2014-2015 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2014-2015

Przedszkole Leśna Kraina > Wieści z Leśnej Krainy

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW GR. MOTYLKI

28.06.2015 r.


Na zajęcia przyszli nasi kochani rodzice. Wspólnie z nimi bawiliśmy się rozwiązując zagadki oraz wykonując zadania. My dopasowywaliśmy obrazki z członkami rodziny do napisów oraz określaliśmy obowiązki każdego domownika. Rodzice w tym czasie nas obserwowali. Chyba najtrudniejszym zadaniem dla naszych gości było siedzenie razem z nami na dywanie w siadzie skrzyżnym. Dziękujemy rodzicom za przybycie. Mamy nadzieję, że podobały im się nasze zajęcia.


galeria zdjęć>>


POŻEGNANIE STARSZAKÓW

25.06.2015 r.

Na pożegnanie naszych starszych kolegów i koleżanek zaprosiliśmy Panią Prezes Fundacji Wspierania i Rozwoju Edukacji Mirosławę Krzyśka oraz rodziców. Długo przygotowywaliśmy się do tego występu. Najpierw starsze dzieci przedstawiły krótką inscenizację, a następnie ich młodsi koledzy zaśpiewali piosenkę. Na koniec otrzymaliśmy dyplomy i małe upominki. Pani Dyrektor podziękowała także rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola. Czas pożegnań zawsze jest smutnym wydarzeniem, ale życzymy naszym starszym kolegom wszystkiego dobrego i powodzenia w szkole! A my wracamy po wakacjach...


galeria zdjęć>>ŚWIĘTO RODZINY

30.05.2015 r.

Dzisiaj pojechaliśmy z naszymi rodzinami do Cielimowa, aby uczcić Święto Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Dla naszych gości przygotowaliśmy przedstawienie, które bardzo się podobało, o czym świadczyły gromkie brawa i uśmiechy na ich buziach. Były dla wszystkich prezenty i wspólne zabawy. Nasi rodzice z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych dla nich konkursach. Był również czas na odpoczynek, w którym mogliśmy się delektować pysznymi plackami upieczonymi przez nasze mamy. Ciasto było przepyszne, więc jeszcze raz naszym mamusiom bardzo dziękujemy.

galeria zdjęć>>ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW GR. ŻABKI

26.05.2015 r.


Temat zajęć związany był z różnymi zawodami. Poznaliśmy pracę krawcowej, górnika, fryzjera, pielęgniarki i murarza. Zaprezentowana została umiejętność pracy w grupie i działania indywidualne - przeliczaliśmy elementy, dopasowywaliśmy atrybuty do zawodów, składaliśmy ilustracje w całość, tańczyliśmy, śpiewaliśmy. Mamy nadzieję, że Rodzicom zajęcia się podobały i następnym razem chętnie skorzystają z naszego zaproszenia.
WYCIECZKA DO KARMELKOWA

26.05.2015 r.

Dzieci z grupy  „Motylki” i „Biedronki” wybrały się do krainy słodyczy... Niektórzy z nas po raz pierwszy udali się w tak daleką podróż. Jednak wyprawa okazała się świetną przygodą i fantastyczną zabawą. Całą drogę obserwowaliśmy zmieniające się otoczenie i rozmawialiśmy o tym co widać zza okien autokaru.
A na miejscu… zabawa i wiele śmiechu. Mieliśmy okazję zamienić się w cukierników - każdy z nas zrobił własnego lizaka. Poznaliśmy magię powstawania słodyczy, rozpoznawaliśmy aromaty, określaliśmy kształty. Zyskaliśmy też wiele pewności siebie-przecież nie każdy ma lizaka, którego wykonał samodzielnie! Zabawa była wspaniała, atmosfera miła, humory dopisywały. Chcemy jeszcze jeździć na wycieczki, co było widać na naszych roześmianych buziach po powrocie do przedszkola.

galeria zdjęć>>DNI PARY - ZWIEDZANIE PAROWOZOWNI

15.05.2015 r.


Z okazji Dni Pary wybraliśmy się do gnieźnieńskiej Parowozowni, gdzie obejrzeliśmy wystawę fotograficzną, przedmioty związane z koleją, a także zwiedziliśmy teren Parowozowni. Przewodnik oprowadził nas po najbardziej niedostępnych zakamarkach tego tajemniczego miejsca, a także zdradził sekrety pracy kolejarzy. Widzieliśmy m.in. zbiornik wody, a także olbrzymi „kran”, który dostarczał wodę do parowozów. Oglądaliśmy semafory, zwrotnice, olbrzymi dźwig do załadunku węgla, staliśmy na obrotnicy (którą wprowadzane były parowozy do warsztatów). Było bardzo ciekawie, mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się wybrać w to zaczarowane miejsce.


galeria zdjęć>>TEATR ŻYWEGO AKTORA

14.05.2015 r.

Obejrzeliśmy dzisiaj przedstawienie pt. „Zwierzęta w lesie” w wykonaniu Teatru Żywego Aktora. Dwóch aktorów przeniosło nas do zaczarowanego lasu, w którym Wilk Barnaba i Rys Bazyli prowadzili konkurencyjne sklepy dla zwierząt. Jednak nieuczciwi sprzedawcy doprowadzili do tego, że zwierzęta zbuntowały się i z pomocą Niedźwiedzia Błażeja zwołały sejm zwierząt decyzją którego oba sklepy zlikwidowano i wybudowano przy wspólnej pracy wszystkich zwierząt jeden wspólny sklep. Dowiedzieliśmy się, że: „Tam, gdzie łączą wspólne cele, tam są wszyscy przyjaciele". Przedstawienie wzbudziło wiele emocji, wspólne śpiewy, wspólne występy (zamienialiśmy się w zwierzęta leśne) na pewno na długo zapadną w Naszej pamięci.


galeria zdjęć>>SPOTKANIE Z BABCIAMI I DZIADKAMI

17.04.2015 r.

Tego dnia gościliśmy w przedszkolu nasze ukochane BABCIE i naszych super DZIADKÓW. Przygotowaliśmy dla nich przedstawienie. Zaśpiewaliśmy piosenki, powiedzieliśmy wierszyki, których treść płynęła prosto z naszych dziecięcych serduszek i osoby bardzo ważne w naszym życiu obdarowaliśmy prezentami. Nasi dziadkowie byli z nas jak zawsze bardzo dumni i z satysfakcją bili nam gromkie brawa. Dziękujemy naszym rodzicom, że upiekli bardzo smaczne ciasta i kupili cukierki. My również wykazaliśmy się - upiekliśmy z naszymi paniami ciasteczka w kształcie serduszek, które naszym gościom smakowały najbardziej. Były konkursy i wspólne zabawy, a czas minął szybko i przyjemnie. Szkoda, że nasze babcie i nasi dziadkowie nie mogą częściej być z nami w przedszkolu.

galeria zdjęć>>


PRZEDSTAWIENIE „ZACZAROWANY LAS”

16.04.2015 r.

Dzisiaj gościliśmy w przedszkolu teatrzyk kukiełkowy. Trójka przyjaciół, która wybrała się do lasu przeżyła wielką przygodę. Z  dziećmi rozmawiały różne zwierzęta, rzeka i drzewo. Z rozmów tych zrozumieliśmy jak wielki wpływ na to co się dzieje z przyrodą mają ludzie i jak ważne jest abyśmy szanowali przyrodę. Dużo się nauczyliśmy, a przy tym świetnie się bawiliśmy.

galeria zdjęć>>ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA

POWITANIE  WIOSNY

23.03.2015 r.

Dzisiaj do przedszkola przyszliśmy ubrani bardzo kolorowo. Dominowały kolory wiosny: zielony, żółty oraz kwiatowe wzory. Bawiliśmy się głównie na świeżym powietrzu naśladując  bociany, motylki, zajączki i żabki, mówiliśmy o charakterystycznych cechach nowej pory roku, rozwiązywaliśmy zagadki, które przygotowała dla nas Pani Wiosna i świetnie bawiliśmy się z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Aby uczcić pierwszy dzień wiosny i ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA starsze grupy poszły na długi spacer uliczkami osiedla. Przechodniów częstowaliśmy cukierkami. Wszyscy, których spotkaliśmy byli dla nas bardzo mili. Było wesoło.


galeria zdjęć>>PRZEDSTAWIENIE W TEATRZE

19.03.2015 r.


W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Teatru „Motylki” i „Biedronki” wybrały się do Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na przedstawienie pt. „Szpak Fryderyk”. Było to ogromne wydarzenie, zwłaszcza że dla niektórych z nas była to pierwsza w życiu wizyta w teatrze. Scena, dekoracje, gra aktorów i rekwizyty wprawiły nas w prawdziwy zachwyt. W uznaniu za wspaniałe przedstawienie podziękowaliśmy aktorom gromkimi brawami. Na końcu czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka
zdjęcie ze  szczurkami jednymi z bohaterów przedstawienia.    
Pełni wrażeń ,z piórkami w kieszeni, wróciliśmy na obiad do przedszkola.

galeria zdjęć>>TEATRZYK KUKIEŁKOWY

05.03.2015
r.


Dziś czekała na nas niespodzianka...do przedszkola przyjechał teatrzyk kukiełkowy. Wszyscy bardzo zainteresowani zasiedliśmy na auli, by obejrzeć przedstawienie o biednej dziewczynce, która dzięki dobrej wróżce wybrała się na bal i przemieniła się w piękną księżniczkę. Była to oczywiście wszystkim dobrze znana bajka o „Kopciuszku”. Przedstawienie bardzo nam się podobało. Na końcu wiele śmiechu wywołała u nas wesoła kukiełka wiewórki – psotki. Na zakończenie były jeszcze pamiątkowe zdjęcia, które zobaczymy już niedługo .

galeria zdjęć>>SALA ZABAW „FANTAZJA”

03.03.2015  r.


Dzisiaj z naszymi paniami pojechaliśmy do „Fantazji”- sali zabaw, która znajduje się w naszym mieście przy ulicy Mieszka I. Atmosfera była cudowna, wreszcie mogliśmy dać upust naszej energii, bawić się do woli i korzystać ze sprzętu rozwijającego naszą sprawność fizyczną. Największym problemem był moment, kiedy trzeba było wracać do przedszkola, niektórzy z nas mieli bowiem ochotę na dalsze harce, mamy nadzieję, że wybierzemy się jeszcze do „Fantazji” z rodzicami.


galeria zdjęć>>WALENTYNKI

13.02.2015 r.


13 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. Od samego rana panował wyjątkowy nastrój. Tego dnia kolor czerwony zdominował nasze stroje i stroje naszych pań, zajęcia i piosenki. Poznaliśmy św. Walentego, wiemy kim był, że pomagał biednym ludziom i bardzo ich kochał. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi. Tego dnia braliśmy udział w wielu konkursach i zabawach. Mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę z bajek i baśni- musieliśmy połączyć w pary bajkowych  bohaterów. Okazało się, że znamy ich bardzo dobrze. Nie obyło się także bez tańca i wesołej zabawy przy muzyce. Tańczyliśmy z balonikami i wielkim czerwonym sercem. Na zakończenie tego wspaniałego, świątecznego dnia przygotowaliśmy laurki dla naszych kochanych Rodziców, które zabraliśmy do domu i wręczyliśmy naszym najbliższym. Obiecaliśmy sobie, że umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawianie radości innym będziemy doskonalić przez kolejne dni roku.


galeria zdjęć>>WIZYTA W PIEKARNI

03.02.2015 r.


Dnia 3 stycznia  wybraliśmy się na wycieczkę do piekarni w Witkowie. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba, poznanie produktów do wyrobu pieczywa. Poznaliśmy różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Największą przyjemność sprawiło nam własnoręczne wykonanie bułeczek oraz innych wytworów według własnego pomysłu. Wszystkie nasze wypieki wyszły doskonale!! Na zakończenie dostaliśmy pyszne ciasteczka i soczki oraz dyplomy, za co bardzo Dziękujemy!!!!! Wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń. Serdecznie dziękujemy pracownikom piekarni „Glanc” za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.


galeria zdjęć>>ZIMOWY SPACER

27.01.2015 r.

Nareszcie doczekaliśmy się śniegu!! Razem z naszymi paniami poszliśmy na spacer do pobliskiego lasu. Strasznie nam się podobało. Pani pokazywała nam, że śnieg topi się, kiedy położymy go na rękę. Próbowaliśmy ulepić bałwana, ale niestety od naszych cieplutkich rączek i coraz wyższej temperatury nasz biały puch zaczął się roztapiać. Tak naprawdę nam to nie przeszkadzało, bo byliśmy szczęśliwi, że padał śnieg. Oczywiście nie obyło się bez rzucania śnieżkami, co sprawiło nam największą frajdę.

galeria zdjęć>>BAL KARNAWAŁOWY

16.01.2015 r.

Dziś w przedszkolu odbył się wielki bal karnawałowy. Już od samego rana byliśmy bardzo podekscytowani i z wielką niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie balu. Wreszcie o godzinie 9.30 nasze Panie wzięły nas na aulę. Kiedy tam weszliśmy - oniemieliśmy. Na środku sali pojawiła się kolorowa bezludna wyspa oraz wielkie palmy kokosowe. Cała aula była kolorowa, ozdobiona balonami i kwiatami z bibułki i krepy. Nasze Panie zaprosiły nas w niecodzienną podróż. Samolotem polecieliśmy na tajemniczą wyspę ,,Tańczących Bamboszy”. W czasie zwiedzania wyspy znaleźliśmy dziwne listy z wiadomościami dla nas - przedszkolaków. Były to zadania do wykonania. Musieliśmy nauczyć się tańczyć makarenę, lambadę; tańczyliśmy w parach z kokoso - bananami, oraz zamienialiśmy się w zwierzęta egzotyczne. W przerwie między konkursami i zabawami mogliśmy zaprezentować swoje karnawałowe stroje, potańczyć przy muzyce, oraz wziąć udział w sesji zdjęciowej. Będziemy mieć wspaniałą pamiątkę z naszej podróży. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Z dużą niecierpliwością będziemy oczekiwać następnego balu. Szkoda, że to dopiero za rok.

galeria zdjęć>>PRZEDSZKOLNE SPOTKANIE Z BISKUPEM

22.12.2014 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy biskupa Bogdana Wojtusia. Zaśpiewaliśmy biskupowi piękne pastorałki, a w zamian otrzymaliśmy obrazki z Rodziną Świętą i błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin na Święta oraz Nowy Rok.

galeria zdjęć>>PRZEDSZKOLNE JASEŁKA

19.12.2014 r.

Przez ostatni miesiąc przygotowywaliśmy się do JASEŁEK. Dzisiaj nasi kochani rodzice, dziadkowie i inni członkowie naszych rodzin przybyli do kaplicy przy ulicy Granicznej, aby zobaczyć nasz występ. Przypomnieliśmy wszystkim historię małego Jezusa, Marii i Józefa poprzez inscenizację, oraz zaśpiewanie kolęd i pastorałek. Otrzymaliśmy gromkie brawa i życzenia od księdza proboszcza. Naszym rodzicom serdecznie dziękujemy za piękne stroje przygotowane na występ.

galeria zdjęć>>MIKOŁAJKI

5.12.2014 r.


Dziś w przedszkolu zrobiło się bardzo czerwono. To dlatego, że obchodziliśmy Mikołajki i każdy z nas ubrany był w czerwone ubrania i w mikołajowe czapeczki. Tego dnia było nam bardzo wesoło i wszyscy wyglądaliśmy jak mali pomocnicy Świętego Mikołaja. Zaraz po śniadaniu spotkaliśmy się na auli, aby wspólnie uczestniczyć w zabawach i konkursach mikołajkowych. Śpiewaliśmy piosenki oraz wyklejaliśmy postać Mikołaja za pomocą waty i kolorowego papieru wszystkie grupy naprawdę postarały się i wyszło pięknie. Potem mieliśmy za zadanie odgadnąć z zamkniętymi oczami jaki przedmiot ukrył się w worku. Oczywiście nie mieliśmy z tym najmniejszego problemu.. Była jeszcze zabawa „gorący Mikołaj”, gdzie musieliśmy wykazać się nie lada zręcznością, bo kto złapie Mikołaja kiedy muzyka ucichnie, ten odpada. Niestety Świętego Mikołaja nie udało nam się zobaczyć, bo pani powiedziała nam w sekrecie, że trochę wystraszył się hałasu. Na pewno istnieje, bo przecież zostawił nam prezenty wspaniałe kalendarze z naszym zdjęciem.
To był super dzień w przedszkolu, do dziś dźwięczy nam w uszach piosenka:
Hu hu ha, Hu hu ha. Nasza zima zła. Ale zima z Mikołajem jest pachnącym ciepłym majem. Zawsze bądź wśród nas. Mikołaju, Mikołaju nasz”.

galeria zdjęć>>WIZYTA W BIBLIOTECE

2.12.2014 r.

Dzisiaj byliśmy w Bibliotece Dziecięcej. Pojechaliśmy tam autobusem, co było dla nas dodatkową atrakcją. Pani w bibliotece czytała mam o pingwinach i wężu. Dowiedzieliśmy się, że każde zwierzątko musi mieć odpowiednie miejsce i warunki do życia. Pingwiny lubią zimno i choć mają skrzydła to nie potrafią latać, a węże bardzo lubią gdy jest ciepło. Rozwiązywaliśmy zagadki, braliśmy udział w super zabawach i konkursach. Czas upłynął nam szybko i bardzo miło.


galeria zdjęć>>

DRODZY RODZICE!


Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na Gnieźnieńską Szopkę Bożonarodzeniową!! Szopki należy dostarczyć do 16 grudnia, więc nie zostało już zbyt wiele czasu... Szczegóły konkursu znajdą Państwo w regulaminie.


- regulamin

- karta zgłoszeniowaDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25.11.2014 r.

Dzisiaj jest święto PLUSZOWYCH MISIÓW, dlatego do przedszkola przyszły z nami nasze Przytulanki. Bawiły się z nami bardzo wesoło. Na początku poznaliśmy historię pierwszego pluszaka, następnie każde dziecko przedstawiło swojego ulubionego misia. Trzeba przyznać, że wiele imion było bardzo oryginalnych. Panie przygotowały dla nas opaski z uszami misiów i wymalowały nas tak, że sami wyglądaliśmy jak nasze słodkie pluszowe misie, tańczyliśmy i świetnie się bawiliśmy. Nasze misie na pewno z przyjemnością przyjdą z nami do przedszkola już za rok.


galeria zdjęć>>


ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GRUPIE „BIEDRONECZKI"

18.11.2014 r.


Dziś do grupy "Biedronek" przyszli rodzice, aby zobaczyć nasze poczynania. Na zajęciach bardzo nam się podobało, każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony.
Tematem naszej lekcji był dom. Okazało się, że świetnie radzimy sobie z podziałem wyrazów na sylaby, a także ze wskazywaniem pierwszej i ostatniej głoski w wyrazach. Najpierw poznaliśmy nazwy domów i ich mieszkańców, zarówno ludzi jak i zwierząt. Bez trudu poradziliśmy sobie z rozpoznawaniem domów oraz dopasowywaniem napisów do nich. Potem przyszła kolej na literkę D i d, które potrafiliśmy wyszukać pośród innych liter, a nawet napisać na tackach z mąką. Chętnie uczestniczyliśmy w zabawach  ruchowych i udowodniliśmy, że nawet w malutkim domku z gazety mogą się zmieścić wszystkie dzieci. Jednak największą frajdą było malowanie farbami swojego domu razem z naszymi rodzicami. Wyszły prawdziwe dzieła sztuki. To były niezapomniane zajęcia, a najbardziej cieszyliśmy się z obecności naszych bliskich. Rodzice byli z nas bardzo dumni i pod wrażeniem jak wiele umiemy.


galeria zdjęć>>


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5.11.2014 r.

BAJKI ZNAMY I KOCHAMY... przekonały się o tym doskonale nasze Panie.
Wszyscy przynieśli do przedszkola jakiś rekwizyt, potem go przedstawialiśmy i opowiadaliśmy z jakiej jest bajki. Czego tam nie było..i koszyczek Czerwonego Kapturka, prawdziwa chatka z Jasia i Małgosi,  a nawet Świnka Peppa, Hello Kitty i najprawdziwszy ślimak Turbo... Bez trudu poradziliśmy sobie z zagadkami na temat postaci, rozpoznawaliśmy ilustracje i tytuły bajek. Super zabawa była podczas uwalniania księżniczki z zamku oraz oddzielania fasoli od grochu- byliśmy chyba lepsi od Kopciuszka.
Na koniec była praca zespołowa, w czasie której ozdabialiśmy postacie z bajek. Wyszło bardzo ładnie. Uwielbiamy bajki i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować ten dzień w przedszkolu.

galeria zdjęć>>ŚWIĘTO DYNI

31.10.2014 r.

Dzisiaj pani Karolina przywiozła do przedszkola wielkie pomarańczowe, okrągłe warzywo. Oczywiście wszyscy wiedzieliśmy, że to dynia. Zaraz po śniadaniu obejrzeliśmy ją dokładnie ze wszystkich stron. Poznawaliśmy dynię nie tylko oczami, ale także rękoma. Trzeba przyznać, że to bardzo fajne i tajemnicze warzywo. Długo skrywało przed nami to, co ma w środku. W końcu jednak wspólnymi siłami odcięliśmy mały kapelusik i mogliśmy zajrzeć do środka. Znaleźliśmy tam wiele pestek, czyli nasionek oraz miąższ. Udało nam się to wszystko usunąć ze środka i razem zrobiliśmy uśmiechniętego dyniowego stworka- potworka. Ten uroczy pan razem z nami się bawił, tańczył i śpiewał przez cały dzień.
W tym dniu mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o dyniach. Wiemy, że dynie mogą mieć różne kształty. Są podobne do grzybów, dwukolorowe, podłużne, okrągłe, ozdobne. Oczywiście mogliśmy zobaczyć i dotknąć takie dynie. Wiemy już także, że jest to cenne źródło witamin, a szczególnie witaminy A.
Dowiedzieliśmy się też od naszych pań, że dynia to nie tylko ozdoba, ale także przepyszne warzywo, z którego można zrobić smakowitą zupkę lub kompocik. Na pewno spróbujemy tych potraw wraz z naszymi rodzicami.
Święto Dyni pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat. Dzień ten upłynął nam pod znakiem wesołej zabawy...

galeria zdjęć>>PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

29.10.2014 r.

Dzisiaj w PRZEDSZKOLU gościliśmy naszych kochanych rodziców i złożyliśmy przed nimi uroczystą przysięgę, że będziemy SUPER PRZEDSZKOLAKAMI. Z przyjemnością zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy dla gości, a oni nagrodzili nas gromkimi brawami. Atmosferę uroczystości najlepiej oddają słowa naszego hymnu: „Bo LEŚNA KRAINA to jedna rodzina… Hej, hej bawmy się, cieszmy się”.


galeria zdjęć>>GOŚCIMY PANA LISTONOSZA!!!

17.10.2014 r.

18 października jest świętem POCZTY POLSKIEJ, z tej okazji w przedszkolu gościliśmy PANA LISTONOSZA. Nasz gość opowiedział nam o swojej pracy, dokładnie mogliśmy obejrzeć strój listonosza, jego torbę i listy, które w niej nosi. Wiemy już, że praca listonosza jest bardzo trudna, ponieważ przesyłki muszą być dostarczone bez względu na pogodę. Swoją pracę listonosz wykonuje czasami w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych a na domiar złego wszystkie psy głośno szczekają na listonosza i zachowują się tak jakby chciały go koniecznie pogryźć. Z OKAZJI ŚWIĘTA POCZTY POLSKIEJ WSZYSTKIM JEJ PRACOWNIKOM ŻYCZYMY SATYSFAKCJI Z PRACY.

galeria zdjęć>>ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

10.10.2014 r.


”Dzień dobry, drzewa, polskie drzewa!
Wiatr wam ballady swoje śpiewa
i rozczesuje wasze liście
co w oczach mienią się srebrzyście.
Dzień dobry, drzewa, polskie drzewa!
Wiosenna poi was ulewa,
A potem grzeje ciepłe słońce
I słychać znów słowików koncert.
Dzień dobry, drzewa, polskie drzewa!
Juz was niejeden wiersz opiewał
Pod lipą siedział Kochanowski
I w poszum liści zmieniał głoski
Dzień dobry, drzewa, polskie drzewa!
Wiosna was szczodrze przyodziewa
I trwajcie tak na naszej ziemi
Na przemian w bieli i zieleni!”
                   Włodzimierz Ścisłowski

Od wysłuchania  tego wiersza rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu  Światowy Dzień Drzewa. Święto to wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem: „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.
Obchody dnia drzewa były dla nas niezwykłym doświadczeniem poruszającym wszelkie zmysły. Poznawaliśmy budowę drzewa, a także jego zasoby, którymi dzieli się z otoczeniem, także z człowiekiem. Poprzez wzrok, węch i dotyk poznawaliśmy strukturę kory i liści, smakowaliśmy także owoców drzew - jabłek i gruszek. Wspólnie zastanawialiśmy się co drzewo, las ,,daje" człowiekowi i zwierzętom oraz czy moglibyśmy żyć bez niego. Dowiedzieliśmy się, że lasy mają ogromne znaczenie dla człowieka - są żywą fabryką tlenu oraz dostarczają różnych surowców. W przedszkolu nie zabrakło też wspólnych gier, konkursów i zabaw ukazujących znaczenie drzew dla człowieka i przyrody. Był to wspaniały, niezapomniany dzień.


galeria zdjęć>>GOŚCIMY KARATEKÓW

30.09 .2014 r.

Tego dnia gościliśmy wybitnego karatekę i trenera pana Adama Skrzypczaka wraz z adeptami sztuki walki. Młodzież, która nas odwiedziła, to utalentowani i wielce obiecujący karatecy. Choć niewiele starsi od nas, mają na swoim koncie tytuły mistrzowskie. Pod przewodnictwem swojego trenera dali pokaz swoich umiejętności. Byliśmy pod wrażeniem tego co już potrafią. Opowiedzieli nam jak dużo pracy i wysiłku trzeba włożyć, by zdobywać medale; jakie cechy charakteru posiadać i jakie zdobywa się podczas treningów. Następnie, trener zaprosił chętne dzieci i uczniów do wspólnych ćwiczeń. Oczywiście my Przedszkolacy zgłosiliśmy się pierwsi. Próbowaliśmy kilku figur i okrzyków karateków. Otrzymaliśmy za to pamiątkowe dyplomy. Mogliśmy również obejrzeć medale, puchary i inne nagrody, które zdobyli nasi goście. Może rodzice zapiszą nas na takie zajęcia, które będą odbywać się w naszej szkole?!...

galeria zdjęć>>DZIEŃ CHŁOPCA

30.09.2014 r.

Wszyscy chłopcy byli dzisiaj szczególnie traktowani. Najpierw życzenia złożyły nam nasze panie, a później dziewczynki oraz wspólnie zaśpiewały nam "100 lat!". Otrzymaliśmy również drobny upominek i słodkiego cukierka. Byliśmy bardzo zaskoczeni, gdyż nie spodziewaliśmy się takiego wyróżnienia. Nawet chyba dziewczynkom zrobiło się trochę przykro, gdyż pytały panie kiedy jest ich święto, bo one także chcą dostać prezenty. Jednak na to muszą jeszcze trochę poczekać ...

galeria zdjęć>>


POWITANIE JESIENI

26.09.2014 r.

Jesień witaliśmy trochę spóźnieni, ale za to z wielką pompą. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy utwory jesienne z PANEM BŁAZNEM, którego strój był w jesiennych kolorach: żółtym, czerwonym i zielonym. Wesoły błazen zadawał nam mnóstwo jesiennych zagadek, jedna z nich była dla pań, które nie poradziły sobie z rozwiązaniem, ale Pan błazen powiedział, żeby się tym za bardzo nie martwiły, bo w Polsce tylko trzy nauczycielki znały odpowiedź. Lubimy takie imprezy, kiedy wszystkie grupy razem tańczą i razem się bawią.


galeria zdjęć>>DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

20.09.2014 r.

Dzisiaj pojechaliśmy z naszymi rodzicami do Cielimowa, gdzie każda grupa zaśpiewała i zatańczyła dla rodziców jesienny utwór. Obejrzeliśmy występ SZKOŁY DOBRYCH MANIER „HAJDASZ” i doświadczenia wykonane przez panią z AKADEMII NAUKI.  Wraz z rodzicami jedliśmy smaczne ciasta upieczone przez nasze kochane mamy, a później smażyliśmy kiełbaski i ziemniaki (samodzielnie wykopane na mini wykopkach) w ognisku. Mieliśmy również czas i super miejsce na bieganie i zabawy z naszymi kolegami. Czas upłynął nam szybko w miłej atmosferze.


galeria zdjęć>>MINI WYKOPKI

19.09.2014 r.

W przedszkolu czekała na nas dzisiaj niespodzianka. Na naszym placu zabaw "w radlinach" ukryte były ziemniaki, które wykopywaliśmy i kładliśmy do naszych koszyczków. Po zebraniu wszystkich każdy z nas przeliczał swój łup. Najwięcej ziemniaków zebrały dzieci z najstarszej grupy, ale najważniejsze było to, że każdy z nas miał chociaż jedną pyrę w swoim koszyczku. Zabierzemy je jutro i przypieczemy w ognisku.

galeria zdjęć>>WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

15.09.2014 r.

Dzisiaj byliśmy w Bibliotece Dziecięcej. Pojechaliśmy tam autobusem, co było dla nas dodatkową atrakcją. Pani bibliotekarka pokazała nam jak dużo książeczek jest w bibliotece i powiedziała, że możemy przyjść z rodzicami i wybierać do pożyczenia dowolne z nich. Pani czytała nam o PRZYGODACH KOZIOŁKA MATOŁKA i zadawała dużo zagadek. Na wszystkie odpowiadaliśmy prawidłowo, chociaż przy tych trudniejszych dodatkowych podpowiedzi udzielały nam nasze panie. Czas upłynął nam szybko i bardzo miło.


galeria zdjęć>>Zajęcia
“MĄDRE DZIECKO”
(Szkoła Podstawowa)
“MAŁY ODKRYWCA”
(3-4 oraz 5-6 l.)
będą odbywać się
w Szkole PORKOM, po lekcjach,
od połowy października

LEKCJA POKAZOWA
1 PAŹDZIERNIKA ŚRODA
G. 16 “MAŁY ODKRYWCA"
G. 17 “MĄDRE DZIECKO”

PROSIMY O TELEFONICZNĄ REZERWACJĘ MIEJSC

Tel. 604 220 173,
691 029 287
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego