2017-18 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2017-18

Przedszkole Leśna Kraina > Wieści z Leśnej Krainy
- Przedszkole Leśna Kraina


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
26.10.2017 r.

Dzisiaj w obecności licznych gości przyjęliśmy nowe dzieci do grona przedszkolaków. Po powitaniu naszych rodziców i bliskich nastąpiła część artystyczna w wykonaniu dzieci z grupy „Wiewiórki”. Występ „starszaków” został nagrodzony oklaskami oraz słodką niespodzianką. Zaraz po nich przyszła kolej na część artystyczną naszych nowych kolegów i koleżanek, którzy poprzez wyrecytowanie wiersza, zaśpiewanie piosenki połączonej z tańcem udowodnili nam, że w pełni zasługują na przyjęcie do grona przedszkolaków. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od swoich rodziców. Tuż po występie artystycznym dzieci zostały pasowane na przedszkolaka przez Pana Sławomira Krzyśkę przedsztawiciela Fundacji, który dotykając  każde dziecko olbrzymią kredką przyjmował je do grona przedszkolaków. Dzieci otrzymały medal, dyplom oraz rożek obfitości. Z pewnością był to ważny i niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli przedszkola.

galeria>>KONKURS  „LEGENDY BAJKĄ OPOWIEDZIANE”
25.10.2017 r.


W dniu 25 października my, grupa „Wiewiórki”, wzięliśmy udział w konkursie teatralnym zatytułowanym „Legendy bajką opowiedziane”. Konkurs odbył się na scenie Centrum Kultury „Scena to dziwna w Gnieźnie. Cała nasza grupa przygotowała i zaprezentowała legendę o Warsie i Sawie. Mieliśmy piękne stroje i wspaniałą dekorację. Trzeba przyznać, że towarzyszyły nam spore emocje, ale wszystko poszło zgodnie z planem. Nasi koledzy z innych przedszkoli też się postarali. Była legenda o Królu Popielu, o Smoku Wawelskim. W tym konkursie wszyscy wygrywają. Zdobyliśmy puchar, dyplom, ciekawe książki o historii Państwa Piastów, słodycze i drobne upominki.  Jesteśmy z siebie zadowoleni.

galeria>>URODZINY KUBUSIA PUCHATKA
19.10.2017 r.


19 października w czwartek, my „Wiewiórki” i nasi młodsi koledzy z grupy „Biedronki” złożyliśmy wizytę w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Staszica. Pojechaliśmy tam na zaproszenie Kubusia Puchatka. Okazało się, że nasz drogi przyjaciel miał urodziny i koniecznie chciał je spędzić z nami. Nie mieliśmy dla Puchatka prezentów, ale dwukrotnie zagraliśmy dla jubilata utwór muzyczny na instrumentach w kształcie zwierząt.  Pomogliśmy też Kubusiowi ratować zwierzęta, które miały kłopoty np. trafiły do niewoli. Oczywiście tak na niby, po to aby zapamiętać, że każde nawet najmniejsze zwierzę ma swój dom, w którym czuje się najlepiej i nikt nie powinien go z tego domu zabierać.  Na koniec spotkania jeden z chłopców podziękował Pani bibliotekarce za wspaniałe zajęcia.  Z nową wiedzą, zadowoleni i już trochę głodni wróciliśmy do przedszkola.

galeria>>NIEZWYKŁY SPACER DO LASU
17.10.2017 r.


W dniu dzisiejszym, czyli we wtorek 17 października my grupa „Biedronki” i  „Wiewiórki” poszliśmy na spacer z bardzo ważnym zadaniem. Zatrzymaliśmy się na skraju lasu i … sadziliśmy kasztany, żołędzie oraz orzechy. Mamy nadzieję, że wkrótce wyrosną z nich młode drzewka a za kilka lat, kto wie może piękne, zdrowe drzewa.  Kiedy skończy się zima i nadejdzie wiosna pójdziemy w to samo miejsce i sprawdzimy, czy nasza praca przyniosła efekty.

galeria>>PIKNIK JESIENNY
14.10.2017 r.

Dzięki uprzejmości Państwa Solarek w sobotę mogliśmy spotkać się na jesiennym pikniku. Wspólnie z rodzicami braliśmy udział w sportowych konkurencjach, jeździliśmy bryczką, a  także obejrzeliśmy prawdziwe gospodarstwo, a w nim hodowlane zwierzęta i rolnicze maszyny. Niespodzianką dla nas była też możliwość obejrzenia z bliska karetki pogotowia. Po wyczerpujących zadaniach mogliśmy wspólnie odpocząć i coś przekąsić. Piekliśmy kiełbaski przy ognisku i delektowaliśmy się super wypiekami naszych mam. Bardzo fajnie spędziliśmy dzień.   

galeria>>WYCIECZKA DO PARKU
10.10.2017 r.

W celu kształtowania wrażliwości dziecka na piękno jesiennego krajobrazu oraz pogłębiania wiedzy postanowiliśmy wraz z grupą „Biedronek” oraz „Wiewiórek” wybrać się na wycieczkę do Parku Miejskiego im. W. Andersa w Gnieźnie. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią i podziwiały barwy polskiej złotej jesieni. Rozpoznawały najpopularniejsze gatunki roślin i zwierząt żyjących w parku. Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, a także karmiliśmy dzikie kaczki zamieszkujące w naszym paru. Wykorzystując piękną pogodę wybraliśmy się również do Parku im. T. Kościuszki na terenie którego znajduje się plac zabaw. Przedszkolaki z uśmiechami na twarzy biegły do miejsca, w którym czekała na nich wspaniała zabawa. Energia dzieci na placu zabaw była olbrzymia. Pobyt na wycieczce minął nam bardzo szybko i trzeba było wracać do przedszkola. Naszą wyprawę uznajemy za bardzo udaną i pełną pozytywnych wrażeń.

galeria>>DZIEŃ CHŁOPCA
29.09.2017r.

W tym dniu w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki składały swoim kolegom życzenia: zdrowia, uśmiechu, radości i fajnych zabawek. Wszyscy chłopcy wysłuchali „Sto lat” w wykonaniu koleżanek i otrzymali prezenty. Dzięki uroczystemu nastrojowi chłopcy w tym dniu czuli się docenieni i wyjątkowi.

galeria>>POWITANIE JESIENI
22.09.2017 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu witaliśmy Panią Jesień. Niestety nie mogła ona przybyć do nas osobiście, jednak zostawiła nam niezwykły prezent. Podarowała nam kosz pełen wspaniałych darów. Wypełniła go nie tylko owocami, warzywami, kasztanami, kwiatami i jarzębiną, ale także ukryła w nim ważny list. W liście opowiedziała nam o swoich darach, a także postawiła przed nami zadania do wykonania. Najpierw odpowiadaliśmy na pytania i zagadki, następnie wspólnie recytowaliśmy jesienny wierszyk. Zbieraliśmy też kasztany i zamienialiśmy się w drzewka kołyszące się na wietrze, a nawet parasolki osłaniające przed deszczem. Wyruszyliśmy też  na wspólną wyprawę na grzyby: maszerowaliśmy, omijaliśmy kałuże, chroniliśmy się przed wiatrem i deszczem. Na zakończenie zatańczyliśmy taniec z jesiennymi listkami. To był niezwykły dzień, pełen uśmiechów i radości.

galeria>>NASZE PRZEDSZKOLE 15.09.2017 r.

Skończyły się wakacje, w przedszkolu znowu tętni życie. Bawimy się z kolegami,  chodzimy na spacery, pracujemy i odpoczywamy. Brakuje nam kolegów, którzy odeszli do szkoły, ale cieszymy się, że poznaliśmy nowych.


Biedronki - galeria>>  Motylki - galeria>>   Żabki - galeria>>   Wiewiórki - galeria>>URODZINY NATALKI
06.09.2017r.

W grupie Żabki świętowaliśmy dzisiaj urodziny naszej koleżanki Natalki, to były pierwsze urodziny w naszej grupie i pierwsze, które Natalka obchodziła w przedszkolu. Natalka była bardzo podekscytowana ponieważ założyliśmy jej koronę i składaliśmy szczere życzenia. Po tradycyjnym „Sto lat” koleżanka poczęstowała nas słodyczami. Było bardzo miło i teraz wszystkie Żabki czekają na swoje urodziny.

galeria>>Zaproszenie na zebranie

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się  dnia 25 sierpnia 2017r. o godz. 16.30. w budynku Przedszkola „Leśna Kraina”.

Porządek zebrania:
1. Powitanie zebranych.
2. Przedstawienie Kadry Pedagogicznej.
3.  Potwierdzenie zapoznania się Rodziców z dokumentami regulującymi pracę Przedszkola- podstawą programową, Statutem, Koncepcją Przedszkola (zachęcamy Rodziców do zapoznania się z tymi dokumentami na stronie Przedszkola).
4. Omówienie zakupienia wyprawki przedszkolnej.
5. Omówienie systemu płatności czesnego oraz  należności za wyżywienie dziecka w przedszkolu.
6. Zaproponowanie Rodzicom formy spotkania integracyjnego (25 września 2017 r.- poniedziałek)
7. Spotkania z wychowawcami w grupach.
8. Spotkanie z Rodzicami zainteresowanymi dowozem dzieci do przedszkola.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego