2015-2016 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2015-2016

Przedszkole Leśna Kraina > Wieści z Leśnej Krainy

- Przedszkole Leśna Kraina


HEJ PRZEDSZKOLE UKOCHANE…
01.07.2016 r.

Tymi słowami starszaki żegnały dzisiaj przedszkole. Do pożegnania przedszkola przygotowywaliśmy się bardzo starannie, ponieważ na tę uroczystość zaprosiliśmy wszystkich rodziców. Prezentem dla dzieci, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole było przedstawienie pt. „Bajka różne ma imiona” w wykonaniu przedszkolaków pozostających w przedszkolu. Absolwenci recytowali wiersze wspominające piękne chwile w przedszkolu, żegnali zabawki, książki z obrazkami, kolegów i panie.  W niejednym oku zakręciła się łza. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, były uśmiechnięte i szczęśliwe.

galeria>>ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW SZKOŁY TAŃCA I DOBRYCH MANIER HAJDASZ
17.06.2016 r.

Dzisiaj do przedszkola przybyli nasi rodzice, by podziwiać nasze układy taneczne, których nauczyliśmy się podczas całego roku. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że możemy pokazać nasze wdzięki rodzicom, a w zamian za to na ich twarzach widniały uśmiechy. Na koniec otrzymaliśmy dyplomy od Pani ze Szkoły Tańca i Dobrych Manier Hajdasz, a od rodziców gromkie brawa.

galeria>>ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW GR. ŻABKI
15.06.2016 r.

W środę w grupie Żabek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, którzy chętnie skorzystali z zaproszenia i o 9.30 pojawili się w Przedszkolu. Dzieci zasiadły do zajęć przywitały się wierszykiem, no i zabrały się jak co dzień do pracy. Podczas zajęć rozpoznawały i nazywały kolory, figury geometryczne, grały z rodzicami w domino, malowały również z rodzicami figury geometryczne. Tańczyły, śpiewały jednym słowem spisały się znakomicie. Rodzice byli bardzo dumni z postępów jakie dokonały ich pociechy.

galeria>>KONKURS "O MIESZKU I, CO CHRZEST PRZYJĄŁ"
13.06.2016 r.


W związku z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wraz z Urzędem Miejskim zorganizowała program edukacyjny, w ramach którego został ogłoszony konkurs plastyczny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym pt. "Złóż życzenia Polsce z okazji 1050 rocznicy chrztu". Oczywiście wzięliśmy w nim udział. Nagrodę specjalną z naszego przedszkola otrzymał Tobiasz Czajkowski. Serdecznie mu gratulujemy!

galeria>>ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE „BIEDRONKI”
09.06.2016r.

Dzisiaj na zajęciach gościliśmy naszych rodziców. Mieli oni okazję popatrzeć jak zdobywamy wiedzę dobrze się przy tym bawiąc, ale także mogli przypomnieć sobie jak to jest być dzieckiem, kiedy skakali z nami jak kangurki albo ryczeli jak groźne lwy. Później pomagali nam w wykonaniu słonika i żyrafy. Rodzice chętnie przychodziliby do przedszkola częściej, ale przecież ktoś musi pracować by bawić mógł się ktoś.

galeria>>MIĘDZYPRZEDSZKOLNY QUIZ "BAJKI I BAŚNIE"
07.06.2016 r.

Na dzień dzisiejszy nasze panie zorganizowały Quiz Bajkowy. Impreza odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury i byliśmy jej gospodarzami. Bardzo chcieliśmy godnie przywitać gości, więc przygotowaliśmy dla nich przedstawienie, które wszystkim się bardzo podobało i otrzymaliśmy gromkie brawa.
Potem były bajkowe konkurencje dla zespołów wytypowanych z: Przedszkola Nr 6 Polne Kwiaty, Przedszkola Bajkowy Świat, Przedszkola Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a' Paulo oraz przedstawiciele z naszego przedszkola. Gratulujemy wszystkim zespołom, bo miały ogromną wiedzę na temat baśni i bajek, za co oczywiście otrzymali nagrody, gratulacje i dyplomy.
Niespodzianki czekały także na dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym "Ulubiona baśń - bajka". Impreza była po prostu super!

galeria>>WIOSKA INDIAŃSKA
04.06.2016 r.

Z okazji Dnia Rodziny wybraliśmy się wraz z naszymi kochanymi Rodzicami do Wioski indiańskiej położonej w Łopuchówku, gdzie czekali na nas Indianie. Najpierw wysłuchaliśmy opowieści jak żyją Indianie, oglądaliśmy przedmioty, które wykorzystywali w życiu codziennym. Następnie czekały na nas konkurencje np. strzelanie z łuku, dmuchawki, równoważnia czejeńska, rzut strzałą, wyścig żółwi, łowienie rybek, polowanie na grzechotnika, czy bizoniki. Po wspaniałej zabawie  głodni i zmęczeni odpoczywaliśmy przy ognisku. Na koniec zatańczyliśmy indiański taniec. Nie tylko dzieci, ale i rodzice bawili się wspaniale, mamy nadzieję, że w przyszłym roku również wybierzemy się z rodzicami w jakieś ciekawe miejsce.

galeria>>CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - MAMA DOMINIKA
01.06.2016 r.


„Motylki” miały zaszczyt dziś gościć mamę Dominika. Jest nam bardzo miło, że zechciała przyjść do nas, aby poczytać nam bajki, które uwielbiamy słuchać. Oczywiście była to książka o ukochanym przez Dominika - Zygzaku Mcqueenie i jego zabawnych historiach. Wysłuchaliśmy ich z zainteresowaniem, a przy okazji dowiedzieliśmy się, że na prawdziwych przyjaciół można zawsze liczyć w radości i w kłopotach.
Dziękujemy serdecznie za przybycie Pani Agnieszce.


galeria>>TEATRZYK HERBI Z PRZEDSTAWIENIEM "STOLICZKU, NAKRYJ SIĘ"
30.05.2016 r.


Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Herbi z przedstawieniem „Stoliczku, nakryj się”. Baśń opowiada o zaczarowanym stoliczku, czarodziejskim osiołku, z którego leciały złote dukaty oraz o kiju samobiju. Wszystkie te magiczne rzeczy otrzymał syn Krawca za swoją ciężką pracę w zakładzie stolarskim. Niestety został oszukany przez podstępnego karczmarza, który podmienił osiołka i czarodziejski stolik. Na szczęście kije samobije wymierzyły sprawiedliwą karę złodziejowi. Syn krawca odzyskał swoje rzeczy i wrócił do rodzinnego domu. Już wiemy, że chciwość nie popłaca. Przedstawienie bardzo nam się podobało.KONKURS "MALOWANIE W PLENERZE"
20.05.2016 r.

Dzisiaj dwie nasze koleżanki: Amelka i Tosia, wzięły udział w VI Edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu "Malowanie w plenerze" na sztalugach pt. "Wioseenny spacer" organizowanego przez Przedszkole Nr 6 Polne Kwiaty. Zadaniem konkursowym było namalowanie wiosennej łąki poprzez łączenie kolorów fab. Wszystkie dzieci świetnie sobie poradziły, a nasze koleżanki zdobyły wyróżnienie Pani Dyrektor. Gratulujemy dzieciom wykonania tak wspaniałych prac !

galeria>>DNI PARY
12.05.2016 r
.

W przepiękny słoneczny poranek wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum kolejki wąskotorowej w Gnieźnie. Przywitano nas bardzo mile i zaproszono do wagonika kolejki, gdzie zasiedlimy wygodnie, a Pani z Biblioteki czytała nam bajeczki i wierszyki związane z koleją, a także bawiła się z nami w „kolejowe zabawy”. Poznaliśmy kilka ciekawych utworów i oglądaliśmy różne ciekawe książki. Pomimo upału panującego za oknami wycieczka była bardzo udana.

galeria>>WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA EKOLOGICZNEGO "KÓZKA"
11.05.2016 r.

Zaraz po śniadaniu pojechaliśmy autokarem do Gospodarstwa Ekologicznego w Łubowie, o jakże wdzięcznej nazwie „Kózka”. Gospodarz i Gospodyni zapoznali nas ze zwierzętami żyjącymi w gospodarstwie, widzieliśmy: kury, kaczki, koguty, bażanty, gołębie. Otaczały nas kotki i sympatyczne pieski. Nosiliśmy na rączkach maleńkie kózki. Doiliśmy również kozę i kosztowaliśmy jej mleka - było przepyszne !!! Jeździliśmy również na koniku. Po tych wszystkich atrakcjach zostaliśmy zaproszeni na posiłek - przepyszną kiełbaskę z ogniska. Po czym bardzo zmęczeni z workiem doświadczeń i zdobytych wiadomości wróciliśmy do Przedszkola.

galeria>>CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - MAMA TOBIASZA
6.05.2016 r.

Do grupy „Motylki” przyszła dziś mama Tobiasza wraz z ogromnym misiem. Po tym jak się już przywitaliśmy, położyliśmy się wygodnie, zamknęliśmy oczy i wysłuchaliśmy bajki o Niedźwiadku. Wszyscy przenieśliśmy się w krainę naszej wyobraźni i mogliśmy poczuć się jak w prawdziwym lesie. To nie koniec niespodzianek, bo dostaliśmy jeszcze kolorowankę o misiu oraz misia z papieru, którego wcześniej wycięliśmy i złożyliśmy.
Dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony czas i super zajęcia.

galeria>>DZIEŃ TAŃCA
29.04.2016 r.

DZIEŃ TAŃCA postanowiliśmy uczcić tanecznym krokiem. Żabki bawiły się świetnie z chustą animacyjną, a starsze grupy podjęły próbę - raczej udaną - zatańczenia polki, krakowiaka i poloneza. Dowiedzieliśmy się, że taniec towarzyszy człowiekowi od zawsze, może mieć charakter towarzyski lub rytualny, ale zawsze niesie ze sobą dużo emocji.

galeria>>DZIEŃ ZIEMI
28.04.2016 r.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto światowe. Podczas zajęć i zabaw dowiedzieliśmy się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Chcemy dać dobry przykład innym i pokazać, że o środowisko trzeba dbać i nie wolno śmiecić. W związku z tym, zabraliśmy się za wysprzątanie naszego osiedlowego placu zabaw. Na koniec wykonaliśmy Odznaki Przyjaciela Przyrody. Wiemy już, że to jak będzie wyglądało środowisko wokół nas zależy od nas samych.

galeria>>PRZEDSTAWIENIE PT. " CZERWONY KAPTUREK"
25.04.2016 r.

Wybraliśmy się na przedstawienie teatralne pt. ”Czerwony Kapturek”. Teatrzyk wystawiany był przez grupę teatralną w Auli I LO w Gnieźnie. Na miejsce zawiózł nas autokar, po krótkim oczekiwaniu weszliśmy do auli, gdzie na scenie pośród wspaniałej scenografii aktorzy uraczyli nas przepięknym montażem słowno- muzycznym tej znanej bajeczki. Humory dopisywały, oklaskom nie było końca. Przypomnieliśmy sobie, że nie warto spoufalać się z obcymi, jak również, że koniecznie należy słuchać mamy. Po powrocie do Przedszkola stworzyliśmy przepiękne prace plastyczne, na których zilustrowaliśmy, to co zobaczyliśmy na scenie.

galeria>>CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - MAMA KUBY
8.04.2016 r.

Dziś mama Kuby przyszła do nas, aby przeczytać bajkę o „Szewczyku Dratewce”. Poznaliśmy przygody dzielnego Dratewki oraz przekonaliśmy się, że dobro i pomoc, którymi obdarujemy innych zawsze powracają. Wszystkim bajka bardzo się spodobała, do tego stopnia, że namówiliśmy mamę Kuby na jeszcze jedną - była to opowieść o „Złotej Kaczce”. Okazało się, że tym co mamy trzeba się dzielić. Złoto i bogactwo nie cieszą, gdy nie można się z nikim tym podzielić. Dziękujemy mamie Kuby za poświęcony dla nas czas na czytanie bajek.


DZIEŃ PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA
7.04.2016 r.

Dzisiaj jest święto pracowników służby zdrowia, więc postanowiliśmy odwiedzić pracowników apteki i pobliskiej przychodni. Z naszymi paniami przygotowaliśmy okazałe laurki i wyruszyliśmy w drogę. Panie APTEKARKI i PIELĘGNIARKI były bardzo mile zaskoczone naszymi odwiedzinami, sprawiły im one wiele radości. Otrzymaliśmy w podziękowaniu za życzenia witaminowe lizaki i mnóstwo naklejek.

galeria>>


„O MIESZKU I, CO OCHRZCIŁ POLSKĘ”
6.04.2016 r.

Kolejny już raz wybraliśmy się do biblioteki przy ul. Staszica. Jak zawsze czekały nas tam bardzo ciekawe zajęcia. Tym razem dotyczyły one historii powstania i chrztu Polski. Poznaliśmy legendę założenia Gniezna przez Lecha, a także herby stolic Polski: Gniezna, Krakowa i Warszawy. Wysłuchaliśmy opowieści o Mieszku I i jego żonie Dąbrówce.Wiele dowiedzieliśmy się z zajęć. Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za zorganizowanie tak interesującej lekcji.

galeria>>SPORT TO ZDROWIE
6.04.2016 r.

„Sport to zdrowie”- to hasło przyświeca nam co dziennie podczas zabaw ruchowych i gimnastyki, ale żeby podkreślić znaczenie sportu w życiu dziecka zorganizowaliśmy specjalny dzień. Rozwijaliśmy swoje umiejętności sportowe tj. utrzymywanie równowagi, celne rzucanie i skoki. Nasze panie zrobiły nam zawody sportowe i wiemy, że wygrana bardzo cieszy, ale najważniejsza w czasie zawodów jest zabawa z przyjaciółmi.

galeria>>CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
TATA ALANA
22.03.2016 r.

Naszym dzisiejszym gościem był tata Alana, który przeczytał nam baśń pt. „Kopciuszek”.  Z uwagą słuchaliśmy opowiadania o dziewczynce, która z szarej myszki zmieniła się w piękną księżniczkę. Na koniec spotkania otrzymaliśmy od naszego gościa przepyszne cukierki.

galeria>>PRZEDSTAWIENIE „ZAJĘCZA CHATKA”
22.03.2016 r.

Tego dnia w naszym przedszkolu zagościł Teatrzyk z przedstawieniem pt.„Zajęcza chatka”. Jest to rosyjska bajka, która opowiada o dzielnym zajączku, który został wypędzony z własnego domku przez przebiegłego liska. Na pomoc smutnemu zajączkowi przyszedł piesek, misio i krówka. Niestety zwierzęta nie potrafiły mu pomóc. Na szczęście kogut z naszą pomocą przegonił liska. Przedstawienie bardzo nam się podobało , a zwierzęta przypomniały nam jak ważni są przyjaciele, którzy pomogą nam w każdej chwili.

galeria>>KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA”
22.03.2016 r.


Hip hip hurra!!! „Leśna Kraina” górą! Z dumą informujemy, iż palma wielkanocna z naszego przedszkola zajęła I miejsce w konkursie. Bardzo się cieszymy. Specjalne podziękowania za zaproszenie i współpracę dla Przedszkola „Bajkowy Świat”. Nagrody odebrali dumni  Sylwia i Julek z grupy „Motylki”.


galeria>>ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA
POWITANIE WIOSNY
21.03.2016 r.

No i przyszła wyczekiwana, upragniona Wiosenka. Więc jak przystało na grzecznych przedszkolaczków przywitaliśmy Ją mile i serdecznie. Były tańce, śpiewy i wspólne zabawy. Żabki, Motylki i Biedronki zaprezentowały swój dorobek muzyczny. Zrobiliśmy również dla wiosenki piękne prace plastyczne. Mamy nadzieję, że tak powitana Wiosna przyświeci nam łaskawie słoneczkiem i w końcu zrobi się ciepło.

galeria>>WARSZTATY DECOUPAGE
18.03.2016 r.

W piątkowe popołudnie w Przedszkolu odbyły się warsztaty decoupage dla Rodziców. Przybyli rodzice zapoznani zostali z tajnikami techniki zdobienia decoupage. Żeby utrwalić teorię zdobienia, rodzice razem z nauczycielami wykonali przepiękne pisanki. Atmosfera była wspaniała, a wspólne zdobienie jajeczek wprowadziło nas w iście świąteczny nastrój.


galeria>>


POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW - ŻOŁNIERZ
18.03.2016 r.

Dzisiaj w Przedszkolu gościliśmy Tatę Zuzi, który pracuje w wojsku i potrafi przewidzieć pogodę. Nasz gość przyszedł do nas z wielkim plecakiem, w którym miał wiele ciekawych rzeczy, takich jak: hełm, rękawice chroniące przed otarciami, maskę gazową, ochraniacze. Pokazywał nam również mapy, które pomagają pilotom. Zaznaczone tam były mgły, chmury, deszcz i burze. Dowiedzieliśmy się, że mgła to chmura znajdująca się nisko nad ziemią. Bardzo dziękujemy Tacie Zuzi za tę wizytę, gratulujemy odznaczeń i życzymy satysfakcji z pracy.


galeria>>DZIEŃ PIEKARZY I CUKIERNIKÓW
15.03.2016 r.

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Piekarzy i Cukierników. Panie zadawały nam pytania związane z tymi zawodami. Wiemy już, że PIEKARZ piecze dla nas pyszny chleb i bułeczki, a domeną CUKIERNIKA są ciasta i lody. Na śniadanie szykowaliśmy sobie cudowne kanapki, a na podwieczorek przygotowaliśmy super smaczne babeczki. Nie moglibyśmy jednak delektować się naszymi daniami, gdyby PIEKARZ nie upiekł chleba, a cukiernik babeczek. W dniu Ich święta DZIĘKUJEMY.


galeria>>


MAMA LILIANNY CZYTA BAJKI
9.03.2016 r.


Do naszego przedszkola zawitała dziś mama Lilki, aby przeczytać nam bajki. Ucieszyliśmy się bardzo, gdyż uwielbiamy kiedy ktoś nam czyta. Tym razem wysłuchaliśmy bajki pt. „Kopciuszek” oraz „Kubuś Puchatek. Cztery pory roku”. To bardzo ważne, jak dorośli czytają dzieciom bajki. Mamy nadzieję, że każdy rodzic wkrótce nas odwiedzi z ciekawą bajką. Dziękujemy za wizytę mamie Lilki.


galeria>>BABCIA DOROTKI CZYTA BAJKI
4.03.2016 r.


Dziś w przedszkolu niespodzianka Babcia Dorotki przyszła, żeby przeczytać nam bajkę. Jak się okazało przyniosła ze sobą nie jedną, ale wiele książek.  Każdy mógł więc wybrać bajkę, którą lubi. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy bajki o „Czerwonym Kapturku” i  „Kopciuszku” oraz wiersza Jana Brzechwy „Kwoka”. Bardzo dziękujemy Babci Dorotki za przybycie i miło spędzony czas.


galeria>>ZAJĘCIA OTWARTE W „Motylkach”
3.03.2016 r.

Tematem naszych zajęć było „Spotkanie z bajką”. Nasze zajęcia były dziś wyjątkowe, gdyż odwiedzili nas rodzice i pani dyrektor. Zobaczyli, jak świetnie radzimy sobie z rozwiązywaniem zadań na temat bohaterów ulubionych bajek. Liczenie czapeczek krasnala, zapamiętywanie rzeczy z koszyczka Czerwonego Kapturka, układanie puzzli, czy też odgadywanie właściwego tytułu bajek przychodziło bez trudu. Ale chyba największą frajdę sprawiło wszystkim stworzenie z drewnianej łyżki prawdziwych kukiełek.
Mamy nadzieję, że rodzicom się podobało i są dumni z umiejętności swoich pociech.


galeria>>


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM MAMA SEBASTIANA
1.03.2016 r.

Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy mamę Sebastiana. Pani Ania przeczytała nam bardzo ciekawą baśń pt. „Świniopas”. Dowiedzieliśmy się, że każdy powinien liczyć się z uczuciami innych ludzi oraz tego,  jak ważny jest szacunek wobec innych.

galeria>>ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
17.02.2016 r.

Dzisiaj wszyscy wcieliliśmy się w skórę kota. Od rana naśladowaliśmy jego zachowanie: robiliśmy koci grzbiet, udawaliśmy, że pijemy mleczko, wydawaliśmy kocie odgłosy. Każda grupa zrobiła też pracę plastyczną dotyczącą kotów. Dzień ten bardzo nam się podobał i czekamy na kolejny za rok.


galeria>>


KONKURS RECYTATORSKI
15.02.2016 r.

Reprezentacja naszego przedszkola w składzie: Gabrysia Gielniak i Zuzia Zwolińska brała udział w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim. Konkurs odbył się w Przedszkolu nr 15 "Pszczółka Maja", gdzie przybyło mnóstwo uczestników z innych przedszkoli w Gnieźnie. Przedszkolaki miały możliwość przybliżenia sobie poezji polskich poetów.
Występ poszedł świetnie, a najważniejsza była dobra zabawa. Oprócz recytowania wierszy, wszystkie dzieci brały udział w zabawach i pląsach muzycznych.
Piękne nagrody  i dyplomy czekały nie tylko na zwycięzców konkursu, ale także na wszystkich uczestników , którym serdecznie gratulujemy! Nie zabrakło też smakołyków oraz wspólnych pamiątkowych zdjęć.   Kolejny konkurs już za rok.

galeria>>BALIK KARNAWAŁOWY
9.02.2016 r.

W tym dniu w Przedszkolu odbył się balik, a raczej Bal Karnawałowy, ach, cóż to był za bal !! Hasłem przewodnim naszego balu była Kraina Baśni i Bajek, właśnie za takie bajeczne postaci się przebraliśmy - postaci rodem ze starych bajek i nowostek kinowych. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale i co najważniejsze wspólnie - żabki z motylami, motyle z biedronkami, mali z dużymi, duzi z małymi. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, braliśmy udział w konkursach. Jednym słowem mnóstwo emocji i wspaniałej zabawy. Szkoda, że okres karnawałowy już minął.


galeria>>ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W GR. MOTYLKI
8.02.2016 r.

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie i babcie licznie przybyli na uroczystość. Przygotowaliśmy część artystyczną przestawienie „Kot w Butach” oraz wiersze i piosenki. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta. Potem przyszła pora na konkursy i wspólny taniec „Kaczuszki”. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Nasz występ został nagrodzony gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką, jaką mieliśmy dla naszych gości były własnoręcznie wykonane serca z masy solnej i kolorowe wazoniki. Na koniec wszyscy rozkoszowaliśmy się pysznymi ciastami domowego wypieku. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. I za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi dziadkami.

galeria>>ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W GR. BIEDRONECZKI
5.02.2016 r.

Dzisiaj w Przedszkolu gościliśmy Babcie i Dziadków dzieci z grupy „Biedroneczki”. „Biedroneczki” i „Motylki” wcieliły się w postaci z „Kota w butach” i wspaniale odegrały swoje role. Później były wiersze i piosenki dla Babć i Dziadków płynące prosto z przedszkolnych serduszek, wykonane z wielkim zaangażowaniem. Babcie i Dziadkowie nie pozostali dłużni i z wielką determinacją podeszli do wykonania zadań przygotowanych przez naszą panią. Wszyscy świetnie się bawili i wychodzili z przedszkola z uśmiechniętymi buziami.

galeria>>


ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W GR. ŻABKI
4.02.2016 r.

Zaprosiliśmy do przedszkola ukochane Babunie i Dziadziusiów. Przygotowaliśmy specjalny program artystyczny w podzięce za miłość i trud włożony w opiekę nad nami, rodzice zaś przygotowali słodki poczęstunek na tę wyjątkową okazję. Wszyscy przenieśliśmy się w lata młodości naszych ukochanych seniorów, kiedy to mieli okazję śpiewać wnuczętom przeboje z własnych lat przedszkolnych. Kiedy składaliśmy życzenia i śpiewaliśmy sto lat Babcie i Dziadkowie nie kryli wzruszenia. Mamy nadzieję, że ci dostojni goście jeszcze do nas zawitają.


galeria>>CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - MAMA ADRIANA
3.02.2016 r.

Naszym dzisiejszym gościem była mama Adriana. Pani Agnieszka czytała nam wierszyki dla dzieci znanych polskich poetów. Niektóre z nich były bardzo zabawne, a inne poważne. Wszystkie jednak uczyły co jest ważne i jak należy postępować. Byliśmy bardzo grzeczni i uważaliśmy więc mama Adriana poczęstowała nas cukierkami i została popatrzeć jak się bawimy.


galeria>>ZABAWY Z GWIAZDOREM
15.12.2015 r.

Święta Bożego Narodzenia już tuż tuż, więc i w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć Gwiazdora. Przybył do nas z dalekiej krainy i miał długą białą brodę, czerwony płaszcz, więc z pewnością musiał być prawdziwy. Najpierw każda z grup zaśpiewała Mikołajowi świąteczną piosenkę. Potem musieliśmy uroczyście obiecać, że będziemy słuchać naszych pań, nie płakać oraz zjadać całe obiadki. W nagrodę dostaliśmy piękną bombkę każdy ze swoim imieniem oraz mogliśmy usiąść na kolana Świętemu Mikołajowi i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Na koniec obowiązkowe tańce i hulanki oraz słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że za rok Mikołaj znów nas odwiedzi, bo radości wszystkich nie było końca...

galeria>>


WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK
14.12.2015 r.

Wszyscy uwielbiamy Święta Bożego Narodzenia i związane z nimi zwyczaje takie jak ubieranie choinki, dlatego pojechaliśmy do fabryki ozdób choinkowych. Zobaczyliśmy tam jak powstają bombki. Wiemy już, że podstawowym materiałem do produkcji bombki jest szkło w kształcie rurki, którą trzeba rozgrzać i w nią dmuchać. Najodważniejsza z naszych pań spróbowała nadmuchać bombkę, ale okazało się, że to jest bardzo trudne i trzeba się tego długo uczyć. Następnie bombki są srebrzone, lakierowane i ręcznie malowane. Każda bombka wymaga dużo pracy, dlatego spróbujemy w tym roku żadnej nie rozbić.


galeria>>ZAJĘCIA Z PANIĄ Z NADLEŚNICTWA
11.12.2015 r.


Przedszkole odwiedziła Pani z Nadleśnictwa Gniezno. Wysłuchaliśmy bardzo ciekawej pogadanki na temat „Jak należy opiekować się zwierzętami?”. Poznaliśmy główne zadania leśniczego. Dowiedzieliśmy się, że pokarm dla zwierząt na polach zostawiany jest pod wiatkami, natomiast w lesie rozkładany jest w paśnikach. Obejrzeliśmy przepiękne ilustracje przedstawiające zajączki (zajadające marchewki, buraki cukrowe, kapustę), kuropatwy i bażanty (zajadające pszenicę i ziarno słonecznika). Wiemy już także, co najchętniej zajadają nasi leśni przyjaciele i zapewne na kolejny spacer do lasu zabierzemy marchewki, żołędzie i kasztany. Pani Nadleśnicza przyniosła okazałe poroże jelenia i małe poroże kozła- samca sarenki. Na koniec dostaliśmy praktyczne rady, jak należy zachować się, kiedy spotkamy jakieś dzikie zwierzę. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli korzystać z rady, aby przed dzikiem uciekać na drzewo lub uciekać zygzakiem, ponieważ dzik ma usztywnioną szyję i znacznie utrudniłoby mu to dalszą pogoń. Mamy nadzieję, że jeszcze się z Panią spotkamy, bo zajęcia bardzo nam się podobały.

galeria>>MIKOŁAJKI
7.12.2015  r.

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy Mikołajki. Wszyscy ubraliśmy się na czerwono i postanowiliśmy ten dzień spędzić na sportowo. Nasze panie zaproponowały nam różne konkurencje, a my chętnie podejmowaliśmy wyzwania. Za nasze zaangażowanie Mikołaj zostawił nam w szatni, przy bucikach słodki upominek. Postanowiliśmy podziękować Mikołajowi pracą plastyczną. Wykleiliśmy Mikołaja z kółek, trójkątów i kwadratów, a potem poszliśmy na spacer i częstowaliśmy przechodniów cukierkami.

galeria>>WIZYTA W BIBLIOTECE
3.12.2015 r.

Dzisiaj byliśmy w bibliotece.  Założyliśmy piękne Mikołajkowe czapki i za sprawą pani bibliotekarki zmieniliśmy się w pomocników Mikołaja. Mikołaj miał trudne zadanie, ponieważ pomieszały się postaci z bajek. Gdy udało nam się wykonać zadanie, to jedna z postaci wracała do swojej bajki. Bardzo się staraliśmy i dzięki nam wszystko skończyło się dobrze. Pani bibliotekarka pokazała nam kilka książeczek, które mogą być super prezentem, mamy nadzieję, że pod naszą choinką znajdą się cudowne bajki i opowiadania.

galeria>>PRZEDSTAWIENIE "JAK DYZIO ZGUBIŁ ZDROWIE"
1.12.2015 r.


Gościliśmy Studio Teatralne Herbi z przedstawieniem „Jak Dyzio zgubił zdrowie”. Dyzio i jego Mama uczyli nas, jak należy zachowywać się i co robić, aby zachować zdrowie. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest zdrowe odżywianie, ćwiczenia gimnastyczne i odpowiednie do pogody ubieranie. Pani Doktor do której udał się Dyzio radziła, aby nie zajadać się chipsami, nie pić coca-coli, rezygnować z całodziennego oglądania telewizji, w zamian za to poćwiczyć z rodziną, zjeść marchewkę lub jabłuszko, popić zdrowym kompocikiem.  Na koniec Dyzio dał nam radę: „Ja dziś zdrowie cenię sobie i to samo radzę Tobie”.

galeria>>ANDRZEJKI
30.11.2015 r.


Koniec listopada, to czas Andrzejek czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. My również chcieliśmy zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co nas czeka. Zebraliśmy się więc w naszych grupach, by  wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. Nasze panie wróżki zabrały nas do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego, jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Było nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką i życzenia na przyszłość. Czy wróżby się spełnią przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo się nam spodobał, a szczególnie wesoła zabawa przy dźwiękach wesołej muzyki. Nie zabrakło tradycyjnie lania woskiem. Nasze wróżby zabraliśmy do domu, aby pochwalić się rodzicom.

galeria>>CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - MAMA SZYMONA I KONRADA CZYTA
27.11.2015 r.

Naszym dzisiejszym gościem była mama Szymka i Konrada. Podczas jej wizyty byliśmy naprawdę grzeczni, dlatego przeczytała nam aż dwie bajki. Pierwsza bajka opowiadała o przygodach małego ołowianego żołnierzyka, a druga była o  złotej rybce, rybaku i jego chciwej żonie. Słuchaliśmy bajek bardzo uważnie, a za to pani Monika poczęstowała nas czekoladą i pobawiła się z nami w kółeczku.


galeria>>DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25.11.2015 r.

"Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.

Lecz czasami też tak bywa
Że się o nim zapomina
A więc wezmę misia czule
I do siebie go przytulę."

Dzisiejszy dzień upłynął nam na zabawach, tańcach i ćwiczeniach z naszymi ukochanymi misiami. Zaczęliśmy od ćwiczeń porannych, później opisywaliśmy swoje misie. Odwiedził nas także gość - Pan Błazenek. Wspólnie z nim i naszymi misiami udaliśmy się w podróż przy piosence "Jedzie pociąg z daleka". Zadawał nam różne zagadki dotyczące naszych pluszowych przyjaciół, a później tańczyliśmy z nimi. Uwieńczeniem tego dnia były prace plastyczne, które oczywiście dotyczyły misiów.


galeria>>


PRZEDSTAWIENIE „WRÓŻKA MALWINKA I JEJ PRZYGÓD O POMOCY KILKA”
19.11.2015 r.

Dzisiaj do naszego przedszkola przyjechał Teatr. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. „ WRÓŻKA MALWINKA I JEJ PRZYGÓD O POMOCY KILKA ”. Przesympatyczna Wróżka bardzo lubiła pomagać. Pomogła malarzowi, rzeźbiarzowi i robaczkowi. Podczas swoich przygód zniszczyła swoją czarodziejską różdżkę, ale to nie przeszkodziło jej w niesieniu pomocy. To oznacza, że mimo braku umiejętności czarowania wszyscy możemy pomagać potrzebującym. Przedstawienie bardzo nam się podobało, a Malwinka przypomniała nam jeszcze jak ważne jest używanie form grzecznościowych: proszę, przepraszam dziękuję.


galeria>>FIZYKA DLA SMYKA
18.11.2015 r.

Zagościła dzisiaj u nas Pani z Akademii Nauki, która przeprowadziła z nami zajęcia o magnesie. Sami także mieliśmy możliwość sprawdzić, co przyciąga i odpycha magnes. Później sami szukaliśmy w naszej sali przedmiotów wykonanych z metalu. Widzieliśmy unoszący się w powietrzu długopis oraz kulę ziemską. Bardzo nam się te zajęcia podobały.


galeria>>CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - MAMA OLKA I JULKA
17.11.2015 r.

Dzisiaj w przedszkolu mieliśmy gościa - mamę Olka i Julka, która przeczytała nam bajkę o ciemności. Chyba każdy z nas czasami wyobraża sobie różne potwory kiedy jest ciemno. Mama naszych kolegów czytając, wyjaśniała nam, że tak naprawdę nie ma się czego bać oraz że ciemność nie jest taka zła. Teraz z niecierpliwością czekamy na odwiedziny naszych rodziców.


galeria>>CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - MAMA LENKI
10.11.2015 r.

Dzisiaj mieliśmy przyjemność wysłuchać bajki czytanej przez mamę Lenki. Bardzo nam się podobała. Przeniosła nas na chwilę nad ciepłe morze, gdzie razem z bohaterem Wiktorkiem w naszej wyobraźni budowaliśmy zamek z piasku.


galeria>>


PRZEGLĄD TEATRALNY
5.11.2015 r.

Braliśmy udział w przeglądzie teatralnym, które organizowało przedszkole "Bajkowy Świat" we współpracy z EsTeDe. Nasza grupa najmłodsza - Żabki przedstawiła krótkie opowiadanie "Dwie mamy", a starsze dzieci wystąpiły z przedstawieniem "Kot w butach". Przełamaliśmy swój strach i zostaliśmy nagrodzeni wielkimi brawami.


galeria>>


MINIONEK NASZYM GOŚCIEM
29.10.2015 r.

Dzisiaj odwiedził nas niecodzienny gość - minionek Bobek. Przywitaliśmy go piosenką "Na wyspach Bergamutach", a następnie wspólnie zatańczyliśmy "Kaczuchy". Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem. Było wspaniale! Dziękujemy naszym paniom za świetną niespodziankę.


galeria>>


WIZYTA W BIBLIOTECE  
„NASZ FYRTEL- NASZ KRAJ”
28.10.2015 r.

Dzisiaj byliśmy w Bibliotece Dziecięcej znajdującej się przy ulicy Staszica. Pani bibliotekarka o imieniu Ewa przeniosła nas w dawne czasy, kiedy to mówiło się gwarą. Poznaliśmy wyrazy, których używali nasi przodkowie takie jak: pyry, gzik, giry czy ryczka. Wysłuchaliśmy legendy o dzielnym Lechu i uczestniczyliśmy w „wykopkach”. Czas upłynął nam szybko i bardzo miło.


galeria>>DZIEŃ ORIGAMI
22.10.2015 r.

Wszystkie grupy w przedszkolu obchodziły dzisiaj Dzień Origami. Na początku panie wytłumaczyły nam co oznacza słowo "origami" i pokazały różne książki, które pokazywały sztukę składania papieru. Następnie my próbowaliśmy swoich sił w tej technice. Najmłodsze dzieci zrobiły żabki, Motylki - parasole na jesienne dni, a Biedroneczki - sowę. Co prawda nie tworzyliśmy figur, a origami płaskie, ale był to dla nas nie lada wyczyn.

galeria>>PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
19.10.2015 r.


To był najważniejszy dzień dla naszych młodszych kolegów i koleżanek - oficjalnie stanęli się przedszkolakami. Najpierw specjalnie dla nich wystawiliśmy przedstawienie "Kot w butach", a następnie złożone zostało przyrzeczenie przez dzieci i rodziców. Na końcu odbyło się uroczyste pasowanie kredką, wręczenie dyplomów i upominków. Z pewnością dzień ten zapadnie w pamięci naszych kolegów i koleżanek.

galeria>>WIZYTA NA POCZCIE
15.10.2015 r.


Gościliśmy na poczcie, gdzie poznaliśmy ten urząd od wewnątrz. Zobaczyliśmy sortownię, porozmawialiśmy chwilę z Panem listonoszem oraz mieliśmy okazję zobaczyć jak otwiera się skrzynkę pocztową. Wielu z nas podobała się ta praca. Kto wie, może w przyszłości...

galeria>>


DZIEŃ DRZEWA
12.10.2015 r.


W tym roku w naszym Przedszkolu nie zabrakło uroczystych obchodów Dnia Drzewa. Mieliśmy możliwość, w czasie wspólnych zabaw, wykazać się swoimi  wiadomościami o lesie, utrwalić nazwy drzew i zwierząt w nim mieszkających. Dzieci z grupy „Motylki” i „Biedronki”  wybrały się na spacer  do lasu. W czasie wyprawy  uważnie obserwowaliśmy  przyrodę, wsłuchiwaliśmy się w jej odgłosy i  przytulaliśmy  się do drzew, by posłuchać ich opowieści. Były zabawy i wyścigi do drzew. Kochamy drzewa i wiemy, jak ważne są dla człowieka.

galeria>>WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO
8.10.2015 r.


Dnia 8 października bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyło się szkolenie medyczne z udziałem ratownika medycznego. Poznaliśmy zasady postępowania z zakresu pierwszej pomocy: aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach wykonując ćwiczenia na fantomach, wobec siebie, poznawaliśmy zasady postępowania w nagłych przypadkach oraz uczyliśmy się numerów alarmowych. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Kordkowi za przeprowadzenie zajęć, ciekawe demonstracje i obszerne wyjaśnienia. Było to dla nas nie lada przeżycie, co było widać po naszych zaciekawionych buziach...

galeria>>KISZENIE KAPUSTY
7.10.2015 r.

„Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi…” takie właśnie hasło królowało dzisiaj u nas. W związku z tym, że w ostatnich dniach poznawaliśmy owoce i warzywa postanowiliśmy przygotować troszkę zapasów na zbliżającą się zimę. Przygotowany został już pyszny kompot z jabłek, soczek marchewkowy pyszny i zdrowy. No  i oczywiście ukwaszona została tradycyjna kapusta, zadanie było bardzo skomplikowane, ale wszyscy aktywnie włączyliśmy się do pracy. Mamy nadzieję, że zapasy pozwolą nam przetrwać zimę w zdrowiu.

galeria>>CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - MAMA GABRYSI
5.10.2015 r.


Nasze przedszkole,  popierając ogólnopolską akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom" zapoczątkowało serię spotkań "Rodzice czytają". W grupie Motylki na ochotnika zgłosiła się mama Gabrysi - córka była z niej dumna!   Mama spisała się na medal... pięknie przeczytała opowieść Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”. W nagrodę za wspaniałe słuchanie dostaliśmy pyszne cukierki. My też odwdzięczyliśmy się wręczając laurkę od całej grupy.

galeria>>CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - TATA AMELKI
1.10.2015 r.

Dzisiaj w przedszkolu mieliśmy gościa - tatę Amelki, który przeczytał nam bajkę pt. "Pani Zima". Dowiedzieliśmy się, że lenistwo nie popłaca. Wszystkie obowiązki należy wykonywać bardzo starannie i dokładnie, a na pewno będziemy wtedy szczęśliwi. Tacie Amelki podziękowaliśmy wręczając mu serce wykonane przez nas.

galeria>>DZIEŃ CHŁOPCA
30.09.2015 r
.


Obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka Przedszkolaka. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, chłopcy pierwsi myli zęby i ustawiali się do wyjścia, a dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia i wręczyły upominki. Cały dzień upłynął nam na tańcach, śpiewie i zabawach. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

galeria>>


WARSZTATY CZEKOLADOWE
28.09.2015 r.

28.09., 30.09. i 1.10.2015r. w przedszkolu pojawili się goście specjalni, którzy prowadzili warsztaty podczas których poznawaliśmy tajniki wykonania mas cukrowych, czekoladowych z których stworzone zostały słodziutkie marchewki. Było słodko i interesująco, a marchewki zasmakowały nawet dziecom, które nie lubią prawdziwych marchewek.

galeria>>ŚWIĘTO LATAWCA
25.09.2015 r.

To było niezapomniane popołudnie! Do przedszkola przyszli nasi rodzice ze szkieletami latawców, które nie wyglądały imponująco ponieważ były szare i nijakie. Wtedy zaczęła się super zabawa, wszyscy zabraliśmy się do dekorowania naszych latawców, efekt naszej pracy był imponujący. Za zaangażowanie podziękowaliśmy naszym rodzicom w sposób, jaki przedszkolaki lubią najbardziej- zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy dla nich. Postanowiliśmy wypróbować nasze latawce w terenie. Poszliśmy do lasu gdzie ukryta jest łąka i pole, tam niektóre latawce wzbiły się troszeczkę, a inne muszą poczekać na silniejszy wiatr. Być może wiosną lub jesienią w przyszłym roku uda nam się zrobić latawce, które poszybują bardzo wysoko, będziemy próbować, aż zostaniemy mistrzami.

galeria zdjęć>>


MOTYLKI
MALI  KUCHARZE
24.09.2015 r.


Dzisiejszy dzień  upłynął nam pod znakiem wytężonej pracy. Przygotowaliśmy własnoręcznie przygotowane owocowe szaszłyki.  Przynieśliśmy do przedszkola różne owoce, oglądaliśmy je, określaliśmy ich kształt, kolor, wielkość, bawiliśmy się w "owocowy stragan", aż w końcu nadeszła pora na kolorowy deser. Każdy z nas kroił bezpiecznym nożem owoce na  kawałki, następnie nakłuwaliśmy owoce na patyczki i w końcu... można było zjeść - mniam, mniam - było pyszne! Obiecaliśmy, że zrobimy kiedyś niespodziankę rodzicom i przygotujemy takie specjały w domu.


galeria zdjęć>>POŻEGNANIE LATA - POWITANIE JESIENI
23.09.2015 r.

Dzisiaj żegnaliśmy PANIĄ LATO- zaśpiewaliśmy jej na pożegnanie piosenkę, wspominaliśmy jak cudownie było, kiedy ona królowała. O godzinie 10.20 powitaliśmy PANIĄ JESIEŃ, która przyszła w barwnym stroju i przyniosła kosz pełen owoców i warzyw. PANI JESIEŃ zadała nam wiele zagadek, nauczyła piosenki, bawiła się z nami w kółeczku. Żeby podziękować za dary PANI JESIENI zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy dla niej, oraz zaangażowaliśmy się w konkurencje sportowe. Na koniec PANI JESIEŃ poczęstowała nas owocowymi szaszłykami.


galeria zdjęć>>NASZE PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Nareszcie wróciliśmy do naszego ukochanego przedszkola! Byliśmy mile zaskoczeni tym, że na naszych salach były nowe stoliczki z krzesełkami, nowe zabawki, ale najbardziej ucieszyła nas nowa, duża sala dla "Biedroneczek". Nasi młodsi koledzy troszkę na początku płakali za rodzicami, ale później wszystko było w porządku. Teraz wszyscy cieszymy się z miłej atmosfery panującej w przedszkolu.

galeria zdjęć>>

Zapraszamy rodziców
na zebranie informacyjno-organizacyjne,
które odbędzie się  
28 sierpnia 2015 r. o godz. 17.00


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego