2013/2014 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2013/2014

Szkoła Podstawowa > Aktualności

30 września 2013 r. - DZIEŃ CHŁOPCA

Dzień Chłopca w naszej szkole to bardzo ważne święto, oczekiwane zwłaszcza przez chłopców... Razem z naszą panią przygotowałyśmy na tę okoliczność różne niespodzianki. Tego dnia chłopcy musieli sprostać wielu wyzwaniom. Kolejne zadania sprawdzające naszych chłopców w różnych dziedzinach przeszli bez mrugnięcia okiem ;) Każdy chłopiec otrzymał mały upominek. Wszyscy bawili się świetnie, a cały dzień minął w miłej i radosnej atmosferze.


galeria zdjęć>>


23 września 2013 r.

Uczniowie szkoły podstawowej: Wiktor Żyła i Bartosz Zieliński, gimnazjum: Dawid Wawrzyniak, Damian Michałowicz, Dominika Antoszewska oraz liceum ogólnokształcącego: Aneta Manuszak wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zawody sportowe odbyły się na terenie Stadniny Ogierów w Gnieźnie.


galeria zdjęć>>


20 września 2013 r.


ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ …

Pod takim hasłem odbywa się tegoroczna, jubileuszowa akcja SPRZĄTAMY ŚWIAT - POLSKA. W tym celu najmłodsi uczniowie, uzbrojeni w worki do śmieci i rękawice wybrali się do pobliskiego lasu miejskiego, gdzie segregowali odpady pozostawione przez ludzi, dla których ekologia nie ma znaczenia. Już po raz kolejny sprzątali swoje otoczenie, bo przecież wszyscy chcemy żyć w czystym i kolorowym świecie!!!

galeria zdjęć>>


Dnia 20 września (piątek) uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z opiekunami p. Magdaleną Gracz i p. Błażejem Ostachem wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. O godz. 11.30 wszyscy wzięli do rąk worki i ruszyli, by „posprzątać” okolice Pustachowy. Opłacało się, bo na zakończenie akcji uczestnicy  otrzymali batoniki ufundowane przez radnego miasta Gniezna p. Jerzego Chorna.17 września 2013 r.

Dzisiaj byłam wraz z moją szkołą na wycieczce w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Po godzinnej podróży dotarliśmy do Pałacu, w którym mieściły się eksponaty związane z około trzy tygodniowym pobytem Adama Mickiewicza w 1831 roku. Wnętrze było przepełnione obrazami, meblami, rzeźbami z okresu Romantyzmu oraz późniejszych epok. Pani przewodnik oprowadzając po całym muzeum opowiadała większość życiorysu Mickiewicza. Nawiązywała do czasów, w których żył poeta pokazując stare ale jakże zadbane „skarby" muzeum. Najbardziej zainteresowała mnie „Sala Kultu Mickiewicza”, w której znajdowały się liczne pamiątki kultu Krakowa. Największą uwagę przyciągnęłą pośmiertna maska poety, oraz obraz Tomasza Lisiewicza „Apoteoza wieszcza”, na którym postać zmarłego Mickiewicza otaczają bohaterowie jego utworów. Z historii pobytu poety najbardziej zaintrygował mnie fakt, że polski wieszcz popełniał liczne romanse, zdradzając swoją żonę Cecylię między innymi z siostrą pani domu - Konstancją. Połączył ich romans, a z czasem długotrwała przyjaźń. Po spędzonym dniu w muzeum przyjechaliśmy do Gniezna napełnieni więdzą o życiorysie Adama Mickiewicza. Takie wycieczki są bardzo przydatne, ponieważ wzbogacając naszą wiedzę.


Kinga Przybylska - uczennica II klasy liceum ogólnokształcącego


6 września 2013 r.

CZYTANIE FREDRY Z PANEM PREZYDENTEM

W ramach akcji „Narodowe czytanie” uczniowie klas I-III  udali się przed gmach gnieźnieńskiego Teatru im. Aleksandra Fredry, gdzie wysłuchali poezji dziecięcej. Nie bez powodu wybrano to miejsce, bowiem gnieźnieńscy politycy i dziennikarze czytali wiersze tego właśnie poety Aleksandra Fredry. Czytano wiersze znane „Paweł i Gaweł” i „Małpa w kąpieli” oraz mniej znane „Motyle”, „Raki”, „Koguty”. W przerwach między czytaniem dzieci uczestniczyły w  tematycznych zabawach ruchowych.  To było miłe i pouczające spotkanie.


galeria zdjęć>>


2 września 2013 r.

Nowy rok szkolny 2013/2014 dla uczniów, nauczycieli i pracowników Prywatnej Szkoły Porkom rozpoczął się uroczystą Mszą świętą o godzinie 9.00 w pobliskiej kaplicy pw. Matki Boskiej Miłosierdzia w Gnieźnie. Mszy św. przewodniczył nasz zacny Ks. Proboszcz Piotr Dworek w asyście przybyłych księży. Zaszczycili nas swoją obecnością Ks. dr hab. Mieczysław Polak Proboszcz Parafii pw. św. Trójcy w Gnieźnie, Ks. dr Piotr Halczuk Przewodniczący Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Ks. Grzegorz Dębowski nauczyciel katechezy w naszej szkole wygłosił głębokie i bardzo pouczające kazanie. Każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, uświadomić sobie, co tak naprawdę jest ważne w życiu i z Kim powinniśmy przez nie kroczyć.
Po Mszy św. wszyscy zebraliśmy się na auli naszej szkoły. Przemówienie wygłosił Właściciel szkoły witając wszystkich przybyłych na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Przedstawił również nową dyrekcję szkoły. Ciepłe słowa do społeczności szkolnej skierował obecny na uroczystości Jerzy Chorn Przewodniczący Zarządu Rady Osiedlowej Pustachowa-Kokoszki. Pan Przewodniczący odczytał także list gratulacyjny od Marii Kocoń Przewodniczącej Rady Miasta Gniezna Marii Kocoń. Część artystyczna przygotowana przez uczniów pod przewodnictwem Pani mgr Mirosławy Morańdy i Pana mgr. Mariusza Kaszni pozwoliła mam jeszcze  uroczyściej przeżyć ten dzień.
 Przemówienie wygłosiła również Pani Dyrektor mgr Kinga Przybylska-Grajek.
Treść przemówienia:
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Szanowni Goście, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy szkoły.
Serdecznie witam Was na rozpoczęciu roku szkolnego 2013/2014.
Szczególnie witam pierwszoklasistów, dla których jest to niezwykle ważne wydarzenie, ponieważ dopiero rozpoczynacie swoją przygodę ze szkołą. Mam nadzieję, że wasi starsi koledzy i koleżanki pomogą i wesprą was w tych pierwszych chwilach w murach naszej szkoły.
Po wakacyjnym odpoczynku wracacie znów do szkoły
myślę, że pełni energii i zapału do pracy. Przed wami nowy rok szkolny, w którym jeszcze więcej uwagi poświęcimy indywidualnemu podejściu do waszych potrzeb. W każdym uczniu bowiem  drzemie  jakiś talent, każdy ma inne potrzeby rozwojowe, możliwości i zainteresowania. Chcemy te pasje rozbudzać i rozwijać. Niezbędna jest do tego pomoc rodziców, potrzebni są także nauczyciele, którzy potrafią umiejętnie wydobyć prawdziwe Wasze zdolności i zamiłowania. Szkoła to nie tylko lekcje, to także różne inne formy działań, dzięki którym uczniowie mogą uczyć się współpracy, zaangażowania, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Szkoła, która potrafi tego nauczyć, odpowiednio motywować uczniów, rozwijać ich talenty, to prawdziwa szkoła z pasją.
Początek września to czas powrotu do szkoły, czas nauki i pracy, ale również czas, w którym powinniśmy pamiętać o rocznicy wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 r. rozpoczął się koszmar wojenny, który przez długie lata odbierał życie córkom i synom naszej ojczyzny. Z szacunkiem wspominajmy tamte trudne czasy. Pamiętajmy, że żyjemy teraz w Wolnej Polsce, dla której winni jesteśmy ofiarować naszą pracę i naszą naukę. Jak powiedział kardynał Stefan Wyszyński: „sztuką jest umierać za ojczyznę ale największą sztuką jest dobrze dla niej żyć.
W tym roku szkolnym nasze grono pedagogiczne zasilą nowi nauczyciele. Waszą edukację wspierać będą:
Pani mgr Magdalena Kaszarowska
Gracz (nauczyciel języka polskiego, wiedzy o  społeczeństwie, wychowania do życia w rodzinie)
Pani mgr Magdalena Lingas
(nauczyciel języka  niemieckiego)
Pani mgr Alicja Schlesinger
(nauczyciel wspomagający w kl. I, II, III szkoły podstawowej)
Ks. Grzegorz Dębowski
(nauczyciel katechezy)
W nowym roku szkolnym uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły życzę samych sukcesów dużych jak i też tych małych, wytrwałości i realizacji założonych planów.
Dziękuję zaproszonym gościom, że zaszczycili nas swoją obecnością a Pani mgr Mirosławie Morańda, Panu mgr Mariuszowi Kasznia i oczywiście uczniom naszej szkoły za przygotowanie części artystycznej.
             
DZIĘKUJĘ

galeria zdjęć>>


LISTY Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2013/14:


- MARIA KOCOŃ, PRZEWODNICZĄCA RADY MIASTA GNIEZNA- Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki


- Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki, Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego


- Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka


INAUGURACJA
NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2013/14 odbędzie się 2 września 2013 r. (poniedziałek) według porządku:

9.
00 Msza św. w pobliskiej kaplicy
10.00 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w auli szkolnej

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego