2016/2017 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2016/2017

Szkoła Podstawowa > Aktualności

30 września 2016 r. - Dzień Chłopca

Tego dnia w naszej szkole świętowali wszyscy chłopcy. Uczniowie zostali obdarowani przez Panią Dyrektor słodkimi upominkami ufundowanymi przez Zarząd Fundacji Wspierania i Rozwoju Edukacji. Nasi najmłodsi uczniowie, klas pierwszych świętowali cały dzień. Dziewczynki z tej okazji przygotowały dla nich pyszne babeczki, które własnoręcznie dekorowali. Na koniec wręczyły im prawdziwie „męskie” upominki ;) Bardzo miło spędziliśmy ten dzień.


galeria>>


28 września 2016 r. - Dzień Latawca


Dzień latawca to jeden dzień w roku, w którym niebo całej naszej Ziemi przystrojone jest latawcami w każdym zakątku świata. Uczniowie naszej szkoły postanowili przyłączyć się do tej akcji. Do wspólnego wykonania latawców zaprosiliśmy rodziców. Własnoręcznie wykonane, kolorowe latawce, dzięki pogodzie, która tego dnia dopisała unosiły się powietrzu. Wspaniale się bawiliśmy wprawiając je w ruch. Dzień latawca to świetna okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.


galeria>>


23 września 2016 r. - Powitanie jesieni

Dzisiaj najmłodsi uczniowie naszej szkoły przywitali tegoroczną jesień. Pierwszym etapem naszych zajęć był spacer do lasu, gdzie zbieraliśmy liście, szyszki, żołędzie i inne dary jesieni. Następnie ze zgromadzonych leśnych darów utworzyliśmy portret PANI JESIENI, którą chwile później przywitaliśmy na szkolnym placu. Wspólnym zabawom i tańcom nie było końca. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.


galeria>>


1 września 2016 r. - Obchody 77. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Dnia 1 września delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach związanych z 77. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Obchody odbyły się pod Pomnikiem pomordowanych i zamęczonych Polaków przez okupanta w czasie II wojny światowej w Parku im. Tadeusza Kościuszki. Po okolicznościowych przemówieniach delegacje szkół i instytucji złożyły wiązanki kwiatów i wieńce. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekującym się nauczycielem.


galeria>>


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczął się Eucharystią w pobliskiej kaplicy pw. Matki Bożej Miłosierdzia, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkół PORKOM. Mszę św. odprawiali: ks. Piotr Dworek – proboszcz parafii oraz ks. Grzegorz Dębowski – katecheta naszej szkoły. Po zakończonym nabożeństwie odbyła się uroczysta akademia. Zebranych powitali: Pani Dyrektor Marzena Wietrak i Pan Sławomir Krzyśka – założyciel Fundacji Wspierania i Rozwoju Edukacji oraz Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego. Po udanym
wypoczynku w czasie letnich wakacji wszyscy nabrali nowych sił do działania, aby sprostać nowym wyzwaniom w tym roku szkolnym.


galeria>> 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego