2015/2016 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2015/2016

Szkoła Podstawowa > Aktualności

23 września 2015 r. - „Jesienne szaszłyki”

Jesień daje nam owoce i warzywa. Wrzesień i październik to miesiące ,w których realizowana jest tematyka dotycząca warzyw i owoców. Tego dnia uczniowie klasy III szkoły podstawowej postanowili samodzielnie wykonać owocowe szaszłyki. Każdy uczeń przyniósł na zajęcia wybrane przez siebie owoce, które zaprezentował w grupie.  Później wszyscy ochoczo wzięli się do pracy. Na koniec naszych zajęć wybraliśmy do krainy Pani Jesieni - lasu, gdzie nazbieraliśmy dary jesieni, które pięknie ozdobią naszą klasę. Gorąco przywitana nowa pora roku na pewno nie będzie smutna, nudna i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

galeria zdjęć>>


11 września 2015 r. - „Umysł przyłapany”


Tego dnia uczniowie klas I-III wzięli udział w interaktywnej wystawie pt. „Umysł przyłapany” zorganizowaną przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Wystawa składała się z 15 interaktywnych eksponatów. Uczniowie  mogli przekonać  się na własne oczy czy rzeczywistość jest na pewno taka, jaką ją postrzegamy. Mogliśmy podjąć wyzwanie odczytania prostych słów zapisanych alfabetem Braille
a lub zasiąść na krześle z wbitymi gwoździami. Ponadto balansowaliśmy na równoważni, dzięki której sprawdzaliśmy jakie czynności powodują utratę równowagi. Dowiedzieliśmy się również jak funkcjonuje ludzki mózg. Połączenie nauki z zabawą, czyli przyjemnego z pożytecznym sprawiło, że nasi uczniowie przyswoili wiedzę bez większego wysiłku. Na koniec zostali wyróżnienie pięknymi dyplomami.

galeria zdjęć>>


1 września 2015 r.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Nowy rok szkolny 2015/2016 dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkół PORKOM rozpoczął się Eucharystią w pobliskiej kaplicy pw. Matki Bożej Miłosierdzia. Mszę św. odprawiali: ks. Piotr Dworek proboszcz parafii oraz ks. Grzegorz Dębowski katecheta naszej szkoły. Po zakończonym nabożeństwie odbyła się uroczysta akademia. W tym roku szkolnym, inaczej niż w poprzednich latach, miała ona miejsce w kaplicy. Zebranych powitała Pani Dyrektor Marzena Wietrak. Wszyscy byli zadowoleni z wypoczynku wakacyjnego i ucieszyli się z powrotu do szkoły.

galeria zdjęć>>


- List Wicemarszałka Sejmu RP Eugeniusza Grzeszczaka

- List Senatora Piotra Gruszczyńskiego


Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą Świętą w kaplicy pw. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Granicznej. Po niej (również w kaplicy) odbędzie się uroczysta akademia.
Serdecznie zapraszamy.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego