjątkowi.

galeria>>POWITANIE JESIENI
22.09.2017 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu witaliśmy Panią Jesień. Niestety nie mogła ona przybyć do nas osobiście, jednak zostawiła nam niezwykły prezent. Podarowała nam kosz pełen wspaniałych darów. Wypełniła go nie tylko owocami, warzywami, kasztanami, kwiatami i jarzębiną, ale także ukryła w nim ważny list. W liście opowiedziała nam o swoich darach, a także postawiła przed nami zadania do wykonania. Najpierw odpowiadaliśmy na pytania i zagadki, następnie wspólnie recytowaliśmy jesienny wierszyk. Zbieraliśmy też kasztany i zamienialiśmy się w drzewka kołyszące się na wietrze, a nawet parasolki osłaniające przed deszczem. Wyruszyliśmy też  na wspólną wyprawę na grzyby: maszerowaliśmy, omijaliśmy kałuże, chroniliśmy się przed wiatrem i deszczem. Na zakończenie zatańczyliśmy taniec z jesiennymi listkami. To był niezwykły dzień, pełen uśmiechów i radości.

galeria>>NASZE PRZEDSZKOLE 15.09.2017 r.

Skończyły się wakacje, w przedszkolu znowu tętni życie. Bawimy się z kolegami,  chodzimy na spacery, pracujemy i odpoczywamy. Brakuje nam kolegów, którzy odeszli do szkoły, ale cieszymy się, że poznaliśmy nowych.


Biedronki - galeria>>  Motylki - galeria>>   Żabki - galeria>>   Wiewiórki - galeria>>URODZINY NATALKI
06.09.2017r.

W grupie Żabki świętowaliśmy dzisiaj urodziny naszej koleżanki Natalki, to były pierwsze urodziny w naszej grupie i pierwsze, które Natalka obchodziła w przedszkolu. Natalka była bardzo podekscytowana ponieważ założyliśmy jej koronę i składaliśmy szczere życzenia. Po tradycyjnym „Sto lat” koleżanka poczęstowała nas słodyczami. Było bardzo miło i teraz wszystkie Żabki czekają na swoje urodziny.

galeria>>Zaproszenie na zebranie

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się  dnia 25 sierpnia 2017r. o godz. 16.30. w budynku Przedszkola „Leśna Kraina”.

Porządek zebrania:
1. Powitanie zebranych.
2. Przedstawienie Kadry Pedagogicznej.
3.  Potwierdzenie zapoznania się Rodziców z dokumentami regulującymi pracę Przedszkola- podstawą programową, Statutem, Koncepcją Przedszkola (zachęcamy Rodziców do zapoznania się z tymi dokumentami na stronie Przedszkola).
4. Omówienie zakupienia wyprawki przedszkolnej.
5. Omówienie systemu płatności czesnego oraz  należności za wyżywienie dziecka w przedszkolu.
6. Zaproponowanie Rodzicom formy spotkania integracyjnego (25 września 2017 r.- poniedziałek)
7. Spotkania z wychowawcami w grupach.
8. Spotkanie z Rodzicami zainteresowanymi dowozem dzieci do przedszkola.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego