2016-2017 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2016-2017

Przedszkole Leśna Kraina > Wieści z Leśnej Krainy
- Przedszkole Leśna KrainaŻEGNAJ PRZEDSZKOLE
30.06.2017  r.

Dziś w przedszkolu wyjątkowy dzień. Ostatni żegnamy się na czas wakacji. Żabki i Motylki otrzymały z tej okazji z rąk Pani Dyrektor dyplomy, a także drobne niespodzianki  i dużo słodkości.  Mamy nadzieję, ze po wakacjach wrócą z nowymi opowieściami, uśmiechnięci i szczęśliwi. Niestety nie ze wszystkimi będziemy mogli spotkać się po wakacjach, opuszczają nas Wiewiórki, które od września idą już do szkoły. Z tej okazji ich młodsi koledzy dzieci z grupy Biedronki przygotowały dla nich uroczysty występ. Było dużo śmiechu, śpiewu, ale także wzruszeń. Występ bardzo się Wiewióreczkom spodobał. Następnie Wiewióreczki same wystąpiły przed niezwykłą publicznością, własnymi rodzicami.  Recytowały wierszyki, tańczyły, śpiewały, a z twarzy rodziców nie schodził uśmiech, a w oczach pojawiały się łzy wzruszenia. Dzieci za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami, a później przyjęły z rąk wychowawców dyplomy, prezenty i słodkie upominki. Rodzice także podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do wychowania ich dzieci. Wzruszeniom nie było końca. Następnie wszyscy zasiedli do stołu by skosztować przygotowanych na te okazję słodkości. Dodatkową niespodzianką był film, wspominający nie tylko ostatni rok pracy i zabaw w przedszkolu, ale także to jak wyglądały nasze dzielne Wiewiórki gdy zaczęły swą historię z przedszkolem.  To był dzień pełen radości, śmiechu, ale także wzruszeń. Naszym dzielnym starszakom życzymy, aby z radością i zapałem przystąpiły do nowych zadań i obowiązków, które czekają na nich w szkole.ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE ŻABKI
29.06.2017 r.

W czwartek w grupie Żabek odbyły się zajęcia otwarte. Rodzice, którzy bardzo licznie zdecydowali się skorzystać z zaproszenia mogli zobaczyć jak ich dzieci na co dzień funkcjonują w przedszkolu. Nie tylko przekonali się czym zajmują się ich dzieci, ale także sami uczestniczyli w przygotowanych zajęciach. Przedszkolaki  przywitały się wierszykiem, a następnie przystąpiły do pracy. Rozpoznawały i segregowały przedmioty związane z wakacjami, przeliczały je, uważnie słuchały prezentowanego przez panią wiersza i opowiadały o tym co robi się w wakacje. Tańczyły i śpiewały udało się zachęcić rodziców do wspólnej zabawy, a następnie razem z rodzicami wykonali piękną pracę plastyczną. Żabki spisały się znakomicie, a rodzice byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich pociech.


MOTOSERCE 2017
18.06.2017 r.


Stowarzyszenie Żyrafa już po raz trzeci zorganizowała Festyn Rodzinny pt. „MOTOSERCE 2017 Serce-Sercu Gramy dla Gabrysi, Tymona i Jakuba”. Współorganizatorem tego wydarzenia był klub BORN TO RIDE MC. Celem tegorocznego festynu była zbiórka pieniędzy dla trójki dzieci, którzy pomimo swojego młodego wieku borykają się z chorobą. Gnieźnianie poza hojnym sercem mieli również okazję podzielić się czymś bardzo cennym, a mianowicie krwią, którą można było oddać w podstawionym  „Krwiobusie”. Szkoła Porkom wraz z Przedszkolem „Leśna Kraina” przyłączyły się do tak szczytnej akcji. Dla mieszkańców naszego miasta przedstawiliśmy inscenizację znanego wiersz Jana Brzechwy „Kwoka”, poza tym dzieci miały okazję zrobienia sobie z nami pamiątkowego zdjęcia oraz pokolorowania obrazków z bohaterami utworu. W przerwach między występami spacerowaliśmy na placu św. Wojciecha zbierając pieniądze i uśmiechając się do zdjęć. Warto się pochwalić, że nasza puszka była ciężka, z radością było słuchać brzęku monet. Całą zebraną kwotę przekazaliśmy organizatorom festynu. Jesteśmy wdzięczni za tak liczne przybycie i okazanie serca Gabrysi, Tymonowi oraz Jakubowi. DZIĘKUJEMY!!!

galeria>>


HODOWLA MOTYLI
13.06.2017 r.

W Dniu Dziecka założyliśmy hodowlę motyli. Gąsienice umieściliśmy na pokrzywie, zabezpieczyliśmy hodowlę specjalną osłonką i obserwowaliśmy. Z niecierpliwością czekaliśmy kiedy zobaczymy piękne owady. Z gąsienic powstały poczwarki z którymi nic się nie działo i chwilami traciliśmy nadzieję, że doczekamy się końca procesu. Ale udało się, dzisiaj wypuściliśmy siedem wspaniałych motyli, które rozwinęły się na naszych oczach. Super doświadczenie.

galeria>>MALOWANIE W PLENERZE
9.06.2017 r.

Przedstawiciele naszego Przedszkola uczestniczyli dzisiaj w Międzyprzedszkolnym Konkursie pt. „Legenda pędzlem malowana”. Kuba i Tobiasz namalowali piękną ilustrację do „Legendy o smoku wawelskim”. W pracy przedstawili oczywiście smoka, zamek, jaskinię, owcę oraz Wisłę. Chłopcy otrzymali piękne nagrody i uznanie jury.

galeria>>DZIEŃ DZIECKA
1.06.2017  r.

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z  tej okazji wszyscy zebraliśmy  się w jednej sali, gdzie czekała na nas pani Dorotka z tajemniczą paczką. Wszyscy usiedliśmy spokojnie w kole i z zainteresowaniem czekaliśmy co wydarzy się dalej. Okazało się, że w paczce znajdowała się pokrzywa!!! Od razu pojawiło się mnóstwo pytań, na które szybko uzyskaliśmy odpowiedzi. Pokrzywa była nam potrzebna do założenia hodowli motyli. Od teraz mieliśmy możliwość obserwowania złożonego procesu życia od gąsienicy do dorosłego motyla. Jak się okazało to nie było koniec atrakcji na dziś. Jeszcze przed obiadem wyruszyliśmy na osiedlowy plac zabaw gdzie odbyły się liczne konkurencje sportowe. Zawody zaczęliśmy od przeciągania liny, które dostarczyły nam wiele emocji zwłaszcza kiedy naprzeciw dzieci stanęli dorośli. Poza tym ścigaliśmy  się w workach oraz z woreczkami na głowie. Konkurencją towarzyszyły głośne okrzyki oraz oklaski, zabawa była naprawdę przednia. Na zakończenie każdy otrzymał garść słodkości :-) :-) :-)

galeria>>


WYJŚCIE DO KINA
29.05.2017 r.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wybraliśmy się wszyscy na wycieczkę do kina Helios. Seans, który dla nas przygotowano to klasyka bajek polskich. Mieliśmy okazję obejrzeć wybrane odcinki znanych polskich filmów animowanych: „Proszę słonia!”, „Dziwne przygody Koziołka Matołka”, „Reksio”, „Wyprawa Profesora Gąbki” oraz „Bolek i Lolek wyruszają w świat”. Bawiliśmy się świetnie; było dużo śmiechu, radości i zaskoczeń. Animacje były bardzo kolorowe, a bohaterzy nietypowi i bardzo interesujący. Do kina pojechaliśmy autobusem co stanowiło dla nas dodatkową atrakcję. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się wspólnie obejrzeć coś na wielkim kinowym ekranie.

galeria>>


FESTYN RODZINNY
27.05.2017 r.

Dzisiaj postanowiliśmy uczcić Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. W ośrodku jeździeckim „Jantar” znalazły się atrakcje dla wszystkich uczestników festynu. Festyn rozpoczął występ rycerstwa średniowiecznego, poznaliśmy konkurencje w których rycerze przedstawiali swój kunszt i umiejętności. Główną atrakcją dla rodziców były występy dzieci oraz przygotowane prezenty, dla dzieci wystąpiła kadra przedszkola w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „Kwoka”. Dzieci otrzymały prezenty z okazji swojego święta, mogły też przez cały czas trwania festynu smażyć kiełbaski przy ognisku, zwiedzać stajnię, jeździć na kucyku lub bryczce. Wszyscy dobrze się bawili a co najważniejsze rozpieszczała nas piękna słoneczna pogoda.

galeria>>


MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS TAŃCA
VINCENT-DANCE
19.05.2017 r.


Dzisiaj dzieci z grupy „Wiewiórki” zatańczyły taniec kangurków w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Vincent-Dance, który odbył się w Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia. „Wiewióreczki za swój taniec otrzymały piękny gromkie brawa, dyplom i nagrody.

galeria>>


WARSZTATY FLORYSTYCZNE
DLA RODZICÓW I DZIECI
6.04.2017 r.

Dzisiejsze popołudnie w przedszkolu spędziliśmy z naszymi rodzicami. Pod czujnym okiem pani florystyki tworzyliśmy kompozycje świąteczne. W przedszkolu było kolorowo i wesoło, powstawały stroiki z gałązek wierzbowych, kwiatków, piórek, wstążeczek, kory i oczywiście pisanek. Wszyscy uczestnicy warsztatów wychodzili uśmiechnięci, zadowoleni ze swojej pracy i w świątecznych nastrojach.

galeria>>PRZEDSTAWIENIE „TRZY MAGICZNE SŁOWA”
4.04.2017 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk z przedstawieniem pt. „Trzy magiczne słowa”. Jest to opowieść o pewnym krnąbrnym księciu. Mama księcia Królowa postanowiła wysłać go w podróż licząc, że zmieni on swoje dotychczasowe zachowanie. Książę miał wybrać się do odległego królestwa i nauczyć się dobrych manier i mądrego rządzenia od swej ciotki Honoraty. Po drodze został jednak napadnięty i okradziony, musiał wiec szukać pomocy. Schronienie i ubranie dostał od pewnej biednej kobiety, a za pomoc odwdzięczył się jej znanym magicznym słowem „dziękuje”. Ponieważ był bardzo głodny, a kobieta akurat przygotowywała obiad użył kolejnego magicznego słowa: „proszę” i kobieta chętnie podzieliła się z nim ugotowanym posiłkiem. Najedzony i w nowym ubraniu wyruszył w dalszą podróż, wędrował jednak tak długo, że dopadło go zmęczenie. Znalazł miejsce, gdzie mógłby odpocząć, jednak w domu nikogo nie było, a w kominku dogasał ogień. Książę napalił w kominku i poszedł spać. Gdy właścicielka domu wróciła okazało się, książę spalił cały zapas drewna, który kobieta zgromadziła na zimę, zrobiło mu się, więc żal kobiety i by wyrazić swą skruchę użył kolejnego magicznego słowa: „ przepraszam”. Staruszka wybaczyła księciu, a on podróżował dalej. Gdy dotarł do królestwa ciotki, dostał od niej mądrą radę by już zawsze używał tych trzech magicznych słów, które poznał po drodze, a będzie dobrym królem, na jaki zasługuje jego królestwo. Książę skorzystał z rady ciotki i odtąd zawsze używał tych trzech słów, a wszyscy w królestwie go podziwiali i szanowali. My także będziemy pamiętać o tym by używać tych słów i być miłym dla innych wtedy i oni będą mili dla nas.

galeria>>GOŚĆ W PREDSZKOLU
FRYZJER
3.04.2017 r.

Dzisiaj gościliśmy w przedszkolu pana fryzjera, który opowiadał nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się, że żeby mieć piękne włosy trzeba o nie bardzo dbać. Trzeba je myć, szczotkować, podcinać i dobrze się odżywiać. Nasze włosy potrzebują witamin, więc kiedy jamy owoce i warzywa to dostarczamy witamin całemu naszemu organizmowi, także włosom. Pan fryzjer pokazał nam wiele interesujących rzeczy, które potrzebne są w jego pracy i opisał, do czego one służą i jak działają, jednak największą atrakcją tego spotkania była koloryzacja naszych włosów na różowo, fioletowo, czerwono i zielono. Wyglądaliśmy bajecznie.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POEZJI OBCHODZONY
PIERWSZEGO DNIA WIOSNY
21.03.2017 r.

Dzisiejszy dzień był dniem pełnym wrażeń. Po pierwsze powitaliśmy wiosnę, Nareszcie!!! Co prawda pogoda nie jest wiosenna ale wszyscy wierzymy, że to się wkrótce zmieni. Pani Wiosna niestety nie mogła do nas przyjść osobiście, ale napisała list, w którym przepraszała za swoją nieobecność. Zmogła ją chorobaL. Życzymy Pani Wiośnie szybkiego powrotu do zdrowia. Ale wracając do listu. Był on pełen serdecznych życzeń i…. wiosennych zadań do wykonania. Na przykład: odgadywanie zagadek, szukanie w sali zwiastunów wiosny, rozwiązywanie zadań matematycznych, zabawy pantomimiczne, wykonanie portretu Pani Wiosny. Uff !!! Daliśmy radę ale łatwo nie byłoJ. Pani Wiosna przygotowała dla nas jeszcze jedną niespodziankę. Otóż okazało się, że 21 marca obchodzimy także Międzynarodowy Dzień Poezji. Dzień ten został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Z tej okazji pan Sławomir Krzyśka, nauczyciel i poeta, odwiedził nas, aby czytać przedszkolakom wiersze. Były to m.in. „Na straganie” Jana Brzechwy, „Lokomotywa” Juliana Tuwima, „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredro. Pan Sławek także przeczytał oraz zilustrował wiersz „Kredka”, którego autorkami są studentki pana Sławka. Na sam koniec dowiedzieliśmy się, że On sam jest także autorem wierszy dla dzieci. Trzy z nich przeczytał „Ogórek Jurek”, „Jeż”, „Pasek”. Podobały się nam. To był fantastyczny dzień.

galeria>>


GOŚCIE W PRZEDSZKOLU
16.03.2017 r.

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu gościliśmy panie florystyki, które zapoznały nas ze swoim zawodem. Z ogromnym zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści na temat pracy w kwiaciarni. W dalszej części spotkania sami zostaliśmy florystami. Na początek zapoznaliśmy się z potrzebnymi do pracy materiałami i narzędziami, następnie z  ogromnym zaangażowaniem przystąpiliśmy do działania. W pierwszej kolejności przyozdobiliśmy doniczki, następnie każdy samodzielnie zgodnie z wskazówkami florystek wypełnił swoją doniczkę keramzytem w celu zapewnienia roślinie odpowiedniego drenażu, później każdy z nas wsadził bratki i zasypał ziemią. Na koniec panie nauczyły nas- dzielnych florystów jak mamy dbać o swoje dzieło. W nagrodę otrzymaliśmy naklejkę FLORYSTA NA MEDAL.

galeria>>EKSPERYMENTY Z DŹWIĘKIEM
9.03.2017 r.

Czy można złapać dźwięk? okazuje się, że można. Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy eksperta od dźwięku. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że jeśli dysponujemy odpowiednim sprzętem możemy nie tylko nagrać interesujące nas dźwięki, ale także odpowiednio je modyfikować. Spośród wszystkich dzieci pan wybrał dwoje chętnych i nagrał wypowiadane przez nich wierszyki. Pokazał, że wierszyki te można; puścić od tyłu co całkiem odmieniło ich sens, bardzo szybko lub powoli co także zmieniło ich odbiór, a nawet podmienić głosy - tworząc bardzo piskliwy, albo wręcz przeciwnie przerażający. Pan wytłumaczył nam także co to jest echo i mogliśmy zaobserwować jak ono powstaje. Poznaliśmy różne sprzęty, takie jak specjalne mikrofony i głośniki, przekonaliśmy się jak działają i dowiedzieliśmy się jak należy prawidłowo z nich korzystać. Na koniec nagraliśmy dwie piosenki. Grupa „Żabki” i „Motylki” „Jestem sobie przedszkolaczek”, a grupa „Biedronki” i „Wiewiórki” „Przedszkole- drugi dom”.  Pokaz bardzo nam się podobał i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzi nas podobny gość.

galeria>>NIETYPOWY GOŚĆ NIKUŚ
9.03.2017 r.

Dnia 9.03.2017  r. odwiedził nas nietypowy gość, był to gekon „Nikuś”. Podczas wizyty gościa dowiedzieliśmy się skąd pochodzi, czym się odżywia, widzieliśmy także jak Pani opiekun karmi Nikusia. W nagrodę mieliśmy możliwość pogłaskać go a nawet potrzymać na rękach. Później zrobiliśmy sobie z Nikusiem pamiątkowe zdjęcie w australijskiej scenerii. Mamy nadzieje, że odwiedzą Nas niebawem także inne zwierzęta egzotyczne.

galeria>>SPOTKANIE EDUKACYJNE
„ELEKTRYCZNOŚĆ
15.02.2017 r.

W dniu dzisiejszym odwiedzili nas goście, którzy przygotowali dla nas pogadankę o elektryczności oraz zaprosili do sesji fotograficznej. Na początku spotkania obejrzeliśmy krótki filmik, z którego dowiedzieliśmy się jaka jest rola prądu w codziennym życiu, jakie są źródła jego wytwarzania, jakie niesie ze sobą niebezpieczeństwa nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych oraz nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów elektrycznych. Podczas pogadanki zadawaliśmy pytania ale też odpowiadaliśmy na trudne zagadki. Dzisiejsze spotkanie było źródłem cennych wskazówek ponieważ nauczyło nas jak bezpiecznie i racjonalnie użytkować energie elektryczną. Następnie odbyła się sesja fotograficzna w czasie której każdy z nas mógł się wcielić w postać z „Krainy Lodu”: dziewczynki zakładały strój Elzy, a chłopcy strój Kristoffa. Po zakończeniu sesji  serdecznie podziękowaliśmy naszym gościom i rozeszliśmy się do swoich sal. Teraz z niecierpliwością czekamy na to, by móc obejrzeć zrobione zdjęcia.

galeria>>DZIEŃ BABCI I DZIADKA
GRUPA WIEWIÓRKI I BIEDRONKI
27.01.2017 r.

To był wyjątkowy dzień, świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka. Zaprosiliśmy Dziadków i Babcie dzieci grup „Biedronki” i „Wiewiórki” na salę przy ulicy Słomianka, aby mogli zobaczyć nasz występ. Przygotowaliśmy część artystyczną, w której śpiewaliśmy piosenki oraz składaliśmy piękne życzenia naszym dziadkom. Nasz występ został nagrodzony gromkimi brawami. Schodząc ze sceny wręczaliśmy naszym gościom pięknie wykonane prezenty laurki. Potem przyszła pora na słodki poczęstunek i ciepłe napoje, a w między czasie nasi nauczyciele przedstawili scenkę z życia przedszkolaka. Na koniec odbył się konkurs zgadywanek, ale to nie my odgadywaliśmy, lecz nasi goście.  Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. I za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi dziadkami.

galeria>>


DZIEŃ BABCI I DZIADKA
GRUPA ŻABKI I MOTYLKI
26.01.2017  r.

Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Zaprosiliśmy naszych kochanych gości na salę  przy ulicy Słomianka, by mogli zobaczyć specjalnie na tę okazję przygotowany występ. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i pięknie recytowaliśmy wierszyki, wszystko po to by zobaczyć to co najcenniejsze- uśmiechy na twarzach naszych Babć i Dziadków. Później zaprosiliśmy naszych Gości do wspólnego obejrzenia filmu, o tym jak wygląda nasza codzienność w przedszkolu. Wzruszeniom, uśmiechom i oklaskom nie było końca. Wręczyliśmy także Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i drobne prezenty, a potem zaprosiliśmy naszych Gości na drobny poczęstunek. Wspaniale spędziliśmy czas, za rok znów się spotkamy by wspólnie świętować ten niezwykły dzień.

galeria>>BALIK KARNAWAŁOWY
11.01.2017 r.

Dziś w przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Był to magiczny dzień,  pełen kolorów, uśmiechów i radości. Każdy z nas mógł wcielić się w kogo tylko chciał i tak w przedszkolu pojawili się czarodzieje, królowie, księżniczki, wróżki i wiele innych postaci, znanych nie tylko z bajek i baśni. Bawiliśmy się wspólnie; tańczyliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki i uczestniczyliśmy w konkursach. Odwiedził nas też niespodziewany gość Gwiazdor. Zaśpiewaliśmy Gwiazdorowi piosenki i wyrecytowaliśmy wierszyki, a w nagrodę dostaliśmy nie tylko prezenty, ale także mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem. Szkoda, że na następny bal trzeba będzie czekać kolejny rok.


galeria>>PRZEDSZKOLNE JASEŁKA
21.12.2016 r.


Przez ostatni miesiąc przygotowywaliśmy się do JASEŁEK. Dzisiaj nasi kochani rodzice, dziadkowie i inni członkowie naszych rodzin przybyli do sali przy ulicy Słomianka, aby zobaczyć nasz występ. W naszych Jasełkach głównymi postaciami byli bohaterowie bajek, którzy przypomnieli nam i gościom o wielu wartościach i prawdach życiowych. Po występie wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Atmosfera była iście świąteczna. Naszym rodzicom serdecznie dziękujemy za piękne stroje przygotowane na występ.

galeria>>PRZEDSTAWIENIE
„CZERWONY KAPTUREK SPOTYKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”
19.12.2016 r.


Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk z przedstawieniem pt. „ Czerwony Kapturek spotyka Świętego Mikołaja”. Jest to bożonarodzeniowa wersja znanej nam doskonale baśni braci Grimm. Święty Mikołaj wybiera się w podróż po bajkach i baśniach i odwiedza znanych nam z kart książek i opowieści bohaterów. Tego dnia z wizytą wybrał się do krainy Czerwonego Kapturka. Spotkał nie tylko samego Czerwonego Kapturka, jej babcię i Gajowego, ale także zmienionego wilka. Wilk w wyniku złożonej Mikołajowi obietnicy został wegetarianinem i zatrudnił się jako leśny goniec. Zaprzyjaźnił się z wszystkimi mieszkańcami lasu i służył im pomocą. Niestety w wyniku wypadku stracił pamięć i zapomniał o danej obietnicy, chciał oszukać Czerwonego Kapturka i skrzywdzić babcię. Dzięki pomocy Świętego Mikołaja wilkowi udało się odzyskać pamięć i tym samym odstąpił on od swych niecnych zamiarów. Teraz już zawsze będziemy pamiętać, że należy być dobrym dla bliskich i przyjaciół, nie tylko w święta.

galeria>>


PIECZEMY PIERNIKI I CIASTECZKA
16.12.2016 r.


Dzisiejsze przedpołudnie spędziłyśmy niezwykle pracowicie. Zgodnie z przedświąteczną tradycją motywem przewodnim tego dnia było pieczenie pierników i ciasteczek. Praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu bo bardzo chętnie pomagałyśmy miksować, wałkować ciasto oraz wykrawać pierniki i ciasteczka o różnych kształtach . W całym przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonych pierników i ciastek, który wprawił nas w cudowny świąteczny nastrój. Kolejna porcja już za rok, a nasi rodzice będą mogli spróbować naszych wypieków na przedszkolnych Jasełkach. Życzymy smacznego.

galeria>>


NIECODZIENNI GOŚCIE
13.12.2016r.

Dzisiaj do naszego przedszkola przyjechali goście . To była policja.. tzn. Pani Policjantka i Pan Policjant. Nie, nie, na szczęście nic złego się nie stało. Odwiedzili nas w celach edukacyjnych. Za pomocą bardzo ciekawych pomocy dydaktycznych uczyli nas zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Oczywiście, my już od dawna wiemy, jak , gdzie i kiedy należy przechodzić przez ulicę, jakie są numery telefonów do poszczególnych służb i jaki jest numer alarmowy ale przecież wiedzę należy utrwalać. Na zakończenie spotkania, które było bardzo pouczające każdy z nas otrzymał na rączkę pieczątkę z wizerunkiem Pana Pyrka policyjnej maskotki.

galeria>>


„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”
5.12.2016 r.

Dzisiaj w przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć pomocnicę Świętego Mikołaja oraz dwoje licealistów z naszej szkoły. Starsi koledzy zapoznali nas z bohaterami książki Astid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Wszyscy z uwagą słuchaliśmy czytanych fragmentów dzięki, którym mogliśmy się przenieść w krainę naszej wyobraźni stając się na moment jednym z poznanych bohaterów. W podziękowaniu za zapoznanie nas z tak ciekawą książką wręczyliśmy naszym gościom własnoręcznie wykonane zakładki.
Serdecznie dziękujemy licealistom za poświęcony nam czas.

galeria>>


MIKOŁAJKI
6.12.2016 r.

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy Mikołajki. Z tej okazji zadbaliśmy o to, żeby w naszych strojach nie zabrakło czegoś czerwonego, a na głowy założyliśmy mikołajkowe czapki. Zebraliśmy się wszyscy we wspólnej sali by razem świętować, bawić się, tańczyć i rozwiązywać mikołajkowe zagadki. Wspólnie zastanawialiśmy się czy Mikołaj nas odwiedzi i przyniesie nam wyczekiwane prezenty. Nie zawiedliśmy się, Mikołaj przyjechał i przywiózł ze sobą worek pełen prezentów. Uroczyście przywitaliśmy naszego gościa wspólnie recytując przygotowany wcześniej wiersz:
Witaj Święty Mikołaju tutaj w naszej sali,
witaj
ą Cię wszyscy i duzi i mali,
spójrz na nasze buzie, jak si
ę uśmiechają,
Ty wiesz o tym dobrze, bardzo ci
ę kochają”.
Mikołaj rozdał przyniesione upominki i wyruszył w dalszą drogę by prezentami obdarować wszystkie grzeczne dzieci.

galeria>>


ANDRZEJKI
30.11.2016 r.

Dzisiaj w przedszkolu hucznie obchodziliśmy ANDRZEJKI. Dowiedzieliśmy się, że w dzień Świętego Andrzeja należy sobie wróżyć, a te wróżby się spełniają. Pewna Cyganka wróżyła nam z fusów, pani Justyna wróżyła z kart, a pan Damian z tajemniczej skrzyni. Oprócz wróżb były jeszcze tańce i wspaniała atmosfera. Bardzo lubimy się przebierać więc w przedszkolu zjawiły się w tym dniu wróżki, czarodzieje i wiele innych postaci. Było super.

galeria>>


WIZYTA W BIBLIOTECE
29.11.2016 r.

W dniu 29 listopada pojechaliśmy autobusem tzn. grupa „Wiewiórki” i „Biedronki” do Miejskiej Biblioteki Dziecięcej w Gnieźnie. Myśleliśmy, że będzie to standardowa wizyta. Okazało się jednak, że w Świecie Bajek nastał wielki bałagan. To zła czarownica pozamieniała „domy” naszych bohaterów. I tak: „Smurfy” trafiły do bajki „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia” znaleźli się w baśni „Księżniczka na ziarnku grochu”, a „Królewna Śnieżka” zgubiła się w bajce „Kopciuszek”. Kompletny chaos. Naszym zadaniem było przywrócenie porządku. Ciężko pracowaliśmy odwracając złe czary. Po półtorej godzinie zaklęć i zadań, w Krainie Bajek znów zapanował porządek. Nasi ulubieńcy z powrotem „zamieszkali w swoich domach” , a my zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola…. na obiadek.


galeria>>DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25.11.2016 r.


Dzisiaj jest święto PLUSZOWYCH MISIÓW, dlatego dzisiaj do przedszkola przyszły z nami nasze Przytulanki. Bawiły się z nami bardzo wesoło. Na początku poznaliśmy historię pierwszego pluszaka, następnie każde dziecko przedstawiło swojego ulubionego misia. Trzeba przyznać, że wiele imion było bardzo oryginalnych. Panie przygotowały dla nas opaski z uszami misiów i wymalowały nas tak, że sami wyglądaliśmy jak nasze słodkie pluszowe misie, tańczyliśmy i świetnie się bawiliśmy. Nasze misie na pewno z przyjemnością przyjdą z nami do przedszkola już za rok.

galeria>>


PRZEDSTAWIENIE pt. “SZEWCZYK DRATEWKA”
21.11.2016 r.

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Szewczyk Dratewka”. Główny bohater wiódł życie ubogiego szewca, który mimo tego, że nie miał dużego dobytku, był pogodnym i dobrym człowiem. Szewczyk dowiedziawszy się, iż zła czarownica zamkneła w zamku księżniczkę postanowił ją uwolnić i wyruszył w podróż. Wędrując spotykał na swojej drodze mrówki, pszczoły oraz kaczkę, którym udzielił pomocy. W końcu Szewczyk dotarł do zamku, w którym czekała na niego czarownica z trzema zadaniami. Zadania okazały się trudne, ale wtedy z pomocą przybyły kolejno mrówki, pszczoły i kaczka. Dzięki ich pomocy Szewczyk Dratewka wypełnił wszystkie zadania i uwolnił księżniczkę. Przedstawie nauczyło nas, że każdy czyn będzie nagrodzony. Dobre rzeczy zdarzają się osobą, które pomagają innym, dlatego warto to robić.

galeria>>


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
28.10.2016 r.

Dzisiaj w obecności swoich rodziców i bliskich najmłodsze dzieci stały się prawdziwymi Przedszkolakami. Po powitaniu gości nastąpiła część artystyczna, w której koledzy i koleżanki ze starszych grup wprowadzili nas swoim występem w świat bajek. W podziękowaniu za swój występ „starszacy” otrzymali oklaski oraz słodkości. Zaraz po nich przyszła kolej na najmłodszych, którzy poprzez wyrecytowanie wiersza, zaśpiewanie piosenki połączonej z tańcem udowodnili, że w pełni zasługują na przyjęcie do grona Przedszkolaków. Za swój debiut otrzymali gromkie brawa od swoich rodziców. Zaraz po programie artystycznym dzieci zostały pasowane na przedszkolaka przez panią dyrektor Dorotę Lisiecką, która dotykając  każdego malucha olbrzymią kredką włączyła go do grona przedszkolaków. Każde dziecko otrzymało odznakę PRZEDSZKOLAKA oraz rożek obfitości. Z pewnością był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli przedszkola.

galeria>>


DZIEŃ KUNDELKA
26.10.2016 r.


Dzisiaj pamiętaliśmy o naszych czworonożnych przyjaciołach. Obchodziliśmy "Dzień Kundelka". Dzięki szczodrości naszych rodziców przynieśliśmy do przedszkola pokarm dla piesków. Jeszcze przed południem, z dwoma pełnymi koszami "psich przysmaków" wyszliśmy na spacer po okolicy. Wspólnie, z wielką radością obdarowywaliśmy pieski "prezentami", a one merdając ogonkami i przyjaźnie szczekając dziękowały za upominki.

galeria>>


PRZEDSTAWIENIE „CZERWONY KAPTUREK”
10.10.2016 r.


Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem „Czerwony Kapturek”. Baśń opowiada o małej, uroczej dziewczynce i jej niezwykle niebezpiecznej przygodzie. Dziewczynkę z powodu oryginalnego nakrycia głowy, z którym nigdy się nie rozstawała nazywano Czerwonym Kapturkiem. Czerwony Kapturek w wyniku swojej naiwności i zbytniej ufności popadł w tarapaty, jednak dzięki pomocy innych udało jej się wyjść z tych kłopotów obronną ręką. Przedstawienie bardzo nam się podobało. Dzięki niemu zrozumieliśmy, że powinno się zachowywać dystans wobec obcych i zawsze trzeba słuchać mamy.

galeria>>


DZIEŃ DRZEWA
10.10.2016 r.

Dziś jest Dzień Drzewa. Są to największe rośliny na Ziemi i najskuteczniej produkują tlen którym oddychamy. W naszym mieście drzewa regulują mikroklimat jaki nas otocza, łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając też wilgotność powietrza. Dzieci z naszego przedszkola wybrały się zatem do pobliskiego lasu aby podziękować roślinom za trud jaki wykonują. Dzień drzewa to świetny moment, aby wybrać się na jesienny spacer, można przy tym podziwiać zachodzące zmiany w przyrodzie związane z porą roku oraz zażyć świeżego, jesiennego powietrza.

galeria>>


WIZYTA U ZŁOTNIKA
4.10.2016 r.

Na zajęciach wybraliśmy się do centrum miasta, żeby odwiedzić Zakład Złotniczy znajdujący się przy ul. Chrobrego. Było to niewielkie pomieszczenie, w którym znajdowało się wiele tajemniczych sprzętów. Na początku przywitaliśmy się z panem złotnikiem, który zaczął odkrywać przed nami tajniki swojej pracy. Opowiadał nam o swojej pracy i o sprzętach jakich używa. Postanowił zrobić dla jednej z dziewczynek pierścionek przez, co chciał nam lepiej zobrazować elementy swojej pracy, i jak wygląda proces obróbki metalu, aż do stworzenia gotowego pierścionka. Dzieci były bardzo zaciekawione jego pracą. Na koniec wręczyliśmy panu w ramach podziękowania laurkę i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

galeria>>


DZIEŃ CHŁOPCA
30.09.2016 r.

Tego dnia w Naszym Przedszkolu świętowaliśmy bardzo ważny dzień – Dzień Chłopca. Dziewczyny bardzo się postarały i przygotowały dla kolegów życzenia i niespodzianki. Chłopcy bardzo się ucieszyli z podarunków i nie mogli się doczekać, kiedy będą mogli je rozpakować. Najwięcej emocji wzbudziła tajemnicza masa, z której podobno można zrobić piłeczkę. Oczywiście dziewczyny nie zapomniały o starszych chłopcach i słodką niespodziankę dostał Pan Błażej – nauczyciel j. rosyjskiego, z której był bardzo zadowolony.

galeria>>


ŚWIĘTO LATAWCA
29.09.2016 r.


Dzisiejsze popołudnie spędziliśmy z naszymi rodzicami na placu przedszkolnym. Przyszliśmy z przygotowanymi szkieletami latawców i pięknie je ozdobiliśmy. Latawce były bardzo kolorowe i piękne, poszliśmy z nimi do lasu aby wypróbować czy potrafią latać, niestety nie wszystkie wzbiły się w górę, ale bawiliśmy się przednie.


galeria>>


POWITANIE JESIENI
23.09.2016 r.

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła Pani Jesień. W swym dużym koszyku przyniosła nam mnóstwo darów, a my w podziękowaniu wręczyliśmy jej własnoręcznie wykonane portrety. Pani Jesień wysłuchała też wierszyków i piosenek, które chętnie jej zaprezentowaliśmy. Następnie wyruszyliśmy na wspólny jesienny spacer omijaliśmy kałuże, chroniliśmy się przed wiatrem i deszczem. Wspólnie z pierwszą i drugą klasą stworzyliśmy też niezwykłą orkiestrę, w której to MY byliśmy instrumentami. Na zakończenie zatańczyliśmy wspólnie z naszym gościem do utworu Vivaldiego pt. „Cztery Pory Roku. Jesień”.

galeria>>WIZYTA ILUZJONISTY
13.09.2016 r.

Dzisiaj do przedszkola przyjechał prawdziwy czarodziej. Wyczarował dla nas białego gołąbka, zwyczajny kij zamienił w bukiet kwiatów, z ucha naszego kolegi wyciągnął czerwoną chusteczkę, w tajemniczy sposób zmieniał kolory piłeczek i nawet nasze panie otwierały oczy coraz szarzej oglądając jego występ. Magik nauczył nas czarodziejskiego zaklęcia, ale to jest tajemnica.  

galeria>>ZAJĘCIA OTWARTE
12.09.2016 r.

Dzisiaj gościliśmy w naszym przedszkolu podopiecznych Zespołu Poradni Specjalistycznych Log-Med. Pokazaliśmy naszym gościom sale i zabawki, a następnie zaprosiliśmy ich do wspólnej zabawy. W zabawie uczestniczyli również rodzice i opiekunowie, którzy przyjechali z dziećmi. Czas upłynął nam szybko i bardzo miło.

galeria>> 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego